Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bojenje jedne teksture sastavom druge. Kako?

[es] :: Grafički dizajn :: Bojenje jedne teksture sastavom druge. Kako?

[ Pregleda: 2519 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Error021
Error021

Član broj: 119994
Poruke: 35
*.nspoint.net.



Profil

icon Bojenje jedne teksture sastavom druge. Kako?21.02.2008. u 17:53 - pre 196 meseci
Zanima me kako bi mogao teksturu stene da delimicno "nasprejisem" bojom odnosno slikom koju bi sadrzala druga tekstura (npr. teksturom trave) Naravno da dobijem nijansirani prelaz izmedju stene i trave. Od alata koristim PhotoShop i PaintShop a naravno ako postoji neki odvojen alat za to preporucite mi ga.

Ta tekstura odnosno skin mi je potrebna za 3D model, pa se nadam da ste me razumeli sta mi je potrebno.
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Bojenje jedne teksture sastavom druge. Kako?21.02.2008. u 18:18 - pre 196 meseci
U Photoshopu mozes koristiti alatku "stamp" ( aktivacija tasterom S).

1. Otvori obe slike istovremeno i postavi ih horizontalno jednu pored druge.
2. Koristeci alatku Stamp (pecat) uzeces uzorak trave sa slike gde je trava. Odradices to tako sto ces drzeci pritisnut taster ALT, klikuti na deo slike gde je trava.
3. Potom ces na slici gde je stena poceti da prenosis travu. Pritisnuces levi klik i poceti da pravis pokrete kao da bojis.

Iznad radne povrsine u Photoshopu, gore, horizontalno, imas opcije za podesesavanje pa mozes isprobati sta ti najvise odgovara. Mode, Opacity, Flow.
 
Odgovor na temu

Error021
Error021

Član broj: 119994
Poruke: 35
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Bojenje jedne teksture sastavom druge. Kako?21.02.2008. u 18:22 - pre 196 meseci
OK, pokusacu. Hvala najlepse na brzom odgovoru.
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Bojenje jedne teksture sastavom druge. Kako?

[ Pregleda: 2519 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.