Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 808937 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
194.247.203.*



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.09.2014. u 12:30 - pre 116 meseci
Razmisljam koji dan da odredim,radim kancelarijski posao,dal da to bude radni dan ili vikend.Mozda mi je bolji vikend da jurim za decom i da radim nesto po kuci,ne znam ni ja.Obicno prvi dan koncentracija mi je nula,spava mi se,nervoza sve zivo...
 
Odgovor na temu

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.09.2014. u 13:58 - pre 116 meseci
Draga Vlatka,
reci sad da je to sutra i sutra prespavaj, pa samo da prodje taj dan. Taj dan daj samo sebi da uradis prekid. Samo tome i samo sebi. Nemoj da cekas, to je kao ispit koji si pao i zent te da ponovo ne padnes, pa ga spremas i spremas i nikako da ga spremis i da preseces da izadjes, i cini ti se, da sto vise vreme prolazi da sve manje znas i da ga nikada neces zavrsiti. Ma daj skoci sutra pa ako treba lupaj glavom o zid, ne odlazi da te vreme ne uhavati.
Pisi nam iz sata u sat taj dan jer meni ste svi pomogli i nepoznavajuci me ali poznavajuci nase muke.

 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
194.247.203.*



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.09.2014. u 14:01 - pre 116 meseci
Sutra radim,lakse mi je onda u subotu kad sam kuci da krenem od tad.Vec mi je panika unapred:(
 
Odgovor na temu

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.09.2014. u 14:16 - pre 116 meseci
Draga Vlatka
Razmisli ako te vec sad hvata panika onda reci sad ovog trenutka da ne bi slucajno smislila razlog u petak zasto ne bas u ovu subotu a radnim danom ne mozes, "a ko je video da se to radi u nedelju", pa onda .... A ti, koliko vidimo, bas zarko zelis ali strah koji svi imamo/imali je uzasan.
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
194.247.203.*



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.09.2014. u 14:20 - pre 116 meseci
Skroz mi je nezgodno bas taj prvi dan izgurati na poslu,ne mogu da se pomerim ovde sa stolice,gomila ljudi,stres....lakse je kuci sigurno
 
Odgovor na temu

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.09.2014. u 15:45 - pre 116 meseci
U pravu si . Srecno i izvini sto ja ovako 'sto na um to na drum', Kod mene odlaganje bilo cega toliko veze i oslabi, pa ja onda bupnem ovako!
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.09.2014. u 19:14 - pre 116 meseci
Ma hvala tebi na podrsci u pripremama....ja sam unapred u takvoj panici da palim jednu za drugom i vec unapred razmisljam sta cu u subotu ujutro kad ustanem sta prvo uraditi,ma haos mi je u glavi.Prvi put sam mnogo lakse prevazisla sve ovo,ta prva tri dana su grozna sve znam jer sam to prolazila,ali sad je veci problem krenuti opet u to i jednom za sva vremena resiti ovaj problem.A ja moram jer moglo bi da me ne bude ako ovako nastavim da zivim.
Ja dnevno ne predjem garantujem vise od 100 koraka nema sanse,moj dan je sedenje i pusenje i eventualno radim ono sto moram.Verovatno jer se jako zamaram jer mi cigare smetaju za pluca tako da dusu ispustim i uz najmanju uzbrdicu.Sedenjem pusenjem i jelom nabila sam i kilazu,jelo i nekretanje i eto.Sad imam duple probleme.Ovo ili ce se resavati ili mene u narednih par godina nece biti.Imam dvoje male dece trebam ja njima jos mnogo godina.Kod mene je stvar najvise zdravstvene prirode da ovo resim,da sam imala mozga ne bi sebi ni dozvolila da dovde dodje,ali eto sad....A posle toga i finansijski nenormalno para ide na cigare,pa to ispade najveca stavka mesecno od svega
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.09.2014. u 00:15 - pre 116 meseci
Probaj istovremeno da ostaviš pušenje i da se baviš nekom laganom rekreacijom - plivanje, pešačenje, vožnja bicikla, ... Lakše ćeš proći kroz krizu, a i preokrenućeš navike u zdrave.

Najbolji dan za početi je petak ujutro jer nećeš tako brzo osetiti krizu, a onda imaš 2 dana vikenda. Možda bi bilo dobro da od ponedeljka otvoriš bolovanje nekoliko dana i da te dane iskoristiš za pešačenje po prirodi. Slobodno nakupuj slanih i slatkih grickalica, čokolade i sokova prvih nedelju dana, jer moraš nečim da odvlačiš pažnju. Za početak izbaci sve one navike koje su išle zajedno sa cigaretama (kafa, alkohol), vremenom će to sve moći da se vrati bez cigareta, ali je prvih par meseci dobro izbegavati.

Takođe izbegavaj sve pušače koje znaš prvih nekoliko nedelja. Ili im reci istinu ili smisli dobar izgovor da odložiš susret za koji mesec kad prođe prva kriza.

Dobro je i ako imaš u sećanju da si se nekad zatrovala lošim cigaretama da ti se povraća od njih. Kad god pomisliš na pušenje, seti se toga.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.09.2014. u 03:11 - pre 116 meseci
Elektronska cigareta (ima ih sada kvalitetnih i veliki izbor tečnosti) je definitivno moj izbor, nakon 55 godina pušenja!

Sve ima svoju alternativu, ili zamenu, samo je stvar šta se i kako se u mozgu "slože kockice".

Kod prvog probanja e-cigarete, molio sam što bliži ukus duvana, Tobacco, srednje jačine.
Kada sam oprezno "povukao dim", imao sam isti utisak, kao kada povučem dim iz cigarete, čak i nikotin,
Dovoljno!

Mozak je registrovao nikotin i sve usputne senzacije čula, pokreta, vizuelnih efekata i uz moju unapred donešenu odluku, stvar je ZAVRŠENA!

Iako imam i u džepu i kod kuće cigarete, to shvatam samo kao peti točak u autu, dok se puni baterija 2 sata, da imam rezervno rešenje, a time i uverenje - da nisam prestao sa pušenjem, i nemam nikakvu krizu (u proteklih 5 meseci), jer je nisam ni stvorio.
Posle sam kupio rezervnu bateriju, tako da je e-cigareta uvek u funkciji.
Povremeno menjam ukus tečnosti.

Tačka.
I tačka na mesečni izdatak na nešto što se zove cigareta, koja se danas proizvodi sa ciljem da što pre izgori i da traži sledeću!

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 25.09.2014. u 06:06 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
194.247.203.*



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.09.2014. u 07:54 - pre 116 meseci
Citat:
BluesRocker:
Probaj istovremeno da ostaviš pušenje i da se baviš nekom laganom rekreacijom - plivanje, pešačenje, vožnja bicikla, ... Lakše ćeš proći kroz krizu, a i preokrenućeš navike u zdrave.

Najbolji dan za početi je petak ujutro jer nećeš tako brzo osetiti krizu, a onda imaš 2 dana vikenda. Možda bi bilo dobro da od ponedeljka otvoriš bolovanje nekoliko dana i da te dane iskoristiš za pešačenje po prirodi. Slobodno nakupuj slanih i slatkih grickalica, čokolade i sokova prvih nedelju dana, jer moraš nečim da odvlačiš pažnju. Za početak izbaci sve one navike koje su išle zajedno sa cigaretama (kafa, alkohol), vremenom će to sve moći da se vrati bez cigareta, ali je prvih par meseci dobro izbegavati.

Takođe izbegavaj sve pušače koje znaš prvih nekoliko nedelja. Ili im reci istinu ili smisli dobar izgovor da odložiš susret za koji mesec kad prođe prva kriza.

Dobro je i ako imaš u sećanju da si se nekad zatrovala lošim cigaretama da ti se povraća od njih. Kad god pomisliš na pušenje, seti se toga.



Ufff petak je kritican i zeznut jer na poslu svi zivi puse.Ma skroz sam u panici ne znam zasto,po ceo dan razmisljam kako to da odradim da kazem KRAJ I KRAJ....sve je do mene ...ali me izgleda karakter muci.U subotu pa sta bude samnom
 
Odgovor na temu

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.09.2014. u 08:10 - pre 116 meseci
Draga Vlatka
jedva sam cekala da vidim kad si odlucila. Super. Subota. I bice uzasno to znamo, ali ce ti biti odlicno!!!



 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
194.247.203.*



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.09.2014. u 08:14 - pre 116 meseci
Ma cuti veruj mi da nisam od muke spavala nocas...unapred mi je panika od subote.Sta raditi kad ustanem,inace ne pijem kafu ali sam se ubijala od coca cole cim ustanem coca cola i cigare...moram subotu da izguram posle ce biti lakse meni je prvi dan najgori.Samo dobro moram u subotu dan da iskoristim da sto manje mislim na cigare.Prati prozore,sredjivati kucu,igrati se sa decom,bilo sta samo da skrenem misli.Aaaaaa panikaaaa uff
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
194.247.203.*



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.09.2014. u 08:17 - pre 116 meseci
Nikog nema da krece u ovu borbu izgleda da sam jos samo ja ostala od starih clanova koja moram to da odradim.Novih koji krecu nesto nema.Ranije kad sam uspela u ostavljanju cigara bilo nas je jako puno lakse je kad znas da nisi sam.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.09.2014. u 08:25 - pre 116 meseci
Stani Vlatka ! Sve radiš suprotno !

Okreni tok misli i umesto da se plašiš subote, raduj se ! Raduj se ! Subota je dan od kojeg se više nećeš trovati, dan od kojeg više nećeš bacati pare na cigare. To je dan od kojeg više nećeš smrdeti na pepeljaru ! Kad te dete (i muž) zagrli, mirisaćeš !

Nemoj da izbegavaš ni jutarnju koka kolu, ni bilo koji drugu dnevnu naviku ! Ne odvikavaš se ti od koka kole već od cigareta !

Nemoj da te hvata panika, jer panika je prijatelj nikotina. Oteraj paniku, budi pozitivna, budi vesela, raduj se danu od kojeg počinješ život bez go**vana u ustima.

Ne postoji ne jedan jedini objektivan razlog zašto ne bi mogla da provedeš dan bez cigarete !

P.S. Ja sam srećan nepušač evo ima 10 godina !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
194.247.203.*



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.09.2014. u 08:35 - pre 116 meseci
Ma haos mi je u glavi....moram ovo odraditi i zbog zdravlja i svega,a plus plata mi se smanjuje i to za dosta pa ja od plate ne bi imala nego za cigare i neki dorucak na poslu,a dvoje dece imamo treba izgurati mesec.Ne mogu na cigare toliko para davati svaki dan pa to je 360 din svaki dan mesecno 11000 samo ja i jos plus muz toliko.I on ce ostaviti moramo,samo ne znam kad ce njemu kvrcnuti u glavi,kaze ovih dana samo da prelomim.Jednostavno ne moze se to vise finansirati
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.09.2014. u 09:18 - pre 116 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir:
Elektronska cigareta (ima ih sada kvalitetnih i veliki izbor tečnosti) je definitivno moj izbor, nakon 55 godina pušenja!

Sve ima svoju alternativu, ili zamenu, samo je stvar šta se i kako se u mozgu "slože kockice".

Kod prvog probanja e-cigarete, molio sam što bliži ukus duvana, Tobacco, srednje jačine.
Kada sam oprezno "povukao dim", imao sam isti utisak, kao kada povučem dim iz cigarete, čak i nikotin,
Dovoljno!

Mozak je registrovao nikotin i sve usputne senzacije čula, pokreta, vizuelnih efekata i uz moju unapred donešenu odluku, stvar je ZAVRŠENA!

Iako imam i u džepu i kod kuće cigarete, to shvatam samo kao peti točak u autu, dok se puni baterija 2 sata, da imam rezervno rešenje, a time i uverenje - da nisam prestao sa pušenjem, i nemam nikakvu krizu (u proteklih 5 meseci), jer je nisam ni stvorio.
Posle sam kupio rezervnu bateriju, tako da je e-cigareta uvek u funkciji.
Povremeno menjam ukus tečnosti.

Tačka.
I tačka na mesečni izdatak na nešto što se zove cigareta, koja se danas proizvodi sa ciljem da što pre izgori i da traži sledeću!

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 25.09.2014. u 06:06 GMT+1]

Mislim da el cigareta samo produbljuje problem! Pusac koji hoce zdravo da pusi... bilo bi lepo, ali to ne postoji! Uskoro ce te cigarete biti zabranjene i kod nas!
http://www.politika.rs/rubrike...a-elektronske-cigarete.lt.html
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.09.2014. u 10:22 - pre 116 meseci
SZO je snizila gornje granice (sada već 3. put!) za krvni pritisak, za holesterol, trigliceride, šećer u krvi...i po tim parametrima odnosno graničnim vrednostima, pola čovečanstva je zdravstvenom problemu!

Lekovi, aparati za svakodnevnu kućnu kontrolu se prodaju "kao alva"...jer i ta SZO i sve što se na bilo koji način naslanja na tu Organizaciju - profitira, a takvima ne treba verovati ni kad kažu "Dobar dan"!

Pozdrav


Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.09.2014. u 10:33 - pre 116 meseci
Vlatka morala sam i ja da se oglasim, prestajale smo u isto vreme.
Najbolje da se nepripremaš toliko nego spontano da odlažeš paljenje od sad, od ovog trena!!!
mene je zamaralo to kao rešila sam svima razjavila prestajem, pa svi znaju i zameraju mi, što sam zapalila.Nekako sebe ubedi da ti sad neprija nećeš je sad, pa broji sat po sat i preguraćeš. Ja sam srećni nepušač već dve godine, ti sebe dve godine maltretiraš.

AJDE BRE MOŽEŠ!!!
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.09.2014. u 10:48 - pre 116 meseci
Nemoj da pričaš o tome sa svima, da te pitaju o prestanku da ti daju savete ili da te nagovaraju aj samo jednu.
Temu o odvikavanju samo sa nama na forumu pokrećeš, a u kontaktu sa ljudima svakodnevno nemoj ni da ni pominješ.zauzmi stav nepuši mi se nešto mi trenutno neprijaju i pusti da prođe.Nemoj da se hvališ ni da se žališ samo odlaži i reci sebi muka mi je iposle ću..Pa kad prođe 1sat onda kaži sebi što moram sad da zapalim kad već nisam 1sat, proćiće i drugi sat i večeras ćeš biti srećna jer ćeš leći bez i jedne cigare, popi čaj od majčine dušice ili konzumiraj nešto drugo šta već voliš. Kad dođe jutro bićeš srećna koliko je sati prošlo i nastavljaš tako dalje to je ključ uspeha, aj probaj pa mi kaži da li deluje.

Ja sam srečna, spašena i imam korisne savete i često od kad nepušim savetujem pušače i one koji nisu doneli odluku da mi možda mogli da pomisle malo na zdravlje. Tako da ako si rešila probaj ovo da primeniš sigurno ćeš uspeti.AJ PA MI PIŠI KAKO IDE.
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
194.247.203.*



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.09.2014. u 12:45 - pre 116 meseci
Subota je definitivno TAJ DAN....znam kako mi je prvi dan i pre bilo moram kad sam kuci skroz mi je nezgodno na poslu,em mi se spava prvi dan,mozak mi ne radi,koncentracija nula....do subote jos mozak ispiram u subotu krecem i kraj.Sad ili nikad nema mi druge
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 808937 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.