Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde da nadjem "realizatora" mog projekta?

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Gde da nadjem "realizatora" mog projekta?

[ Pregleda: 4767 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmserbia
Blace

Član broj: 101075
Poruke: 76
*.edn.co.yu.



Profil

icon Gde da nadjem "realizatora" mog projekta?03.12.2007. u 14:53 - pre 198 meseci
Napravio sam igru, ranije, u VB-u.
U pitanju je Football Manager.

Naravno VB nije bio original i nisam na dalje nista cackao od kada je pocela "legalizacija" niti, ne daj boze, plasirao igru...


Igra moze a i ne mora da bude shareware.
Mogu da napravim i kao full CD verziju. dosta je glomazna i sam sam pravio kompletan engine, doduse 2D.

dakle, kako do "sponzora" tj. kako sam nazvao "realizatora" jer mi je mnogo da dajem 1500 eura za Visual Studio....


>> SPV Classic - HTC Cannary>> SPV E200 HTC Voyager>> SPV C550 HTC Hurricane>> MOTO MPX200 >>> MOTO MPX220 >>> PALM TREO 600 >>> NOKIA 6680 (jao) >>> QTEK 8010 HTC Typhoon>>> SPV C100 HTC Oxygen>>> SPV M500 HTC Magician >>> QTEK 9100 >>> QTEK 8310 >>> QTEK 8600 >>> PALM TREO 750. HTC RULES THE WORLD!
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
..w.sh.dynamic.163data.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Gde da nadjem "realizatora" mog projekta?03.12.2007. u 17:23 - pre 198 meseci
Visual Studio Express edition je besplatan i sasvim dovoljan za projekat takvog tipa.
Ako je u pitanju stara verzija VB-a onda sigurno nije u pitanju 1500 evra...
 
Odgovor na temu

mmserbia
Blace

Član broj: 101075
Poruke: 76
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Gde da nadjem "realizatora" mog projekta?03.12.2007. u 19:35 - pre 198 meseci
hvala na odgovoru ali mi nije dovoljan...

adekvatan odgovor nisam dobio cak ni od ljudi iz Microsofta Srbija

Radjen je u starom Visual Basicu 6.0

dakle negde sam na netu pročitao da treba da kupim najnoviju verziju pa je time omogućen DOWNGRADE i da time dobijam prava da moje projekte "legalno" pravim i distribuiram.

1. Pitanje je da li mogu sve da napravim iz VB 2008
2. Pitanje je koliko je on kombatibilan sa VB 6.0 tj. da li mogu lako da se snađem da moj stari projekat nekako što lakše prevedem na ovaj novi.
3. Da li je uopšte legalno prodavati nešto pravljeno u VB2008 jer je i ranije bilo nekih "student edition" VB-a u kojima to nije bilo tako.



p.s. dugo sam stagnirao sa istim projektom
p.p.s. nisam uopšte pipao .net
p.p.s. mislim da igra ima kvaliteta za nešto više (makar jedan dobar shareware!)

Hvala još jednom.
>> SPV Classic - HTC Cannary>> SPV E200 HTC Voyager>> SPV C550 HTC Hurricane>> MOTO MPX200 >>> MOTO MPX220 >>> PALM TREO 600 >>> NOKIA 6680 (jao) >>> QTEK 8010 HTC Typhoon>>> SPV C100 HTC Oxygen>>> SPV M500 HTC Magician >>> QTEK 9100 >>> QTEK 8310 >>> QTEK 8600 >>> PALM TREO 750. HTC RULES THE WORLD!
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Gde da nadjem "realizatora" mog projekta?03.12.2007. u 21:01 - pre 198 meseci
Ako je igra 100% završena, onda nađi kopiju VB6 na eBay.com. Pošto sam prilično siguran da trebaš nešto da dodaš u igri (makar ispravljanje bagova, i prepravljanje statistike igrača), najbolja varijanta je da je portuješ na neku noviju verziji VB. Zapravo, idealno bi bilo da pišeš samo native kod, jer ako se baviš shareware-om, sigurno ne želiš da uz instalaciju igre dolazi i instalacija .NET frejmworka. Prednost portovanja je da ćeš se podsetiti koda, i da ćeš u budućnosti moći da održavaš taj kod. Ovo održavanje je bitno jer je shareware long tail biznis model.

 
Odgovor na temu

mmserbia
Blace

Član broj: 101075
Poruke: 76
*.edn.co.yu.



Profil

icon Re: Gde da nadjem "realizatora" mog projekta?04.12.2007. u 09:26 - pre 198 meseci
Uf nisam ni znao za ovaj free VB 8.0


Inace igru sam napravio u jedno 3-4 verzije (svaka nova bolja od prethodne...)
zadnji kod cak nisam mogao da nadjem :( smrc, fucking hard disk crash

elem,

sacuvana je cela treca varijanta, naravno igriva, bez mnogo bagova,
(jednom davno pustao sam kao demo verziju ovde neki link ali sam ga brze bolje odstranio :( )


Juce sam pokusao da konvertujem stari kod

trebalo je dobrih 2 sata da konvertuje u 8.0 (posto postoji wizard 6.0 to 8.0 sto sam konstatovao kao super stvar)
na masini od 1.5ghz i 512RAM

sacekao sam...

i javio mi je dobrih 100 gresaka! nisam imao zivaca da ispravljam juce ali cu pokusati sigurno...

btw igra ima oko 20.000 linija koda (sve forme) zato se plasim da nije VB 8.0 u necemu limitiran tj. u nekoj gluposti pa posle da se kajem zbog gubljenja vremena.


p.s. da nije na EBay onaj fazon da prodaju vec kupljene pakete sto mi ne znaci nista. Verovatno treba firma koja izdaje da kupi program a ne fizicko lice ???
Ne znam, zato i pitam...








>> SPV Classic - HTC Cannary>> SPV E200 HTC Voyager>> SPV C550 HTC Hurricane>> MOTO MPX200 >>> MOTO MPX220 >>> PALM TREO 600 >>> NOKIA 6680 (jao) >>> QTEK 8010 HTC Typhoon>>> SPV C100 HTC Oxygen>>> SPV M500 HTC Magician >>> QTEK 9100 >>> QTEK 8310 >>> QTEK 8600 >>> PALM TREO 750. HTC RULES THE WORLD!
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
*.socal.res.rr.com.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Gde da nadjem "realizatora" mog projekta?08.12.2007. u 07:53 - pre 198 meseci
Mislim da si preokupiran manje bitnim tehnikalijama u vezi igre. Trebao bi da razmišljaš više u smeru biznisa, tj. kako će taj proizvod koji praviš doneti dugoročnu zaradu, koja će moći da otplati tu investiciju kupovanja originalnog softvera, backup rešenja, bolje mašine i rešavanju ostalih problema koje navodiš. Najveća greška je kada ljudi izdaju prvu igru, pa pogledaju prvih par meseci prodaje, i onda se razočaraju i odustanu. Video sam slučajeve kada je zarada za par meseci ustvari veća od one koju bi ostvarili za isti broj meseci radeći negde, ali pošto je manja od one koju su oni poželeli i zamislili, oni odustanu. Realno ideja za igru koju imaš može (ako je realizuješ kako treba) da ti bude dugoročni izvor prihoda. Inače postoji teoretski veći problem sa izdavanjem ove igre, a to su imena timova, igrača, njihovi likovi, itd. Znači ako ne koristiš izmišljene timove, imena igrača, nisi sam dizajnirao ambleme timova, onda si u mnogo većem problemu od nelegalnog VB6. Za VB6 možda će se neko buniti, dok za nelegalnu upotrebu timova, igrača, će se sigurno neko buniti. ;) Ustvari problem predstavlja čak i ako koristiš izmišljene timove, igrače, itd. jer to menja profil tržišta za koja je igra namenjena. Recimo izmišljeni timovi, igrači, itd. su nešto što možeš ponuditi mlađim igračima, dok stariji žele prave timove, prava imena, praćenje statistike sezone, itd. Ove dve ciljne grupe su sasvim različite u onome što je njima interesantno, tako da je nemoguće napraviti jednu igru koja će zadovoljiti obe grupe. Ovo su problemi o kojima bi trebao da razmišljaš, a ne tehnikalije tipa VB6 vs. VB8 i gubljenje vremena portovanjem. Gubljenje vremena je planirati da izdaš igru, a ne planirati da se ozbiljno i dugoročno baviš proizvodnjom igara.

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Gde da nadjem "realizatora" mog projekta?08.12.2007. u 09:57 - pre 198 meseci
Ako na 20000 linija imas 100ak gresaka, onda je to super. Medjutim, ja licno se ne bih oslonio na te automatske konverzije.
Pominjes VB 8.0. Da li mislis na VB 2008 ili 2005 (ovo 8 moze biti izvuceno iz 2008, iako je to u stvari 9.0)
Najverovatnije je najbolje da portujes igru tako sto taj kod ponovo uradis u VB2005 ili 2008* (za 2005 vecina verovtno vec ima framework). Podsetices se koda, naucices .net (svakako vec planiras da radis u njemu, koliko sam shvatio), verovatno ces usput neke stvari poboljsati (vec kazes da si imao i noviju verziju) a mozes razne stvari i optimizovati. Npr. grafiku ne moras da radis preko api-ja vec preko GDI+ ili cak DirectX (zavisi od potrebe a i iskusniji ljudi ovde mogu o tome vise da ti kazu, ja odgovorih zbog vb-a ).


*U Visual Basic-u 2008 mozes praviti projekat koji radi sa prethodnom verzijom jezika i framework-a
 
Odgovor na temu

mmserbia
Blace

Član broj: 101075
Poruke: 76
*.edn.co.yu.



Profil

icon Re: Gde da nadjem "realizatora" mog projekta?10.12.2007. u 13:47 - pre 198 meseci
BKaradzic, znam sta si hteo da kazes ali sam igru u tom pravcu "prostudirao" jos 1999. u prvoj svojoj verziji,.
Nisam koristio prava imena i prezimena vec slicno kao bivsi japanski ili samo prezimena ili samo imena ili neka manje vise slicna u onim ligama gde su autorska prava regulisana prostim recima "hard core".
Sve ovo sto si napisao nije mi problem, pa cak ni da se suocim sa neuspehom prve verzije.

Mislim da pitam, ipak jasne i konkretne stvari jer sam ono generalno vec odradio.

Dakle, kupovina VB 6 je nesigurna preko EBaya,
portovanje takodje stvara muke

mislim da ja pametnije, kao sto kaze Shadowed, napraviti ponovo kod i pratiti prethodni...

ma, otkud znam, ovde ide znak CONFUSED

>> SPV Classic - HTC Cannary>> SPV E200 HTC Voyager>> SPV C550 HTC Hurricane>> MOTO MPX200 >>> MOTO MPX220 >>> PALM TREO 600 >>> NOKIA 6680 (jao) >>> QTEK 8010 HTC Typhoon>>> SPV C100 HTC Oxygen>>> SPV M500 HTC Magician >>> QTEK 9100 >>> QTEK 8310 >>> QTEK 8600 >>> PALM TREO 750. HTC RULES THE WORLD!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.hsd1.wa.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Gde da nadjem "realizatora" mog projekta?10.12.2007. u 16:53 - pre 198 meseci
Zasto je nesigurna kupovina preko eBaya? Vec kupljeni paketi su i dalje legalni paketi, njih mozes da koristis (nisam advokat, ali sam prilicno siguran da to tako funkcionise).
 
Odgovor na temu

mmserbia
Blace

Član broj: 101075
Poruke: 76
*.edn.co.yu.



Profil

icon Re: Gde da nadjem "realizatora" mog projekta?11.12.2007. u 11:15 - pre 198 meseci
e pa to me je zanimalo najviše

evo primera

dakle: "ti si kupio windows XP recimo, zalepio na kućište sticker, sačuvao originalan CD i račun"
prodaš polovan kompa tj. polovan windows XP nekom drugom i on dakle takođe ima licencu za korišćnje tog OS-a
ne mora ponovo da kupuje?
?????


drugo, kako tako kupovinom paketa kao fizičko lice mogu da izdam igru i da ostvarim autorska prava?
a kako bi onda išla distribucija i prodaja, pošto licencu imam kao fizičko lice a ne kao firma?

e pa.... ni MS Srbija ne znaju da mi odgovore.... šmrc...


>> SPV Classic - HTC Cannary>> SPV E200 HTC Voyager>> SPV C550 HTC Hurricane>> MOTO MPX200 >>> MOTO MPX220 >>> PALM TREO 600 >>> NOKIA 6680 (jao) >>> QTEK 8010 HTC Typhoon>>> SPV C100 HTC Oxygen>>> SPV M500 HTC Magician >>> QTEK 9100 >>> QTEK 8310 >>> QTEK 8600 >>> PALM TREO 750. HTC RULES THE WORLD!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.hsd1.wa.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Gde da nadjem "realizatora" mog projekta?11.12.2007. u 15:49 - pre 198 meseci
Zivim vec neko vreme u Americi, tako da mi nije skroz jasan nas koncept razlike izmedju fizickog i pravnog lica kada pricamo o licenciranju softvera. Zbog cega ima veze da li je kompajler kupio Pera ili Perina firma? Ili da postavim pitanje na drugi nacin: ako imas validnu licencu, da li je bitno da si je ti kupio, ili dobio na poklon, ili dobio uz PC, ili kupio PC sa postojacom licencom?

Autorska prava (barem ovde) mozes da imas ili ti ili tvoja firma, i mozes slobodno da ih prebacujes, tako da nije bitno ko ih dobije u startu. Ako se ne varam, po defaultu autorska prava imaju oni koji su nesto napravili (programeri, graficari, itd.), pri cemu ih ugovor o radu obavezuje da se sva autorska prava odmah automatski prebacuju na firmu, tako da po defaultu firma ima prava. U svakom slucaju to nema veze sa licenciranjem kompajlera - autorska prava i (ne)legalan softver su dve potpuno razlicite stvari.

U tvom secnariju sa prebacivanjem licence, da, taj neko drugi koji je kupio polovan PC sada ima licencu, ali ovaj koji mu je prodao vise nema. Znaci broj licenci je konstanta, i svi srecni.

 
Odgovor na temu

StarCraft
Rančić Milan
Beograd

Član broj: 164837
Poruke: 441
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Gde da nadjem "realizatora" mog projekta?11.12.2007. u 19:36 - pre 198 meseci
znash kako. Kontaktiraj eipix iz Novog Sada (www.eipix.com). Ako tvoja igra stvarno obecava, jako je moguce da je oni uzmu i publishuju. Dogovorite se za neki procenat, naravno. Ali bilo koji procenat ti se isplati kada sam ne mozes da izdash i prodas igru nikako ;) Koliko znam, oni su ponekad otvoreni za takve stvari.
www.zeitgeistmovie.com - film koji mora svako da vidi! (free to download)
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.demon.co.uk.



+4 Profil

icon Re: Gde da nadjem "realizatora" mog projekta?12.12.2007. u 12:12 - pre 198 meseci
Zar su oni izdavachi? Ne mogu nigde na njihovom sajtu da nadjem shta su do sada izdali.
 
Odgovor na temu

mmserbia
Blace

Član broj: 101075
Poruke: 76
*.edn.co.yu.



Profil

icon Re: Gde da nadjem "realizatora" mog projekta?13.12.2007. u 14:34 - pre 198 meseci
Hvala Reljamu na odogovru i ostalima.

Takav odgovor mi je trebao konrekatn i jasan, makar i netačan ;)

sada već mogu da razmišljam o više varijanti pa čak i kupovini tog starog ali ipak neprevaziđenog Visual Studija 6.0.
(uf kako mi je teško pao Net :) )

Što se tiče "trećeg lica" mogu i njih da kontaktiram, što da ne.
I to je jedna od opcija. Evo gore jednog predloga. Nadam se da će biti još koji...


>> SPV Classic - HTC Cannary>> SPV E200 HTC Voyager>> SPV C550 HTC Hurricane>> MOTO MPX200 >>> MOTO MPX220 >>> PALM TREO 600 >>> NOKIA 6680 (jao) >>> QTEK 8010 HTC Typhoon>>> SPV C100 HTC Oxygen>>> SPV M500 HTC Magician >>> QTEK 9100 >>> QTEK 8310 >>> QTEK 8600 >>> PALM TREO 750. HTC RULES THE WORLD!
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
*.ikomline.net.



+112 Profil

icon Re: Gde da nadjem "realizatora" mog projekta?16.12.2007. u 00:56 - pre 198 meseci
Jedan hint za imena igracha. Posluzi se taktikom PES-a. Par dana nakon izdavanja igre izbaci vec unapred pripremljeni "comunity patch" koji menja u bazi imena igracha tako da izgledaju kao u stvarnosti. Mozda ovo sto savetujem nije fer prema klubovima i igrachima, ali to radim iz ubedjenja da takve stvari ne bi smele da imaju copyright ;)
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
89.110.203.*

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Gde da nadjem "realizatora" mog projekta?16.12.2007. u 13:14 - pre 198 meseci
Citat:
NastyBoy: Zar su oni izdavachi? Ne mogu nigde na njihovom sajtu da nadjem shta su do sada izdali.

U Srbiji ne postoji nijedan izdavac, 'fala bogu (posto bi to jedino moglao da bude neki vid prevare, s obzirom na realnu situaciju u
kojoj se nalazimo). Naravno, postoje ljudi koji imaju kontakta sa izdavacima u svetu, pa je lakse preko njih proturiti svoj proizvod.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Gde da nadjem "realizatora" mog projekta?

[ Pregleda: 4767 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.