Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kamera pomoću senzora za svijetlo

[es] :: Elektronika :: kamera pomoću senzora za svijetlo

[ Pregleda: 2814 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mpauko16

Član broj: 146129
Poruke: 54
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon kamera pomoću senzora za svijetlo13.01.2008. u 07:09 - pre 198 meseci
Ja sam si složio kameru na pokret pomoću senzora svjetla radi na slijedeći naćin:
Senzor se ukljući u struju (220)zatim se porikta dali želiš da se ukljućuje po danu,po noći ili da se ukljućuje bez obzira bio dan ili noć.Ja sam u ovom slućaju poriktao da se ukljućuje na svaki pokret.Znaći kada neko naiđe ona se aktivira i snima naravno vremenski na koliko ju nariktamo zatim se ugasi pa e opet aktivira kod slijedećeg pokreta.Poanta je u tome da ti kamera nije non stop upaljena nego samo kada treba (za one sa plitkim đepom) ne znam jel to već ko iznio na forumu ali eto nek se nađe.
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.static.panet.co.yu.



+101 Profil

icon Re: kamera pomoću senzora za svijetlo13.01.2008. u 08:09 - pre 197 meseci
To ce da radi sve dotle dok od silnog ukljucenja-iskljucenja struja ne " narikta"
tvoj Videorekorder ili kameru.
 
Odgovor na temu

mpauko16

Član broj: 146129
Poruke: 54
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: kamera pomoću senzora za svijetlo13.01.2008. u 10:56 - pre 197 meseci
to je samo što se tiće kamere aza snimanje kako se ko snađe ja na primjer to imam sve spojeno na stari komp koj uvijek snima kad se uključi kamera
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Moderator
Član broj: 85832
Poruke: 1793
89.110.199.*



+13 Profil

icon Re: kamera pomoću senzora za svijetlo13.01.2008. u 15:39 - pre 197 meseci
Dobra fora :) ali neće dugo trajati, kamera će od silnih strujnih udara i uključenja - isključenja sigurno brzo stradati.
Na stranu to što i kameri treba bar pola sekunde, a nekim modelima i više da stabilizuju sliku posle uključenja.

Bolje nađi neki zgodan program za nadgledanje (ima ih na netu) koji ima opciju da u određenom delu slike namestiš tzv. "detektor pokreta", koji će da uključuje automatsko snimanje čim se u tom prozoru detektuje pokret - promena slike.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: kamera pomoću senzora za svijetlo

[ Pregleda: 2814 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.