Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

JOOMLA i problem sa cirilicnim pismom

[es] :: Web aplikacije :: JOOMLA i problem sa cirilicnim pismom

[ Pregleda: 2113 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shejn
Srbija

Član broj: 11830
Poruke: 232
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon JOOMLA i problem sa cirilicnim pismom03.11.2007. u 14:53 - pre 199 meseci
Dobar dan radni narode :),
evo o cemu se radi ne mogu da vidim samo neka cirilicna slova, dok se ostala vide ok.

To otprilike izgleda ovako:
Citat:

Prei�?pitivanje globalne uloge
Geopolitika
Prei�?pitivanje globalne uloge �?merički pred�?ednik �?ordž Buš i juče je ponovio da �?uper�?ila mora da �?manji zavi�?no�?t od nafte koju uvozi �? potre�?nih područja kakav je Bli�?ki i�?tok. Preporučuje da �?e više kori�?te drugi izvori energije, pa i nuklearni, dok �?e o�?lanja na pomoć drugih �?ila da �?e zau�?tave ra�?tuće atom�?ke ambicije Irana i Severne Koreje.


u bazi se to vidi kao kuke i kvake, tj:
Citat:

Преиспитивање глобалне улоге Амерички председник Џорџ Буш и јуче је поновио да суперсила мора да смањи зависност од нафте коју увози с потресних подручја какав је Блиски исток. Препоручује да се више користе други извори енергије, па и нуклеарни, док се ослања на помоћ других сила да се зауставе растуће атомске амбиције Ирана и Северне Кореје.


Baza je UTF-8/utf8_general_ci, u folderu languages/ je promenjeno sa windows-1251 na utf-8 za sve jezike u templateu je sve ok, svuda se pojavljuje utf-8.

E sad da stvar bude jos gora, u backendu JOOMLA-e kada pokusam da promenim neke od tih karaktera koji se vide kao ?, posle klika na Save mi se ponovo pojavi ?.

Eto toliko, pa ako ima neko neku ideju kako bi ovaj problem mogao da se resi, neka se neustrucava ...


Poz.
 
Odgovor na temu

majstorovic
banjaluka

Član broj: 77349
Poruke: 103
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: JOOMLA i problem sa cirilicnim pismom04.11.2007. u 00:40 - pre 199 meseci
Nisam ganjao joomlu toliko ali takvi karakteri se koliko znam (ako se sve ostale stvari dobro podese) javljaju zbog web servera koji mozda po defaultu ima podesen charset na 1251 ili neki slican. Pogotovo sa firefoxom posto automatsko otkrivanje charseta je kod njega vezano za charset koji je na web serveru, tako da i ako si sve podesio dobro, i php ti generise odgovarajuci charset to nece raditi dok ne postimas isti na web serveru.
 
Odgovor na temu

Shejn
Srbija

Član broj: 11830
Poruke: 232
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: JOOMLA i problem sa cirilicnim pismom04.11.2007. u 10:08 - pre 199 meseci
sad sam izlistao variable sa show variables i evo rezultata:
Citat:

character_set_client utf8
character_set_connection utf8
character_set_database utf8
character_set_results utf8
character_set_server latin1
character_set_system utf8
character_sets_dir /usr/share/mysql/charsets/
collation_connection utf8_general_ci
collation_database utf8_general_ci
collation_server latin1_swedish_ci



Kada probam u bazi da promenim neko polje, da unesem cirilicu tada mi se u bazi vidi ok a u browseru se vide samo ??????.


Ako ti nesto znaci podatak, pisao sam i neku skriptu za RSS pa sam pri upisu i pri citanju radio

Code:

mysql_query("SET NAMES utf8");
mysql_query("SET CHARACTER SET utf8");
mysql_query("SET COLLATION_CONNECTION='utf8_general_ci'");


i tada se ok vidi i u bazi i u browseru ....

a sa sadrzajem iz joomle imam problem i u bazi i u browseru ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: JOOMLA i problem sa cirilicnim pismom

[ Pregleda: 2113 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.