Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Oink zatvoren :(

elitemadzone.org :: MadZone :: Oink zatvoren :(
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 23756 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.83.beocity.net.



+67 Profil

icon Re: Oink zatvoren :(24.10.2007. u 23:47 - pre 200 meseci
je l' bi mogli malo da mi pojasnite sta je to tacno DRM?



joj, kad se samo setim Allofmp3-a

prvo je bila munja kad se tek registrujes dobijes 0.2$
a nekako se pogodilo da se u to vreme pojavio gmail,
i onda sam ja otvorio jedno 150 naloga i za svaki mail otvorio po jedan nalog na allofmp3.com
i naskikdao se i naskidao se,


onda je bilo kao skines neki njihov program za DL, i onda jako brzo kliknes na primer 20 pesama, i one se sve procesuju i pocinje download pre nego sto ti skinu kes sa racuna, i onda si mogao oko 10 puta vise da skines za iste pare...

posle svega toga, su uveli .mp3x, FREE apsolutno FREE download ali u formatu koji jedino moze da se slusa sa njihovim playerom i jedino dok si online,,,

medjutim to je ustvari bio 128kbps lame mp3 samo sa nekim kljuchem koji dobijas svaki put kad pustis pesmu,
i onda su se naravno pojavili programcici za krekovanje tih .mp3x u .mp3

joj sto je to bilo dobro...

taj period ce mi ostati zapamcen kao jedan od najlepsih u zivotu :D:D:D!


e stvarno a sto ne pustaju free DL pesama na recimo 64kbps??????
dobro ima to na mp3spy.ru ali to nije legalno...
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Oink zatvoren :(25.10.2007. u 07:30 - pre 200 meseci
Znaci, ne postoji online flac/log/cue kupovina? U cemu je onda problem, kad kompanije budu pocele da nude ovu uslugu, jedan deo ljudi ce poceti da je placa, a za druge ce se ponavljajti ista prica kao i za mp3. Ja se jezim flac fajlova bez dokumentacije, jer vise vremena izgubim da proverim da li je pravi nego sto sam ga skidao.

Citat:
e stvarno a sto ne pustaju free DL pesama na recimo 64kbps??????
dobro ima to na mp3spy.ru ali to nije legalno...


pa na internet radio stanicama imas min 128 kbps a cesto i 160 i vise, a nije tesko nabosti ono sto ti treba
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Oink zatvoren :(25.10.2007. u 08:17 - pre 200 meseci
Postoji gomila sajtova koji nude besplatnu muziku legalno. E sad sto to nisu top izvodjaci i MTV "zvezde" to je nesto drugo ali ima zaista jako kvalitetne muzike svih zanrova.

Evo recimo:

www.jamendo.com

:)

 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Oink zatvoren :(25.10.2007. u 10:53 - pre 200 meseci
Citat:
Dzabe je sve nacistima za diskove, nego neka primene na sebe ono sto preporucuju drugima - prekvalifikacija. To im je bolje. Znaci, napred u pohod na vecernje skole, ima taze kursevi o kuvanju virsli i okretanju pljeskavica.


Lesli, tačno tako. Kada privatizuju i izbace ljude na ulicu, onda na prekvalifikaciju, a kada oni izgube tržište, onda se vataju zakona. Kur moj! Da žive pirati još 100 godina. Šta mene briga za američkom filmskom industrijom. Bole me baš uvo. Što se mene tiče ne moraju ni da postoje, ionako su običan medij za indoktrinaciju. A debeloguzi producenti, piarevi i ostali prodavači magle, neka prodaju bazene i vile i zna se, sa tim parama na kurs okretanja pljeskavica. U znanju je budućnost!
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Oink zatvoren :(25.10.2007. u 10:55 - pre 200 meseci
Je l´tako? Tako je!
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: Oink zatvoren :(25.10.2007. u 11:03 - pre 200 meseci
Tako je! A sad svi na svoje radne zadatke :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Oink zatvoren :(25.10.2007. u 13:42 - pre 200 meseci
'Ajde drugovi, poslušajte ovog druga!
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Oink zatvoren :(25.10.2007. u 15:24 - pre 200 meseci
... i samo da još nešto kažem za televiziju. Kad treba da plate ljudima koji rade u stranim filrmama, onda plaćaju na osnovu nekog proseka, daju 500 €, a kad trebaju da formiraju cenu jednog DVD-a, onda ne važi taj rezon, nego svetska cena, 20 €. Dvostruku aršini debeloguzih kapitalista.
 
0

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Oink zatvoren :(25.10.2007. u 19:37 - pre 200 meseci
E, ako je tako, onda u redu.
.
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Oink zatvoren :(25.10.2007. u 20:22 - pre 200 meseci
Nego ;)
Da se zna, ja sam više da se otvori neka škola ili kurs za pirate, pa da se ljudi obrazuju.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Oink zatvoren :(25.10.2007. u 20:48 - pre 200 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Tako je! A sad svi na svoje radne zadatke :)

Tacno. Ovi lezilebovici umesto da se prekvalifikuju pa da rade nesto posteno, neka i dalje iskezenih zuba i krvavih ociju jure po hodnicima, to jest lobijima, da nadju jos kakvog udjiguza koji ce u zamenu za izvesnu kolicinu sustece monete da pise "zakone" za njih kojima ce da maltretiraju posten svet, a normalni ljudi na presnimavanje, jer to je njima nova tehnologija dala. Jel' tako, tako je.

Nego, zasto ovi krvozednici ne udare u samu srz problema, to jest na proizvodjace hardvera i softvera? Ili da traze da se ukine taj internet. Tako ce najlakse da sprece to presnimavanje. Ovako samo kako kakvi pajaci skakucu unaokolo i vicu "drzte lopova" , dok im glavni kriminalci prolaze ispred nosa. Da ne zvace to malo bulja gace, njihova mislim?

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 25.10.2007. u 22:18 GMT+1]
 
0

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
212.62.47.*



+11 Profil

icon Re: Oink zatvoren :(25.10.2007. u 21:52 - pre 200 meseci
To sa ukidanjem interneta vec polako rade. Vise puta sam ponovio da stvari idu u tom pravcu da interaktivno ucesce korisnika bude svedeno na prebacivanje kanala daljinskim od tv-a. Koliki je protok od daljinskog prema tv-u toliki bi otprilike trebao da bude upload pa da centri moci budu zadovoljni.
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
212.200.31.*



+968 Profil

icon Re: Oink zatvoren :(26.10.2007. u 08:11 - pre 200 meseci
čemu ovolika frka?
ćutim i piratujem
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Oink zatvoren :(26.10.2007. u 10:46 - pre 200 meseci
Pa zbog ovih sto brane te "zakone" , da se malo nerviraju.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Oink zatvoren :(26.10.2007. u 10:47 - pre 200 meseci
Meni se cini da se ipak ovde jedino nerviraju oni koji su izgubili jedan od izvora pre-release piraterije hehe :)

Kao i oni sto ce da im ispada sapun :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Oink zatvoren :(26.10.2007. u 13:26 - pre 200 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Meni se cini da se ipak ovde jedino nerviraju oni koji su izgubili jedan od izvora pre-release piraterije hehe :)

Kao i oni sto ce da im ispada sapun :)


Ma kak`i...
Nit`sam uopste znao za ovaj sajt, a sto se tice hapsenja mene, jedina opasnost je da umrem od smeha na tvoje i slicne komentare.

Nego, nisi mi rekao koja sve ljudska prava se krse kada neka kompanija pokusava da mi odredi u kom folderu cu sta drzati? Zar ta licna sloboda nije najvaznija doktrina iste te demokratije? Zar nije licna sloboda pojedinca iznad profita bilo kog kartela?
Samo ovlas odgovori cisto da odvojimo staljiniste od liberala...
De si Deda...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Oink zatvoren :(26.10.2007. u 14:03 - pre 200 meseci
Pa samo ti drzi "tvoje foldere dostupnim" - na sudu je da utvrdi da li si ti imao nameru da vrsis neovlasceno umnozavanje ili si radio nesto drugo.

Niko ovde nije veverica, pa je jasno ako imas, lupam, otvoren Share na mrezi - da je to jedna stvar, a da ako imas startovan P2P sa par GB muzike, pa jos i muzike koju si stekao na ilegalan nacin, u P2P "share" folderu da je to nesto sasvim drugo.

Osim toga, po svim novim copyright zakonima su duzni da te prvo opomenu da dolazi do ilegalnog umnozavanja (tzv. "Safe Harbour" klauzula DMCA i slicnih zakona) - tako da imas vise nego dovoljno vremena da zasticeni materijal sklonis ili da, ako je to zaista namenjeno za "fair use" da pristup zastitis sifrom koju imas samo ti ili tvoja familija itd... - ako to ne uradis i posle opomene, vise je nego jasno koje su ti namere i onda obicno tuzne price i akrobacije ne prolaze.

"neobavestenost" pali i oslobadja odgovornosti samo u Srbiji ;-)

Citat:

Zar nije licna sloboda pojedinca iznad profita bilo kog kartela?


Apsolutno, ali licna sloboda pojedinca nije iznad zakona - eto sta sad ako bih hteo da se provozam komsijinim porsche-om i da zapalim buksnu vutre i zveknem par piva dok vozim, ali zakon ne da, a moja "sloboda" u pitanju hehe :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Oink zatvoren :(26.10.2007. u 18:10 - pre 200 meseci
ili recimo da skines pesme sa allofmp3 - oni recimo nisu bili lopine, sve je bilo moralno i legalno

a little tomorrow
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
0

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Oink zatvoren :(26.10.2007. u 20:50 - pre 200 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa samo ti drzi "tvoje foldere dostupnim" - na sudu je da utvrdi da li si ti imao nameru da vrsis neovlasceno umnozavanje ili si radio nesto drugo.

Niko ovde nije veverica, pa je jasno ako imas, lupam, otvoren Share na mrezi - da je to jedna stvar, a da ako imas startovan P2P sa par GB muzike, pa jos i muzike koju si stekao na ilegalan nacin, u P2P "share" folderu da je to nesto sasvim drugo.

Osim toga, po svim novim copyright zakonima su duzni da te prvo opomenu da dolazi do ilegalnog umnozavanja (tzv. "Safe Harbour" klauzula DMCA i slicnih zakona) - tako da imas vise nego dovoljno vremena da zasticeni materijal sklonis ili da, ako je to zaista namenjeno za "fair use" da pristup zastitis sifrom koju imas samo ti ili tvoja familija itd... - ako to ne uradis i posle opomene, vise je nego jasno koje su ti namere i onda obicno tuzne price i akrobacije ne prolaze.

"neobavestenost" pali i oslobadja odgovornosti samo u Srbiji ;-)

Argumenti sve smesniji. Sta bre ima ko mene da opominje, govorim o najosnovnijem ljudskom pravu. Nije njihovo da me opominju, oni ne smeju ni da se zanimaju sta ja radim sa svojim vlasnistvom. Naravno, ako pricamo o postenju i postovanju mojih prava kao da su ekvivalentna pravima nekoga bogatijeg od mene.
Naravno, samo deca veruju u tezu da sam ja jednak sa prebogatom kompanijom, ali to vam se malo kosi sa raznim tezama kojima trujete ljude... Ispada da sto su ti usta punija prava, sloboda i demokratije - to si spremniji braniti velike dok prozdiru male. Niste shvatili ni najosnovnije principe slobode, a stavljate se u ulogu necijeg portparola.

Hajde da pokusamo ovako:
Imam folder muzika na hardu. Kojim moralom ti opravdavas da neko (bilo ko) ima pravo da odredjuje stepen privatnosti tog foldera?

Citat:
Ivan Dimkovic:
Apsolutno, ali licna sloboda pojedinca nije iznad zakona - eto sta sad ako bih hteo da se provozam komsijinim porsche-om i da zapalim buksnu vutre i zveknem par piva dok vozim, ali zakon ne da, a moja "sloboda" u pitanju hehe :-)


Ovo je skolski primer koristenja apsolutno nepovezanih argumenata da bi se dokazalo nedokazivo. Sve ove radnje su zabranjene iz jednog razloga: Narusavaju slobodu drugoga. Time bi trebalo da je ogranicena i moja sloboda. Ja nasuprot ovome mogu da sebi odsecem penis ako smatram za shodno ili da drzim vrata i prozore otvorenim, pa da se posluzi ko god hoce. Srecni smo sto lobi proizvodjaca namestaja nije dovoljno mocan ili bi i moja brava bila "drustveno pitanje" a ne moje.

P. S. Milioni su ginuli za pravo da drzava ne bude gospodar stvari koje je se ne ticu. Odricete se toga za par djindjuva, ogledalce i plasticnu dugmad. Zato cete morati u blato (a i ja s vama), ma koliko vam statistike lagale da se to nece desiti.
De si Deda...
 
0

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
91.150.97.*



+294 Profil

icon Re: Oink zatvoren :(26.10.2007. u 21:12 - pre 200 meseci
Još od detinjstva se sećam one čuvene "zabranjeno umnožavanje i presnimavanje" na pločama i kasetama. Naravno, svi smo mi umnožavali i presnimavali, mnogi i na veliko, i nisu bili gonjeni. Ali, ipak, zakonom je definisano da je to zabranjeno!

To što ti imaš folder sa mp3 muzikom, e, to nije tvoja muzika, već je neko tamo prekršio zakon i "umnožavao i presnimavao mp3" - iz čega sledi da ta tvoja muzika ne samo da nije tvoja, već je i ilegalna!

A, ako si neki cd/mp3 kupio, i deliš ga sa ostalima, pa izvini, molim te, ti kršiš zakon i tu nema dalje priče. I tu nema nikakvog "morala" i sličnih... stvari. Crno na belo - tako stoje stvari. Ako ti se takva situacija ne sviđa, pokreni peticiju/građansku inicijativu/političku partiju da se takvi zakoni (u bezmalo svim zemljama ovog sveta) promene.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Oink zatvoren :(
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 23756 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.