Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zaustaviti automatsko dodavanje podataka u tabelu?

[es] :: Access :: zaustaviti automatsko dodavanje podataka u tabelu?

[ Pregleda: 2290 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.mediaworksit.net.



+41 Profil

icon zaustaviti automatsko dodavanje podataka u tabelu?15.01.2008. u 20:57 - pre 197 meseci
Pozdrav svima.Interesuje me zašto mi automatski dodaje podatak u tabelu kad otvorim formu i samo ukucam šifru kupca i odmah izađem iz nje.Naime imam formu i na njoj podformu.Ukucam šifru kupca i u podformi mi se prikažu podaci za tog kupca.Ništa ne dodajem niti brišem i kad izađem iz forme u tabeli mi je dodat novi podatak za tog kupca.U tabeli postoje polja kupac:number;vrsta aneksa:number;dodati:check box.I tako ako 10 puta otvorim formu i ukucam šifru kupca da bih video koje anekse ima,on mi deset puta doda podatak za tog kupca a check box je nečekiran.U prilogu primer.Hvala svima na savetu.

[Ovu poruku je menjao SLOJ.1973 dana 16.01.2008. u 00:48 GMT+1]
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: zaustaviti automatsko dodavanje podataka u tabelu?16.01.2008. u 05:45 - pre 197 meseci
Ili isključi kood na događaj On Key Down forme ili forsiraj unos sledećih polja u formi. Kada nema ovog kooda koji si napisao na događaj On Key Down forme onda je normalno stanje funkcije Esc. da posle prvog pritiska poništi unetu vrednost u polju, a posle drugog poništi ceo zapis. Ti si praktično preuzeo kontrolu nad Esc. ali nisi završio posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: zaustaviti automatsko dodavanje podataka u tabelu?

[ Pregleda: 2290 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.