Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?

[es] :: GPS :: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 32686 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BioSQUAD
BioSQUAD

Član broj: 70379
Poruke: 566
212.200.126.*



Profil

icon Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?26.12.2007. u 10:00 - pre 197 meseci
Kako mogu da stavim da funksionisu zajedno, i mapa Srbije i Makedonije. Kad instaliram Makedonije, Srbije su samo glavni putevi i obrnuto!


Samsung Note II # iPhone 5 user
 
Odgovor na temu

srdjan.r
Beograd

Član broj: 2334
Poruke: 25
89.216.101.*



Profil

icon Re: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?30.12.2007. u 12:51 - pre 197 meseci
Garmin Mobile XT(PPC) podržava 4 različite karte:

Gmapbmap.img --> osnovna
Gmapsupp.img --> vaša karta kao SCG
Gmapsup2.img --> druga karta kao Makedonija
Gmapprom.img --> druga karta isto
 
Odgovor na temu

BioSQUAD
BioSQUAD

Član broj: 70379
Poruke: 566
212.200.126.*



Profil

icon Re: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?31.12.2007. u 00:14 - pre 197 meseci
Hvala,
Uspeo sam sa MapSourcem da stavim i vise!
Samsung Note II # iPhone 5 user
 
Odgovor na temu

srdjan.r
Beograd

Član broj: 2334
Poruke: 25
89.216.101.*



Profil

icon Re: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?04.01.2008. u 10:43 - pre 197 meseci
Citat:
BioSQUAD: Hvala,
Uspeo sam sa MapSourcem da stavim i vise!


Da li moze jedno kratko uputstvo kako si to uspeo.Hvala!
 
Odgovor na temu

ZorMi
Zoran Milosavljević
Novi Beograd

Član broj: 11853
Poruke: 23
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?04.01.2008. u 12:05 - pre 197 meseci
Ukratko...

- instalira se na PC besplatni program MapSource sa Garmin sajta (http://www8.garmin.com/support/mappingsw.jsp), on služi za rukovanje mapama i download mapa u prenosne uređaje (neke distribucije mapa imaju već u sebi MapSource ali nije sigurno da je najnovija verzija)

- instalira se na PC mapa Srbije (SCG 1.5) i otključa (Unlock Wizard) koristeći kod za aktivaciju mape

- instalira se mapa Makedonije (verovatno iz AdriaRoute 2.0) i isto otključa njenim kodom za aktivaciju

- još neka mapa, koliko ih ima...

- ako se navigacija vrši sa laptopa onda treba još besplatni nRoute program sa gornjeg linka, koristi ove već instalirane mape

- ako se koristi prenosni Garmin uređaj priključi se na USB (ili serijski) port PCa ili kartica iz mobilnog u card reader ili sam mobilni ili ...

- iz MapSource programa se izabere Map Tool alatka, a iz padajućeg menija prva mapa, obeleže se Map Toolom oblasti mape koje su od interesa, zatim se izabere sledeća, obeleže se dodatne oblasti... na dnu levo pod Maps tabom se sabira ukupna veličina izabranih mapa, ne sme da pređe slobodan kapacitet u eksternom uređaju (ne preklapati iste oblasti sa više mapa nego svaku birati tamo gde je najbolje obrađena)

- krajnji rezultat se onda pošalje u uređaj komandom Send to Device kao jedinstvena mapa u koju su spojene sve izabrane oblasti, opciono i Waypoints (označene tačke), Routes (sračunate rute) ili Tracks (snimljene trase)

- dalje se na samom uređaju po potrebi aktiviraju oblasti na mapi ključem za sam uređaj i te oblasti...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?04.01.2008. u 12:36 - pre 197 meseci
Preskocio si bitan detalj: i SCG Route i Adria Route moraju da se otkljucaju za uredjaj na koji ih saljes, predvidjenom procedurom. Bez tog otkljuvanja, milsim da MapSource nece ni da posalje mape, a ako ih posaljes rucno, nekim drugim putem, GPS uredjaj ce za te mape da prijavi da nisu otkljucane i nece ih prikazivati.
 
Odgovor na temu

ZorMi
Zoran Milosavljević
Novi Beograd

Član broj: 11853
Poruke: 23
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?04.01.2008. u 14:18 - pre 197 meseci
> i SCG Route i Adria Route moraju da se otkljucaju za uredjaj na koji ih saljes

Piše u poslednjoj rečenici da se prebačene mape dodatno aktiviraju u uređaju. E sad, za slanje mislim da je dovoljno otključati ih u MapSourceu onim 25-slovnim ključem. Posle toga bi selekcija i slanje mapa trebalo da rade (kao i navigacija iz nRoute). Ja punim SD karticu u običnom USB card readeru zbog brzine prenosa, ne verujem da MapSource nešto proverava, to tek softver u samom uređaju/mobilnom pri otvaranju mapa...

E da, MapSource će prepisati postojeće mape na kartici u fajlu GMAPSUPP.IMG pa ga treba preimenovati ili skloniti na PC za svaki slučaj ako novi ne bude hteo da radi zbog manjka kodova ili šta ja znam...

Drugi način da se ima više mapa na istoj kartici/uređaju je pomenuo srđan.r: davanjem specificiranih .IMG naziva za dodatne karte. Nisam tako probao ali ću morati zbog Auto-Drive Hellas 1.25 (najbolje?) mape Grčke koja se prodaje samo u 'kartičnom' formatu a ne kao MapSource distribucija.
 
Odgovor na temu

ZorMi
Zoran Milosavljević
Novi Beograd

Član broj: 11853
Poruke: 23
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?05.01.2008. u 14:36 - pre 197 meseci
Citat:
Drugi način da se ima više mapa na istoj kartici/uređaju je pomenuo srđan.r: davanjem specificiranih .IMG naziva za dodatne karte.

Evo probao sam. Radi... donekle. Dakle, mapu Grčke (Auto-Drive Hellas 1.25 koja se prodaje samo kao .IMG fajl na kartici) sam preimenovao u GMAPSUP2.IMG (.UNL), a iz MapSource sve ostale potrebne mape iskombinovao i eksportovao u GMAPSUPP.IMG (.UNL).

Softver (Garmin Mobile XT 4.10.60 Symbian) onda automatski bira detaljniju kartu prema mestu koje se zumira ili gde je pozicija... Uz jednu krupnu manu: izgleda se ne može praviti ruta preko mapa u različitim fajlovima, samo u okviru istog fajla. Npr. mora prvo ruta do granice, kraja mape (ili više njih iskombinovanih) u jednom fajlu, pa onda u drugom fajlu nastavak nadalje.
 
Odgovor na temu

zokaa

Član broj: 58844
Poruke: 73
*.teol.net.



Profil

icon Re: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?05.01.2008. u 16:14 - pre 197 meseci
Mene interesuje ako imamo 2 karte recimo adria topo 2.00 i adria route 2.00 a pokrivaju ista podrucja ,oba su naravno ubacene ,kako preci sa jedne na drugu u programu garmin xt i obratno,tj.kao ih koristiti na istoj kartici.nadam se da me razumete.Hvala
zoka
 
Odgovor na temu

ZorMi
Zoran Milosavljević
Novi Beograd

Član broj: 11853
Poruke: 23
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?05.01.2008. u 17:05 - pre 197 meseci
Radiće i prosto preimenovanje mapa (file explorerom iz mobilnog) pre pokretanja programa. Koja treba preimenuje se u GMAPSUPP.IMG (i GMAPSUPP.UNL). Upućeniji će znati ako ima neki elegantniji način, npr. preko opcije Tools/Manage My Data/Map Sets...
 
Odgovor na temu

ZorMi
Zoran Milosavljević
Novi Beograd

Član broj: 11853
Poruke: 23
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?05.01.2008. u 21:21 - pre 197 meseci
Citat:
ZorMi izgleda se ne može praviti ruta preko mapa u različitim fajlovima

Ograđujem se, treba još proveriti... Mapa Hellas ima granični prelaz s Makedonijom pomeren par stotina metara u odnosu na CNENT2008 mapu, a skoro kilometar od Adria mape. Dakle ne može tu ionako da spoji rutu.

Ako je neko probao drugu kombinaciju mapa i uspeo da napravi rutu kroz razdvojene fajlove...

 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?14.01.2008. u 03:08 - pre 197 meseci
Za otkljucavanje mape samo ispostujes proceduru u MapSource-u, on ce te dovesti na Garmin sajt i tamo ces popuniti ono sto ti trazi da bi ti izgenerisao kljuc. Ako mapu otkljucavas za odredjeni uredjaj onda Garminu moras dati i ID tog uredjaja. Kada je mapa otkljucana, prosto je iz MapSource-a posaljes u uredjaj - MapSource ce zavrsiti sav posao sa kljucevima.

Ako imas vise mapa, u Mapsource-u izaberes one koje zelis da imas u uredjaju i on ih tamo posalje, sve lepo spakovano kako treba.

Ako imas mapu koju nisi ucitao u MapSource, ucitaj je - nije to nesto komplikovan posao. Ako ne umes, mozes mi poslati mapu da ti je pripremim tako da je sa par klikova misem ucitas u MapSource.


 
Odgovor na temu

vivicav
vojvodina

Član broj: 2199
Poruke: 593
*.opera-mini.net.

Sajt: www.mastonbi.co.rs


Profil

icon Re: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?14.01.2008. u 23:41 - pre 197 meseci
Hvala na brzoj pomoci. Pokusacu u narednih dan dva da se pozabavim problematikom. Ne uspem li, javljam se ponovo. :-)
 
Odgovor na temu

lukic_scg
Dragan Lukic

Član broj: 171290
Poruke: 3
89.216.112.*



Profil

icon Re: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?30.01.2008. u 23:24 - pre 196 meseci
Pozdrav narode,trebala bi mi vasa pomoc.
Citao sam prethodne postove oko otkljucavanja mapa.Ovako stoje stvari,imam nokia n95 i garmin xt 4.10.40,skinuo sam mapsource i uspeo otkljucati mapu,medjutim kad je ubacim u telefon i pokrenem garmin xt opet mi trazi neki kod za mapu.Pokusao sam doci do njega preko unlock wizard-a ali bezuspesno.U pitanju je mapa scg route 1.5
Ako moze neko da mi napise korak po korak kako da dodjem i do tog koda.

Hvala
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?31.01.2008. u 00:06 - pre 196 meseci
To je samo jedan korak: odes na www.garmin.co.yu i kupis mapu. Tad dobijes sve sto treba da otkljucas mapu, ukljucujuci i uputstvo na srpskom kako se to radi.
 
Odgovor na temu

lukic_scg
Dragan Lukic

Član broj: 171290
Poruke: 3
89.216.112.*



Profil

icon Re: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?31.01.2008. u 07:56 - pre 196 meseci
Pa ja sam mislio da se moze nekako besplatno dobiti.Znaci ipak mora da se plati
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?31.01.2008. u 08:33 - pre 196 meseci
Pod besplatno, mislis da ukrades licencu? Tako moze, ali je to nelegalno.

Uz to, ljudi su ulozili ogroman trud da naprave mapu, i ako mislimo da imamo redovno osvezavanje mapa i njihovo poboljsanje, onda ne bi trebalo da ih potkradamo, jer ako ostanu bez finansijskog efekta, onda nece moci da rade na mapama.

Usput, ako hoces da vidis mapu na uredjaju, onda je u MapSource-u registruj sa 'DEMO' umesto sa registracionim kljucem. Takva mapa se moze videti i na uredjaju.

 
Odgovor na temu

lukic_scg
Dragan Lukic

Član broj: 171290
Poruke: 3
89.216.112.*



Profil

icon Re: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?31.01.2008. u 17:51 - pre 196 meseci
A kako da je registrujem na demo i sta ona iskljucuje u odnosu na full,koja opcija u mapsource to radi. (izvinite sto sam naporan ali jedino mi vi mozete pomoci:)
 
Odgovor na temu

DigitNBG
Danijel M
BG

Član broj: 40300
Poruke: 342
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.gps-srbija.com


Profil

icon Re: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?02.02.2008. u 17:55 - pre 196 meseci
...ili se drzite teme ili otvorite novu.
 
Odgovor na temu

mariovid

Član broj: 80593
Poruke: 34
77.221.16.*



Profil

icon Re: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?09.02.2008. u 18:04 - pre 196 meseci
Imam jedan problem sa dvije karte Adria Route i kartom Scg. Uredjaj je garmin nuvi 200 i na njemu je instaliran City navigator(djelomicno) tako se isporucuje. Skinuo sam sebi na PC Mapsource, Adria Route i kartu Scg. U Mapsource sam prvo selektirao kompletan ekran karte Scg (udaljenost 200 km), zatim isto to napravio sa Adria Route i zatim ih naredbom Send to device prebacio na dodatnu SD karticu. U postavkama uredjaja kad gledam karte, chekirane su tri karte Route SCg, Adria Route i City Navigator. Pretraga radi za gradove i iz HR,BiH,SLO,Njemacka itd. ali nikako iz Srbije. Kad gledam u POI uredno mi recimo za aerodrome navodi i aerodrome iz Srbije, ali mi pretraga ne radi. Zna li nek u cemu bi mogao biti problem ?
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: Kako staviti 2 Mape odjednom u Garmin XT?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 32686 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.