Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Na formi u obliku padajućeg menija pozvati drugu formu

[es] :: Access :: Na formi u obliku padajućeg menija pozvati drugu formu

[ Pregleda: 3612 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zslavko

Član broj: 48953
Poruke: 86
79.101.211.*



+1 Profil

icon Na formi u obliku padajućeg menija pozvati drugu formu24.02.2008. u 09:36 - pre 195 meseci
Na formi imam komandno dugme koje kad se pritisne poziva drugu formu ali prethodnu više nevidim.Dali mugu drugu formu pozvati preko otvorene forme u vidu padajućeg menija a da vidim istovremeno i jednu i drugu formu.
Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Na formi u obliku padajućeg menija pozvati drugu formu24.02.2008. u 10:20 - pre 195 meseci
Nije baš najjasnije da li hoćeš drugu formu da zoveš iz padajućeg menija aplikacije iili direktno sa prve forme. U svakom slučaju novo otvorena forma ne zatvara po defaultu prvu ili još bolje prva se ne gasi po defaultu zato što je druga otvorena. Verovatno da postoji deo koda ili makro koji to obavlja kod tebe.
Nešto kao DoCmd.Close "Naziv forme".....

Ima dosta ideja oko izbora otvarnja formi sem onog kojeg si prvo naveo putem dugmeta.
1. Iz gornjeg padajućeg menija aplikacije
2. Sa pojedine forme kao izbor iz Combo boxa. (Moraš popuniti Value list ili dodatnu tabelu sa nazivima formi)
3. Sa forme u vidu kontekstnog menija (meni na desni klik dugmeta) pa izbor.
.
.
.
 
Odgovor na temu

zslavko

Član broj: 48953
Poruke: 86
79.101.211.*



+1 Profil

icon Re: Na formi u obliku padajućeg menija pozvati drugu formu24.02.2008. u 14:33 - pre 195 meseci
Ovo pod brojem 1, Iz gornjeg padajućeg menija aplikacije, zanima me neko detaljnije objašnjenje pod uslovom da se vide sve otvorene forme.
Hvala
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Na formi u obliku padajućeg menija pozvati drugu formu24.02.2008. u 15:20 - pre 195 meseci
Da li te zanima kako se pravi padajući meni aplikacije?
Tools, Customize, kartica Toolbars, New. To što dobiješ nazoveš nekim imenom i odvušeš na lokaciju menija. Pređeš na karticu Commands, odabereš All Forms i sa desne strane ćeš dobiti spisak svih formi. Metodom drop-down odvuci želejnu formu na tvoj novi Toolbar. Po defaultu će se otvarati jedna preko druge, odnosno videćeš sve koje otvoriš klikom na pojedinu stavku menija.
Ako želiš da se u momentu učitavanja aplikacije otvore sve moguće forme zastupljene u meniju morao bi na On Load neke pokretačke forme, koju staviš u Startup u opciji Display Form/Page, da napišeš sva otvaranja tipa:
DoCmd.OpenForm "ImeForme1" ....
DoCmd.OpenForm "ImeForme2" ....


 
Odgovor na temu

zslavko

Član broj: 48953
Poruke: 86
79.101.211.*



+1 Profil

icon Re: Na formi u obliku padajućeg menija pozvati drugu formu24.02.2008. u 17:45 - pre 195 meseci
Hvala puno, rešio sam neke probleme.Interesuje me još jedna stvar.U padajućem meniju ubacio sam izveštaj "Račun", ali kad pozovem Račun otvori mi prvi račun a ne onaj koji sam upravo otkucao u formi.Dali se ovo može rešiti?
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Na formi u obliku padajućeg menija pozvati drugu formu24.02.2008. u 18:01 - pre 195 meseci
Izveštaj pokrenut iz menija radi isto kao i da si ga pokrenuo direktno iz Dtabase prozora. On nezna koji si ti račun zadnji uneo u formu niti koji želiš da odštampaš sve dok mu ne navedeš jasno putem parametara. Problem se može rešiti tako da izveštaj sa forme preuzme parametar odmah pošto na istoj formi pokreneš dugme za štampanje. Ili da iz menija pokreneš predformu na u kojoj zadaš broj računa. Za detaljnije objašnjenje trebalo bi videti na kojim podacima se zasniva izveštaj. Bilo bi dobro da zakačiš fajl.
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
*.PPPoE-4590.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Na formi u obliku padajućeg menija pozvati drugu formu25.02.2008. u 07:49 - pre 195 meseci
U izvjestaju pod 'record source' napravi query za taj izvjestaj ako vec nisi, i u polje npr "Broj_racuna" pod 'criteria' unesi 'forms!ime_forme_racuna!Broj_racuna
(ili kako ti se vec zove polje sa brojem racuna)
i mala napomena broj racuna se u ovom slucaju nebi smio ponavljati, ako se ponavlja napravi jedno polje koje ce biti jedinstveno za svaki racun (autonumber) i to postavi kao criteria
 
Odgovor na temu

zslavko

Član broj: 48953
Poruke: 86
91.148.115.*



+1 Profil

icon Re: Na formi u obliku padajućeg menija pozvati drugu formu26.02.2008. u 09:47 - pre 195 meseci
Hvala puno rešen problem.A recite mi dali se problem mogao rešiti putem koda, tako što se na formi postavi komandno dugme i na događaj On Click da se napiše nešto slično ovome dole,

Dim stDocName As String

stDocName = "Racun"
DoCmd.OpenReport stDocName, acPreview,RacunID=Me.RacunID
Ali ovako neće, šta nevalja
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Na formi u obliku padajućeg menija pozvati drugu formu26.02.2008. u 10:55 - pre 195 meseci
Može, s tim što je potrebno da poslednja linija izgleda ovako :
DoCmd.OpenReport stDocName, acViewPreview, , "RacunID = " & Me!RacunID

Ako pritisneš F2 u code editoru i u prozoru koji će ti se otvoriti ukucaš OpenReport videćeš koje argumente koristi ta funkcija. I ja sam imao sličan problem jer argument "FilterName" nije imao efekta, ali zato "WhereCondition" ima, zato vidiš u mom kodu dva spojena zareza na mestu gde bi trebalo da stoji FilterName.
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

zslavko

Član broj: 48953
Poruke: 86
91.148.114.*



+1 Profil

icon Re: Na formi u obliku padajućeg menija pozvati drugu formu26.02.2008. u 14:31 - pre 195 meseci
Neće ni ovako, možda zato što mi je RacunID Text polje.Kako onda.
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Na formi u obliku padajućeg menija pozvati drugu formu26.02.2008. u 15:46 - pre 195 meseci
Oko tekstuelnih vrednosti treba da stoje apostrofi (što se ovde ne vidi najbolje) pa kod glasi:

DoCmd.OpenReport stDocName, acViewPreview, , "RacunID = '" & Me!RacunID & "'"

Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

zslavko

Član broj: 48953
Poruke: 86
91.148.114.*



+1 Profil

icon Re: Na formi u obliku padajućeg menija pozvati drugu formu27.02.2008. u 12:05 - pre 195 meseci
Veliko hvala. Sve ok.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Na formi u obliku padajućeg menija pozvati drugu formu

[ Pregleda: 3612 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.