Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DC Elektromotor sa prijenosom

[es] :: Elektronika :: DC Elektromotor sa prijenosom

[ Pregleda: 8930 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marinbnm

Član broj: 19868
Poruke: 256
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.fmdream.net


+2 Profil

icon DC Elektromotor sa prijenosom15.12.2007. u 16:07 - pre 199 meseci
Ako netko zna di nabaviti DC motor koji na sebi već ima prijenos (kao oni od brisača, samo njihova osovina mi je slaba) i
da na osovini ima kojih 200rpm, a da je motor snage nekih 60ak W....poželjno
24V ali mogu i drugi naponi bez problema.


Nešto kao ovo....


frffr
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.panet.co.yu.



+101 Profil

icon Re: DC Elektromotor sa prijenosom15.12.2007. u 19:41 - pre 199 meseci
Hoces da nam kazes da Motor-Brisaca od Fapa--24VDC sa prenosom--reduktorom,,,
nije dovoljno jak za tvoje potrebe???
 
Odgovor na temu

marinbnm

Član broj: 19868
Poruke: 256
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.fmdream.net


+2 Profil

icon Re: DC Elektromotor sa prijenosom15.12.2007. u 22:08 - pre 199 meseci
Prijatelj mi je donio jednog sa nekog velikog kamiona....ipak nije neke snage ali problem je što ti od brisača obično imaju cca 60rpm....a meni bi tribalo 200.

Ako nešto možda imaš??

frffr
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: DC Elektromotor sa prijenosom16.12.2007. u 09:40 - pre 199 meseci
E pa tu nesto nije u redu sa tvojim zahtjevima, htio bi da bude 60W snage, 200 obrtaja a da je jak (jaci od kamionskog brisaca). Daj malo to preracunaj pa vidi u cemu grijesis!!!
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

marinbnm

Član broj: 19868
Poruke: 256
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.fmdream.net


+2 Profil

icon Re: DC Elektromotor sa prijenosom16.12.2007. u 15:23 - pre 199 meseci
Dobro aj možda sam malo krivo formulira pitanje :-) ali.....

Inače naveo sam 60W pa i više, i nigdi nisam spomenuo jači ako se ne varam?? Samo sam rekao da ovaj kojeg sam ja dobio s nekog kamiona nije baš neke snage....jer pri opterečenju "vuče" 1,5A i pada mu rpm, ne znači da neki drugi nisu bolji, pa zato sam i postavio pitanje da vidim ;-)


Nadalje trebalo bi mi nešto što ima nekih 200ak okretaja....a obično su mi rekli mehaničari da ovi od brisaača imaju 60ak okretaja.....

I na kraju najbitnije je da obično ovi od brisača su spojeni ili preko kakvog remena na oba brisača, ili preko kakvog polužnog sistema. A meni ta osovina treba da izdrži 5000metara 35mm filma, znači rola na 12,7 osovini koja je direktno pričvrščena na osovinu motora, a rola teška kojih 30Kg....e sad nadalje elektronika koja upravlja motorom je 4 kvadrant PWM kontroler i regulira namatanje u oba smjera i poluga preko koje ide film te s njom se vrši regulacija namatanja (poluga spojena na potenciometar) i sad ako film se odmotava, i na pola filma neko zaustavi projektor, rola koja ima promjer 100cm i kojih 15kg teška ima dobro inerciju, a poluga će pasti u negativni položaj te će motor lagano krenuti obratno da vrti (da se zaustavi odmatanje filma).....e sad pitanje je dali zupćanici u prijenosu mogu da izdrže takvo opterečenje i na kraju, pošto cijela rola "visi" na toj osovini motora.....ovi od brisača nemaju ni kuglični ležaj....nego piksnu koja je u aluminijskom nosaču.....





ovo je Groschopp motor koji ima ležaj i jako dobre zupćanike u prijenosu i može to da trpi.....




frffr
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: DC Elektromotor sa prijenosom16.12.2007. u 19:55 - pre 199 meseci
Mogao si tako odmah napisati pa bi skratio muke i sebi i nama. Pogledaj malo motore koji se koriste za klizne kapije, a to sto se tice motora za brisace mislim da i oni imaju dovoljnu snagu i brzinu. Oni obicno imaju i vise namotaja za vise brzina. Znam uglavno da svi brisaci kad se prebace na ful sigurno imaju vise od 150 brisanja u minuti. Ja imam slican motor kao ovaj na slici ali smo dalekooooo...Pogledaj i motore za garazna vrata...mozda ti i oni mogu rijesiti problem.
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: DC Elektromotor sa prijenosom

[ Pregleda: 8930 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.