Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Optimalni transformator za 3 HD-a

[es] :: Storage :: Optimalni transformator za 3 HD-a

[ Pregleda: 2804 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tajpan
Privatnik
Italy

Član broj: 9733
Poruke: 41
*.cust-adsl.tiscali.it.

ICQ: 168145016


Profil

icon Optimalni transformator za 3 HD-a13.11.2007. u 18:02 - pre 200 meseci

Interesuje me dali postoji neko pravilo za jačinu transformatora po recimo, jednom HD-u?
Ako imam 3 HD-a, koja snaga transformatora bi bila optimalna da sve radi ko singerica?

I dali su česti problemi (ukoliko postoje) ako se koriste tvrdi diskovi različite serije (ata - sata)

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Optimalni transformator za 3 HD-a13.11.2007. u 18:12 - pre 200 meseci
Pravilnije je (ako se tako može reći) reći "napajanje", nego transformator. Odnosno, više je u skladu sa opšte prihvaćenim izrazom. Neko Te neće razumeti.

Inače, snaga svakog napajanja je dovoljna za toliko diskova, ukoliko je ono dovoljno kvalitetno, pa to ne mora da Te brine. Čvrstina moleksa (naponskih konektora) se podrazumeva.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

tajpan
Privatnik
Italy

Član broj: 9733
Poruke: 41
*.cust-adsl.tiscali.it.

ICQ: 168145016


Profil

icon Re: Optimalni transformator za 3 HD-a13.11.2007. u 19:03 - pre 200 meseci

Ok, malo brkam naše reči, mislio sam na napajanje.

Ako sam te dobro razumeo dovoljno je napajanje od 350 w za 3 HD-a?
Malo me bune ova nova kućišta sa dva transformatora (alimentatora ili kako već), zbog čega toliko snage?

Uzeo sam treći HD (Maxtor 250 gb Sata) pa mi pravi probleme (ispušta čudne zvuke i neće da čita sve foldere - kako kad),
pomislio sam da je napajanje ali ako tako kažeš verovatno nije to jer koristim jedan od 500w.

Jedan od 160 gb (onaj tanak) što imam nije napravio ni jedan kiks a ovaj novi (proširen) me je uništio,
razmišljam da ga zamotam u nešto mekano, polupam ga i vratim ga u radnju kao neispravan.

Hteo sam da čujem i Vaša mišljena o ovim tvrdim diskovima jer sam čuo na više strana da prouzrokuju probleme.
To se odnosi na ove duple, preko 160gb...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Optimalni transformator za 3 HD-a13.11.2007. u 19:27 - pre 200 meseci
Ja imam 360W napajanje, 3 SATA harda i sve normalno radi. Jedino je bitno koje napajanje imaš, ako je neko normalno, tih 500W je i previše a ako su se razni kinezi odomaćili i u Italiji, onda može da bude problem sa njim. Koje napajanje imaš?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-4.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Optimalni transformator za 3 HD-a15.11.2007. u 19:42 - pre 200 meseci
Kao sto rekose StORM i calexx bitan je kvalitet napajanja a ne deklarisana snaga, jer kvalitetnija napajanja imaju vecu efikasnost od obicnih kung fu napajanja. Ja bih cak rekao da je napajanje najvazniji deo racunara jer racunar radi na struju i od kvaliteta transformatora (dobro si rekao) zavisi kakva stuja ide do maticne ploce i ostalih komponenti... Mada da se ne lazemo vecina PSU-a, cak onih kvalitetnijih se prave u Kini pa cak neki proizvodjaci kupuju ista napajanja od proizvodjaca i samo lepe svoje marke na njih, eventualno promene neki deo i prodaju dalje kao svoja. Cist primer je popularna HX serija Corsair-a koji su ustvari rebrandirani Seasonic-i M12 serije. I Sea Sonic Elektronics je Tajvanska (citaj Kineska) firma :) Takvih primera ima jos mnogo. Npr. LC Power i ThermalTake takodje imaju napajanja koja su idienticna samo npr. LC Power ce po pravilu biti 20-30 eura jeftiniji nego ThermalTake iste snage i specifikacija iako je u pitanju isto napajanje...
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Optimalni transformator za 3 HD-a15.11.2007. u 20:44 - pre 200 meseci
Izgleda da problem nije u napajanju vec u hdd-u. A mozda vise i nema problema :)
Citat:
a ovaj novi (proširen) me je uništio, razmišljam da ga zamotam u nešto mekano, polupam ga i vratim ga u radnju kao neispravan.
 
Odgovor na temu

tajpan
Privatnik
Italy

Član broj: 9733
Poruke: 41
*.cust-adsl.tiscali.it.

ICQ: 168145016


Profil

icon Re: Optimalni transformator za 3 HD-a16.11.2007. u 20:54 - pre 200 meseci

Nemam direktno napajanje već preko onog dodatka za novu seriju diskova
pa sam pomislio da ga to koči, ali izgleda da nije (nebi trebalo).

Obično biram kvalitetne transformatore jer su se ovi jeftini pokazali kao "bačene pare".

Sa serijom ATA mi se nije dešavalo tako nešto, izgleda da ću ga menjati pa javljam u čemu je problem.


 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Optimalni transformator za 3 HD-a

[ Pregleda: 2804 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.