Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li u Srbiji postoji neki ozbiljniji kurs audio produkcije?

[es] :: Muzička produkcija :: Da li u Srbiji postoji neki ozbiljniji kurs audio produkcije?

[ Pregleda: 2864 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srbija_rage
Marko Stojkovic
Arandjelovac

Član broj: 156569
Poruke: 3
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Da li u Srbiji postoji neki ozbiljniji kurs audio produkcije?23.10.2007. u 13:15 - pre 200 meseci
Da li u Srbiji postoji neki ozbiljniji kurs audio produkcije?
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

pejatezgaros
Pejovic Zarko

Član broj: 131902
Poruke: 133
217.23.206.*



Profil

icon Re: Da li u Srbiji postoji neki ozbiljniji kurs audio produkcije?23.10.2007. u 13:21 - pre 200 meseci
Naisao sam na sajtu jednog studija. Da ga sad ne reklamiram ali sigurno postoji u Bg. Ali pokusaj da se dogovoris s nekim od mahera sa foruma za neki termin. I meni bi valjao neko da ga maltretiram u studiju 2-3 sata. Ton majstori su kao kuvari kriju svoje znanje a mi se divimo i uzivamo u njihovom proizvodu.

PS: Recite nam recept ne morate zacine

POZZZZZZZZ
-
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
217.24.18.*



+30 Profil

icon Re: Da li u Srbiji postoji neki ozbiljniji kurs audio produkcije?23.10.2007. u 14:22 - pre 200 meseci
Citat:
pejatezgaros: Recite nam recept ne morate zacine

Dajemo sve od sebe
Sto se mene tice, svoje znanje koje sam skupljao sa svih strana tokom svih ovih godina ne drzim samo za sebe, vec ako mogu da nekome objasnim, to veoma rado uradim.

Nisu to neke bog-zna-kakve tajne. Ispada kao da postoji neki magicni recept, a nije tako...osnovna pravila postoje i njihova primena se razlikuje od situacije do situacije, a sve ostalo je stvar kreativnosti i pristupa. Ono sto izdvaja legendarne producente i snimatelje koji su menjali istoriju snimanja muzike je bila njihova kreativnost i zelja za eksperimentisanjem. A neverovatno je (pogotovo mladjim narastajima) koliko je to nekada bilo tesko.
Ljudi, nismo svesni koliko imamo srece sto u ovo vreme informacionih tehnologija sa toliko malo sredstava i opreme mozemo da pravimo sve i svasta, da manipulisemo muzikom i zvukom uopste.
Evo, da se vratim samo nekih 10-15 godina unazad...tada sam jos uvek snimao na magnetofonsku traku i montirao tako sto sam na starom Revox PR99 sa desne strane imao makazice za traku, a u ruci marker, na stolu traku za lepljenje trake...i onda lepo nadjes deo koji hoces da "editujes", obelezis i bukvalno preseces makazicama...to je bio pravi "cut/paste".....da ne idem dalje i ne spominjem kako sam se snalazio za ostalo.
A sada...softver kakav pozelis....editori, sekvenceri, pluginovi svih vrsta.

Sto bi rekao legendarni George Martin, samo su ti usi potrebne (tj. sluh)...tek posle toga - da ti neko pokaze osnove, mnogo sati slusanja razlicitih zanrova muzike i ZAGREVANJE STOLICE da bi se nesto naucilo.

Eto, malo sam preterao sa duzinom ovog posta, ali jednostavno mi doslo

@ srbija_rage
Sto se tice kurseva, javi mi se na PP, preporucicu ti coveka...ja bih veoma rado drzao casove, ali zbog posla sam tanak sa vremenom.

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 23.10.2007. u 15:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Da li u Srbiji postoji neki ozbiljniji kurs audio produkcije?

[ Pregleda: 2864 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.