Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PPPoE Server i zastita pristupa Internetu za LAN korisnike

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: PPPoE Server i zastita pristupa Internetu za LAN korisnike

[ Pregleda: 3198 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
91.150.76.*



+1 Profil

icon PPPoE Server i zastita pristupa Internetu za LAN korisnike25.10.2007. u 20:34 - pre 201 meseci
Mikrotik sam podesio da radi kao PPPoE Server. Korisnici iz LAN-a se korektno
loguju i internet im radi bez problema.
Problem je u sledecem: svaki korisnik koji se uloguje moze da vidi koju je IP adresu preko pppoe konekcije
dobio od Mikrotika, uz jos malo truda ce uspeti da sazna sve sto mu je potrebno kako
bi rucno namestio IP adresu na drugom racunaru i time pristupio Internetu (zaobisao PPPoE Server).
U pocetku sam mislio da ogranicim broj IP adresa na onaj koji mi je potreban za lokalnu mrezu, ali to
nije resenje, predpostavljam je potrebno nesto uraditi vezano za deljenje Internet veze, ali kako ....

U Firewall - NAT , stoji sledece: Action: masquearade, Chain: srcnat, Src.Address: 10.0.0.2-10.0.0.10

iz ceka proizilazi da kada se neko od korisnika ne uloguje preko PPPoE za koriscenje Interneta onda
neko moze da slucajno pronadje slobodnu IP i da je manuelno podesi i eto mu Interneta bez kontrole !
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: PPPoE Server i zastita pristupa Internetu za LAN korisnike25.10.2007. u 21:05 - pre 201 meseci
Umsto svega toga samo ukloni IP adresu na LAN interfejsu kojim je Mikrotik povezan na lokalnu mrezu. PPPoE protokolu nije potreno da postoje IP adrese na fizickim interfejsima.

Kada uklonis IP sa fizickog interfejsa na MT, onda vise niko ne moze da napavi TCP/IP konekciju preko tog interfejsa, vec mora da koristi PPPoE.
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
91.150.76.*



+1 Profil

icon Re: PPPoE Server i zastita pristupa Internetu za LAN korisnike25.10.2007. u 21:41 - pre 201 meseci
Care proradilo je.

Pozdrav i hvala
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

sojic
Dalibor Sojic
Makedonija

Član broj: 7051
Poruke: 796
80.77.154.*

Sajt: right-sock.net


+1 Profil

icon Re: PPPoE Server i zastita pristupa Internetu za LAN korisnike26.10.2007. u 17:07 - pre 200 meseci
Kod mene je sledeca konfiguracija:

Link prema netu -> Mikrotik -> Lan kartica (na koju dolaze pppoe)

Lan kartica ima IP 192.168.x.x, 10.0.0.1 i Javnu IP adresu. DHCP dodeljuje klijentima IP 192.168.x.x.

PPPoE server dodeljuje javne IP adrese (ili 10.0.x.x).

Pokusavao sam da dobijem internet bez pppoe konekcije ali nece.
routing protocols enable routers to route routed protocols!
 
Odgovor na temu

dr_ambis
Uzice

Član broj: 36362
Poruke: 221
77.46.175.*



Profil

icon Re: PPPoE Server i zastita pristupa Internetu za LAN korisnike26.10.2007. u 17:11 - pre 200 meseci
Ista konfiguracija je i kod mene i pokusavao sam da dobijem internet bez PPPoE ali isto nece.

Moze li neko da objasni kako je uspeo da zaobidje PPPoE server

neceg novog se ne treba plasiti, treba ga razumeti
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
91.150.76.*



+1 Profil

icon Re: PPPoE Server i zastita pristupa Internetu za LAN korisnike26.10.2007. u 17:47 - pre 200 meseci
Po onome sto sam ja radio predhodnih dana, trebalo bi da ukljucite adresu
za LAN karticu u Mikrotiku (koja treba da je iskljucena ako radi PPPoE server),
meni je tako radilo a to mi nije trebalo.
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

dr_ambis
Uzice

Član broj: 36362
Poruke: 221
77.46.175.*



Profil

icon Re: PPPoE Server i zastita pristupa Internetu za LAN korisnike27.10.2007. u 15:30 - pre 200 meseci
NE znam, meni je ujkljucena adresa ali opet ne moze da se zaobidje pppoe server, bez obzira sto na korisnickom racunaru zadam adresu iz masquarade i stavim gateway ulaz u MT, tj adresu na kojoj je pppoe.

neceg novog se ne treba plasiti, treba ga razumeti
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: PPPoE Server i zastita pristupa Internetu za LAN korisnike

[ Pregleda: 3198 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.