Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Backup On Tape rjesenje?

[es] :: Storage :: Backup On Tape rjesenje?

[ Pregleda: 2730 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Backup On Tape rjesenje?24.01.2008. u 13:16 - pre 197 meseci
Imam HP DL 380G5 server i trebam odabrati backup uredjaj za njega. Za drugi server koji je DL360 i gdje imam oko 200GB prostora sam prije godinu dana kupio HP Autoloader DAT 72x10 i on sluzi svrsi ali ga ne bi htio koristiti i za ovaj drugi server. I ovde mi je planiran prostor 200, eventualno 300GB u Raid5 varijanti. Moje su zelje :
- autoloader kako bih imao 6-10 kaseta i mogucnost full backup-a tokom sedmice.
- bio bi radjen dnevni backup (na pocetku full, kasnije vjerovatno incremental)
- nesto novijeg datuma proizvodnje
- DDS4 je 72GB i djeluje mi malo po kaseti jer bih htio dnevni backup raditi na jednu kasetu a ne na vishe njih. Htio bih nesto malo vece, u jednoj od postova Miroslav je rekao da su DLT trake stare mada meni kapacitet od 160/320GB savrseno odgovara.
- naravno HW koji ce raditi sa HP-ovim serverom
- software za Linux buduci da je na serveru Linux.

Prijedlozi, ideje, zelje i pozdravi? :)

hvala


:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Backup On Tape rjesenje?24.01.2008. u 13:31 - pre 197 meseci
Vidi, nemoj kupiti SDLT. Jednostavno, sadasnji SDTL-V4 je poslednji, i svi polako odustaju od njega... Razlog je prelazak na LTO, ili kako ih HP zove Ultrium. Ako nadjes, uzmi LTO V4 traku, koja ima i dodatni feature u vidu AES256 enkripcije sadrzaja. Na tu traku ti staje oko 800GB, tako da ce ti kapacitet biti vise nego dovoljan, imaces i mesta za rast :).

Sto se tice uredjaja, najbolje uzmi bas HP-ov uredjaj, oni ce ti rado prodati neki koji se pakuje u taj server i za koji imas drajvere za Linux - sve podrzano od HP-a.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Backup On Tape rjesenje?24.01.2008. u 14:02 - pre 197 meseci
Uhm, ULT je sve oko 4000USD a server sam platio 2500 :) Dobro, samo hocu autoloader jer moram raditi dnevni backup a ne zelim svaki dan ulaziti u server prostoriju i pratiti kasete, pogotovo sto zelim ici na odmor i uzimati slobodne dane i ne razmisljati o tome.
Da li je moguce na jednoj kaseti imati vishe backup-a razlicitih? Recimo dan1, dan2, dan3 i slicno? Koji software bi mi savjetovao. Za sad koristim HPov Data Protector Express, trebalo mi je vremena da ga podesim i nije bas bez mana ali radi posao.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Backup On Tape rjesenje?25.01.2008. u 00:22 - pre 197 meseci
A sto bekapiras, koliko je to veliko (ne u metrima nego megabajtima :) )?

 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Backup On Tape rjesenje?25.01.2008. u 10:00 - pre 197 meseci
Ja licno mislim da je ipak anjbolje da pitas svog HP prodavca, verovatno ima bolju ponudu od mene, koji se u HP bas ne razumem. Ako imas softver koji ti radi, ne menjaj ga :).
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Backup On Tape rjesenje?25.01.2008. u 10:57 - pre 197 meseci
Za software probaj baculu (bacula.org), free, opensource, ima cliente za sve vece OS-e,...
ako pravilno markiras kasetice, to, da full backup nije na jednoj kaseti nije uopste problem, software poput bacule prati, sta je na kojoj kaseti, i ne pravi probleme

Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Backup On Tape rjesenje?25.01.2008. u 17:46 - pre 197 meseci
Skoro sam se odlucio, sad treba da predocim to sa jos nekim troskovima sefovima pa da vidimo hocu dobiti toliko para. HP StorageWorks 1/8 G2 Tape Autoloader ULT 448. Kosta oko 3600$, prima 8 kaseta 448 sto znaci 200GB nekompresovano ili 400GB kompresovano sto mi odgovara.
I uz ovaj uredjaj dolazi HPov Data Protector Express Single Server sa licencom za jedan server sto meni i treba. Planirano prosirenje servera je do nekih 200-400GB podataka za 2-3 godine (ako ne bude kakvih iznenadjenja) tako da ce taj uredjaj posluziti svrsi. Backup ce biti radjen 1nom dnevno i vjerovatno na pocetku cu raditi full backup sa mjesecnim 'arhiviranjem' kaseta a kasnije kako se podaci budu povecavali a trajanje backapa produzavalo preci na incremental i jednom sedmicno full.
Ako budem imao vremena, mozda probam ovaj soft sto je mulaz predlozio ali sa prvom instalacijom Data Protectora sam se napatio zestoko. Tj nije bila problem instalacija i bakcup, problem je bio restore koji nije radio i trebalo mi je poprilicno vremena (instaliras na server, uradis backup, pocnes da radis restore, on formatira diskove - sve obrishe i onda kad pocne da restoruje - pukne). Ludio sam dok nisam skontao da mora biti instalirana verzija RH 4 sa Update3 i onda je prosljakalo.

hvala na odgovorima.


:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Backup On Tape rjesenje?

[ Pregleda: 2730 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.