Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna mapa SCG za mercedes-benz comand aps

[es] :: GPS :: Potrebna mapa SCG za mercedes-benz comand aps

[ Pregleda: 6907 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chupko

Član broj: 68948
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Potrebna mapa SCG za mercedes-benz comand aps27.12.2007. u 17:14 - pre 198 meseci
Postovani, molim ako neko zna gde mogu naci mapu scg za mercedes benz comand aps . Skinuo sam europe comand aps version 8 ali ne znam da li ima scg jer mi kola tek sutra stizu. hvala unapred
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Potrebna mapa SCG za mercedes-benz comand aps27.12.2007. u 20:10 - pre 198 meseci
Citat:
chupko:...g jer mi kola tek sutra stizu. hvala unapred

Do juče od nekuda "stizali" mob. telefoni, stizala gajba piva, ... danas, već stižu i mercedesi od preko 50000€ ...
A ovamo tumaramo forumima u nadi da će nam neko obezbediti DŽABE mapu Srbije koja sa sve navigacionim uredjajem jedva da košta tričavih 400€ što je jeli, "pakla cigareta" za ove kojima mercedesi tek tako "stižu".
Da ne poveruješ!

Znači, evo odgovora: kupite poseban navigacioni uredjaj koji sadrži mape Srbije(moja preporuka Garmin) kao jedini koji ima neke vredne mape Srbije, i eto vama navigacije. Sami integrisani GPS navigacioni sistemi u takvim skupocenim automobilima i nisu predvidjeni da rade u Srbiji već u razvijenoj Evropi.

Nemojte tražiti mogućnost da u CD plejer gurkate audio kasetu ili obratno, jer naravno fizički nisu slični i ne mogu raditi na takav način - mora se izvaditi stari radio sa kasetama, kupiti i ugraditi nov plejer koji podržava CD. Ista je fora i sa GPS-om. Ako vam trebaju mape Srbije, onda na ugradjeni GPS u automobilu možete zaboraviti i morate kupiti drugi.
Ovu rečenicu ću uvek svima ponavljati koji traže za svoje luksuzne Audije ili Mercedese mape Srbije "na mufte" preko raznih foruma ...

 
Odgovor na temu

chupko

Član broj: 68948
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Potrebna mapa SCG za mercedes-benz comand aps30.12.2007. u 14:44 - pre 198 meseci
Nisam hteo detaljno da se objasnjavam kako auto stize dobrom prijatelju (tj stigao je i koji me je zaduzio pa je to najmanje sto mogu da mu ucinim) nego sam napisao kako sam napisao , s toga nije na mestu da takve komentare dajes bilo kome, iako dajes sakrij malo tu ljubomoru nemoj da je tako vidno izrazavas.

Drugo, znaci ZA COMAND APS 50 konkretno za klasu e320 NE POSTOJI MAPA ZA SCG???? Molim ako neko zna odgovor da mi napise sta mi konkretno treba , koji dvd koja verzija koja otvara scg . Ako nema nema sta da radim ali bih molio misljenje jos nekoga ko je kompetentan da mi odgovori na ovo. Hvala.
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Potrebna mapa SCG za mercedes-benz comand aps30.12.2007. u 16:28 - pre 198 meseci
Citat:
chupko:... znaci ZA COMAND APS 50 konkretno za klasu e320 NE POSTOJI MAPA ZA SCG???? Hvala.

Znači, ako je "mercedes klase e320" onda mora da poseduje mape Srbije, jeli? Kao da ga Srbi prave, kao da je predvidjen za prodaju i vožnju po Srbiji a ne razvijenoj Evropi, svetu ili prvenstveno Nemačkoj??
Šta je s' vama ljudi?!? Mislite, ako je skup auto onda mora da je pravljen da podrži Srbiju? Zar to ne protivreči jedno drugome?
P.S. bolje iskazana ljubomora s' moje strane, nego parazitluk i prosjačenje s vaše strane(vas koji imate para za Mercedes a nemate siću za GPS mape), zar ne?!? Stvarno mi vas je žao kada vidim da tumarate forumima u potrazi za piratskim aplikacijama jer mislite da ovde u Srbiji možete izmusti i iskoristiti dobru volju ljudi što nije slučaj u gastarbajterskim državama gde vam sve nude na prodaju i ništa ne daju džabe, ispod tezge ili na partijsku člansku karticu.
Citat:
chupko:... ali bih molio misljenje jos nekoga ko je kompetentan da mi odgovori na ovo. Hvala.

E, ja sam ti bato kompetentan za odgovoriti, ma pucam od znanja!!! :)
Meni je žao što ne želiš da poveruješ u istinu. Da li bi ti bilo lakše kada bih te slagao i rekao da POSTOJI mapa Srbije za "mercedes"?!? Ako misliš da je to problem onda mi nije teško da napišem "iz čiste ljubomore" - POSTOJI mapa Srbije ali neću da ti kažem kako se zove i gde da je skineš džabe.
Citat:
chupkoMolim ako neko zna odgovor da mi napise sta mi konkretno treba , koji dvd koja verzija koja otvara scg . Ako nema nema sta da radim

Treba ti da shvatiš svojim gastarbajterskim mozgom ovo što napisah i ranije:

Citat:
Pici man: Znači, evo odgovora: kupite poseban navigacioni uredjaj koji sadrži mape Srbije(moja preporuka Garmin) kao jedini koji ima neke vredne mape Srbije, i eto vama navigacije. Sami integrisani GPS navigacioni sistemi u takvim skupocenim automobilima i nisu predvidjeni da rade u Srbiji već u razvijenoj Evropi.

Nemojte tražiti mogućnost da u CD plejer gurkate audio kasetu ili obratno, jer naravno fizički nisu slični i ne mogu raditi na takav način - mora se izvaditi stari radio sa kasetama, kupiti i ugraditi nov plejer koji podržava CD. Ista je fora i sa GPS-om. Ako vam trebaju mape Srbije, onda na ugradjeni GPS u automobilu možete zaboraviti i morate kupiti drugi.
Ovu rečenicu ću uvek svima ponavljati koji traže za svoje luksuzne Audije ili Mercedese mape Srbije "na mufte" preko raznih foruma ...

Živ mi bio, i uspešna potraga za GPS mapama Srbije za integrisani COMAND APS 50 u Mercedesu "klase" e320!

[Ovu poruku je menjao Pici man dana 30.12.2007. u 17:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

chupko

Član broj: 68948
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Potrebna mapa SCG za mercedes-benz comand aps30.12.2007. u 17:20 - pre 198 meseci
Jesam li ti rekao da nije za mene nego za prijatelja.. stvarno te ne razumem jbg .. ali ok hvala na tvojim 'kompetentnim odgovorima'
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Potrebna mapa SCG za mercedes-benz comand aps30.12.2007. u 18:40 - pre 198 meseci
Citat:
chupko: Jesam li ti rekao da nije za mene nego za prijatelja.. stvarno te ne razumem jbg .. ali ok hvala na tvojim 'kompetentnim odgovorima'

Eh jest, izvini! :)
U svakom slučaju, kaži ti tvom prijatelju da kada mu je već stigla "merdža", onda nije teško da naruči i jedan GPS uredjaj da mu takodje "stigne" za tričavih 300-400€, pa da ga sunašce ogreje kada bude "navigirao" po rodnom selu a ono cice padaju u komu ... Integrisani GPS iz auta bi mogao da piči po Štutgartu da tamo ne zaluta ... ma divota jedna!
Ili bi sam mogao da se konektuje i ovde napiše šta ga zanima kako ne bi dobijao informacije iz druge ruke.;)
Možda bi on lično bio zahvalniji za informaciju koju sam pružio u vidu samog pojma - Garmin. Jer ruku na srce meni niko nije rekao da dotični ima najbolje mape Srbije i da se može koristiti za samostalnu navigaciju van PDA ili Smartphone uredjaja, već sam sam skupio mukotrpno informacije sa raznih mesta i došao do zaključka.
Prava je šteta što ugradjeni navigacioni sistemi u takvim automobilima nemaju gotovo nikakve mape Srbije, no kada se bolje sagleda situacija u samoj Srbiji, ne verujem da treba studirati političke nauke kako bi se shvatilo da i dalje koristimo tramvaje iz '45 na prugama koje lelujaju na povetarcu, autobuse na tri točka, puteve gde bubrezi igraju kolo dok se prevozimo na posao, .... imamo i dalje djenerale i brkate majore koji veruju da je vojna tajna odavati putne pravce po državi stranim plaćenicima i domaćim izdajnicima, imamo institucije koje tako nešto ne zanima, ...

Šta misliš @chupko da li će jednom švajcarcu ili nemcu biti u interesu da ucrta i odradi mape Srbije radije nego crtanje mapa sopstvene države ili neke razvijenije i prijemčivije njihovom ukusu?!? Valjda je ovime sve rečeno i jasno je da bi neko iz Srbije trebao da radi i crta mape Srbije i kasnije ih možda prodaje tom Mercedesu i njegovom navigacionom sistemu. Eventualno da se neka jaka strana kompanija koja izdaje GPS mape zainteresuje za Srbiju i nekako proizvede iste pa ponudi svim prodavcima da ugrade u svoje navigacione uredjaje i tako mape "stignu" i u Mercedes, Audi ili bicik, ali ja ne vidim kao Srbin jedan jedini razlog da neko odradi naše mape, jer ne vidim šta bi mi to mogli ponuditi svetu osim "mladića i karadžića" pa ako neko bude pomislio da će ih tako lakše uloviti eto mapa Srbije i u Merdži.
Uzimajući sve ovo u obzir onda dolazimo do toga da se trebamo uzdati u sopstvene snage radi izrade kvalitetnih mapa do nivoa ulica po gradovima, kao što to radi Garmin tim koga sa razlogom hvalim i spominjem, jer neko od zaposlenih treba da sedne u auto, na bicikl, .. ili obuče dobre sportske patike, pa da direktno na terenu ucrtava sve neophodne puteve i podatke i izdaje mape naše cenjene države.
Svi bi hteli mape, ali odakle i ko treba da ih crta, kalibriše, sklapa ugovore sa jakim kompanijama i nudi iste na prodaju, .-. to niko ne pita.

[Ovu poruku je menjao Pici man dana 30.12.2007. u 20:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: Potrebna mapa SCG za mercedes-benz comand aps

[ Pregleda: 6907 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.