Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kad počinje registracija .rs ?

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Registar Nacionalnog ID :: Kad počinje registracija .rs ?
(Zaključana tema (lock), by markom)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14409 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gost




Profil

icon Kad počinje registracija .rs ?08.02.2008. u 10:20 - pre 197 meseci
"kraj januara" je prošao, izbori su završeni....

ima li najava kad bi to trebalo da krene?
 
0

pringles80
sysadmin
NBG

Član broj: 67842
Poruke: 124



+5 Profil

icon Re: Kad počinje registracija .rs ?11.02.2008. u 02:37 - pre 197 meseci
Pa onako, znaš kako to ide, možda se do leta i nešto desi
 
0

Little Eagle
Nenad Orlić
Pančevo

Član broj: 3430
Poruke: 98
195.252.79.*

Jabber: www.madison.rs
Sajt: www.madnet.rs


Profil

icon Re: Kad počinje registracija .rs ?11.02.2008. u 11:08 - pre 197 meseci
Prošli su izbori ali sad se čeka oko Kosova... :)

Šalim se, realno je da to bude 25. februar ili 3. mart. Nažalost, ni OR-ovi nemaju nikakve preciznije informacije, datumi koje sam naveo projektovni su na osnovu toga da je potrebno da prođe bar 14 dana od kad nas obabeveste i da će to biti ponedeljak. Najraniji termin za to je 25. februar, ali ako nas ne obaveste danas onda to postaje 3. mart. I opet, bolje kasnije a da sve bude spremno nego da se žuri pa da iskrsne gomila problema, pre svega tehničke prirode, koji bi nosili sa sobom različite implikacije.

pozdrav, Nenad
 
0

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
194.123.136.*



+3 Profil

icon Re: Kad počinje registracija .rs ?11.02.2008. u 13:53 - pre 197 meseci
Plasim se samo da nisu uzeli preveliki zalogaj, to jest previse toga od jednom. Ovo je sasvim fino moglo i fazirano da se uvodi.

Sad pokusavaju 'preko noci' da uvedu sve, sto po meni nije realno.

I da, svakako je bolje opreznije, ali se plasim da ce realno to potrajati barem jos jedno 3 meseca do pocetka registracije, a zatim jos jedno 6 do 8 meseci za otklanjanje kvarova i havarija...

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
0

neni_frog
Nenad Peric
Tehnicar,
Zajecar

Član broj: 172703
Poruke: 4
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Kad počinje registracija .rs ?12.02.2008. u 00:59 - pre 197 meseci
Interesantno, iz kojih li razloga odugovlace toliko?
Prvo su rekli za kraj januara pa za pocetak februara a koliko vidim ulazimo i drugu polovinu februara. Lepo bi bilo barem da se povremeno obrate s nekom informacijom.
 
0

m257

Član broj: 132139
Poruke: 398
*.static.ikomline.net.



+5 Profil

icon Re: Kad počinje registracija .rs ?12.02.2008. u 12:04 - pre 197 meseci
Ja sam veliki pristalica toga da se ne zuri, da se posao odradi kako treba i da se sa registracijom pocne potpuno spreman. Medjutim, slazem se da bi bilo jako lepo, a da ne kazem i prilicno kulturno, da se RNIDS povremeno (recimo najmanje u 10-15 dana) najsiroj javnosti obraca zvanicnim saopstenjima o toku celokupnog posla, a ne da 2 meseca zvanicno cuti, osim par clanova UO koji se preko ovog foruma obracaju i javljaju nam sta se desava ali samo kad ih neko pita (njima svaka cast, ali zvanicno saopstenje je ipak zvanicno saopstenje).
 
0

pringles80
sysadmin
NBG

Član broj: 67842
Poruke: 124



+5 Profil

icon Re: Kad počinje registracija .rs ?12.02.2008. u 14:38 - pre 197 meseci
Meni je u svemu ovome najsmešnije to što je bilo mnogo diskusija na ovom forumu izmedju javnosti i članova RNIDS gde su se ti članovi vetrovito branili svim mogućim sredstvima, a na kraju se ispostavilo da to što je diskutovano od strane javnosti se ispostavilo kao tačno. Uopšte ne uliva poverenje u RNIDS.
 
0

pringles80
sysadmin
NBG

Član broj: 67842
Poruke: 124



+5 Profil

icon Re: Kad počinje registracija .rs ?14.02.2008. u 02:21 - pre 196 meseci
evo u 24sata piše da registracija počinje krajem februara, što je najavio Vojislav Rodić član UO. Nigde na sajtu RNIDS ne piše nešto konkretno, niti je najavljeno 2 nedelje obustave registrovanja .yu
 
0

neni_frog
Nenad Peric
Tehnicar,
Zajecar

Član broj: 172703
Poruke: 4
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Kad počinje registracija .rs ?14.02.2008. u 21:32 - pre 196 meseci
Tako su jece i na Avali rekli da pocinje krajem februara ali nista konkretno.
 
0

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.adsl.wanadoo.nl.



+3 Profil

icon Re: Kad počinje registracija .rs ?14.02.2008. u 21:36 - pre 196 meseci
Dokle god se nista ne pojavi na RNIDS sajtu, nista nije zvanicno.

E, sada da li ce tehnicki pocetak biti i zvanicni pocetak, ostaje nam da vidimo.

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
0

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Član broj: 399
Poruke: 480
80.93.249.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Kad počinje registracija .rs ?15.02.2008. u 13:20 - pre 196 meseci
Sad imamo problema sa kosovom nemamo vremana za .rs domain :)

Ajde dajte taman i ideju koj bi domain bio za nezavisno kosovo :)
 
0

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Kad počinje registracija .rs ?15.02.2008. u 13:34 - pre 196 meseci
jel oni uopšte imaju predstavnike RNIDSA u Prištini?
 
0

dankoj
Danko Jevtović
SezamPro
Beograd

Član broj: 157970
Poruke: 165
*.jugodata.co.yu.

Sajt: www.jevtovic.rs


Profil

icon Skupština RNIDS i početak registracije19.02.2008. u 08:10 - pre 196 meseci
Upravni odobor RNIDS je za subotu, 23.02.2008. zakazao redovnu Skupštinu RNIDS. Tehničke i organizacione pripreme za početak registracije .rs domena su praktično završene. Četvorici najmlađih članova UO je istekao mandat, pa Skupština treba da izabere nove. Očekujemo da odmah posle Skupštine novi Upravni odbor utvrdi datum početka registracije .rs domena i zaustavi dalju registraciju .yu domena (10 dana pre početka .rs).

Znači naredna skupština je jako važna jer smatramo da Upravni odbor treba da bude u punom sastavu u trenutku početka registracije. Upravni odbor je usvojio predlog skupštini da se sastav upravnog odobora proširi za još dva člana kako bi se pojačao i diversifikovao sastav u ovom ključnom trenutku. Postojeći članovi UO mogu biti ponovo birani (neograničen broj puta). Mandat je istekao Slobodanu Markoviću, Čedomiru Šuljagiću, Danku Jevtoviću i Zvonku Cvetanovskom. www.rnids.rs/include/00064.html

Koristim ovu priliku da još jednom pozovem sve članove fonda RNIDS da uplate godišnju članarinu kako bi mogli da glasaju na Skupštini (dobili su email), ali podjednako važno da pozovem zainteresovane (pravna lica) da se učlane u RNIDS i da time ostvare uticaj na vođenje nacionalnog registra Internet domena. Delegati na Skupštini mogu i da predlože članove Upravnog odbora (to ne moraju biti ljudi iz članica niti delegati na Skupštini).

Kao što sam rekao skoro sve je spremno. Softver je završen i istestiran i uskoro se očekuje finalna zvanična verzija. Svi (ili skoro svi) ovlašćeni registri (27 firmi http://www.rnids.rs/include/00018.html) su dobili sertifikate za pristup informacionom sistemu RNIDS, a značajan broj je uspešno primenio i Web servise RNIDS namenjene za online registraciju na javnom Web sajt Ovlašćenog registra. Baza RNIDS će po proceduri za početak registracije biti prebačena u finalno stanje (sada je puna test podataka), registracija .yu domena će biti zamrznuta i podaci ažurirani u bazi. Zatim će biti uneti podaci o domenima koji se rezervišu za potrebe RNIDS i Republike Srbije i podaci o rezervisanim domenima na osnovu tranzicije, pa će moći da proradi i WhoIs servis (na sajtu Rnids i preko Web servisa na sajtovima OR).

Glavne pravilnike (opšte uslove) je usvojila prethodna Skupština i tu se ne očekuju izmene. Arbitraža je uspešno formirana. Pravilnik o komisiji za tranziciju i pravilnik o potrebnoj dokumentaciji su usvojeni u načelu i upravo se finalizuje pravna redakcija dokumenata (treba da budu objavljeni pre Skupštine).

Pokušaću da odgovorim na sva pitanja.

Danko Jevtović, istekli član UO :)
 
0

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Kad počinje registracija .rs ?19.02.2008. u 12:42 - pre 196 meseci
Evo ja ti ovde produžavam mandat u ime svih članova foruma i krenite već jednom sa registracijom.Nije vreme za sastančenje i gubljenje vremena. Srbija mora da bude jaka i ako svako uradi koliko može biće dobro.
 
0

dankoj
Danko Jevtović
SezamPro
Beograd

Član broj: 157970
Poruke: 165
*.jugodata.co.yu.

Sajt: www.jevtovic.rs


Profil

icon Re: Kad počinje registracija .rs ?19.02.2008. u 13:29 - pre 196 meseci
Citat:
srpsko gradjevinarstvo: Evo ja ti ovde produžavam mandat u ime svih članova foruma i krenite već jednom sa registracijom.Nije vreme za sastančenje i gubljenje vremena. Srbija mora da bude jaka i ako svako uradi koliko može biće dobro.


Hvala na poverenju.

Ipak, smatramo da je i procedura za temeljne stvari nešto što ne valjda da se izdunđeriše (znaš ono građevinska dozvola itd).
 
0

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Kad počinje registracija .rs ?19.02.2008. u 22:39 - pre 196 meseci
Ma daj.Stari članovi koji su istekli biće opet izabrani. I skratite to. Valja bre da se radi.Mora da se rinta.
 
0

neni_frog
Nenad Peric
Tehnicar,
Zajecar

Član broj: 172703
Poruke: 4
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Kad počinje registracija .rs ?20.02.2008. u 23:40 - pre 196 meseci
SLazem se da treba da se ispostuje procedura.Znaci koliko sam ja razumeo pocetak registracije ako bude islo sve po planu ne mozemo ocekivati do 5.marta
 
0

dankoj
Danko Jevtović
SezamPro
Beograd

Član broj: 157970
Poruke: 165
*.jugodata.co.yu.

Sajt: www.jevtovic.rs


Profil

icon Re: Kad počinje registracija .rs ?21.02.2008. u 06:15 - pre 196 meseci
Citat:
neni_frog: SLazem se da treba da se ispostuje procedura.Znaci koliko sam ja razumeo pocetak registracije ako bude islo sve po planu ne mozemo ocekivati do 5.marta


Da, ali možemo vrlo brzo posle toga. Naravno, ponešto zavisi od izbora u subotu :), ali ja ne očekujem dalje zastoje. Danko
 
0

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Kad počinje registracija .rs ?21.02.2008. u 12:45 - pre 196 meseci
Što da neće pobediti radikali ili krilo ds u subotu?
Molim vas ne fantazirajte.Potpišite šta treba i radite.

Suviše mi je smešno mnogo toga. Počevši od one Slike gde Danko uručuje dozvolu ovlašćenog registra direktoru CRI-ja pa na da dalje, pri čemu je isti direktor mnogo srećan. To je isto kao da ja mom drugu uručim neki papir uz prisustvo štampe. E onda ide neko iz CRI , a to je verovatno Marković da uruči Sezamu isti papir.I to vuku ceo decembar, umesto da su završili za dva dana.
 
0

inodius

Član broj: 87812
Poruke: 156
89.216.96.*



Profil

icon Re: Kad počinje registracija .rs ?21.02.2008. u 15:45 - pre 196 meseci
Hmm, prosto nisam siguran da li je smesno ili tuzno... ali to je Srbija...
 
0

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Registar Nacionalnog ID :: Kad počinje registracija .rs ?
(Zaključana tema (lock), by markom)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14409 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.