Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da ''nastimati''i pojacalo i el.gitaru da zvuci onako kako treba?

[es] :: Muzička produkcija :: Kako da ''nastimati''i pojacalo i el.gitaru da zvuci onako kako treba?

[ Pregleda: 8668 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemsi86
Nemanja Kurdt

Član broj: 167009
Poruke: 12
*.telrad.net.



Profil

icon Kako da ''nastimati''i pojacalo i el.gitaru da zvuci onako kako treba?26.02.2008. u 14:23 - pre 196 meseci
Skoro sam kupio el.gitaru i oprema koju uz idu i mislim da zvuk nije uvjek onakkav kakav bi zeleo.Naime,gitara je kopija fenderovog stratokastera a pojacalo je Squier SP-10
Postoji li takav neki sajt gdje bi mogao da saznam sta koje dugme na pojacalu i gitaru sluzi?
Pozdrav,valjda sam bio malo jasan ;)
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Kako da ''nastimati''i pojacalo i el.gitaru da zvuci onako kako treba?26.02.2008. u 17:30 - pre 196 meseci
Sa kopijom Stratocastera i Squier sobnim pojacalom ces tesko dobiti dobar zvuk. To sto si nabavio je "pocetnicki komplet" i ne mozes od toga ocekivati ono sto si pozeleo, taj "veliki" zvuk.
A zvuk zavisi od svega na gitari: drveta, magneta, mehanike, preciznosti izrade, debljine i vrste zica...pa zatim od pojacala (snaga, tip elektronike - lampas ili tranzistorac, zvucnici, kvalitet)....

Gitare koje slusas na svojim CD-ovima su isproducirane i u pitanju je zvuk koji je prosao kroz razlicite stadijume obrade. Naravno, nekad je to samo neka dobra gitara ubodena u dobro pojacalo, ali najcesce je u pitanju dodatna procesija sa modulacijskim/faznim efektima (flanger, phaser, chorus), distorzijama, kompresijama i prostornim/eho (reverb i delay) efektima. Cak i kada se radi o koncertnim snimcima, videces da gitarista osim jednog ili vise pojacala iza svojih ledja, ispred sebe ima i neki set efekata ili gitarski procesor da bi dobio "drugaciji" zvuk.

Na tvom pojacalu nema nikakvih komplikovanih podesavanja, sve je jednostavno do bola.
Imas dva "rezima rada" - clean i overdrive (sto menjas pritiskom na jedno dugme), imas volume kojim podesavas ukupnu jacinu zvuka...i naravno, dva potenciometra za bass i treble. To su jedini parametri koje mozes da podesavas i tu nema iznenadjenja. Kada ukljucis overdrive (OD) dobices agresivniji, ostar i distorzirani zvuk, kada ne - onda dobijas cisti zvuk, bez "prljavstine". Bass i treble su jasni - podesavas prisustvo ili potiskujes visoke tonove/basove. A volume - zavisi od ukucana i komsija



 
Odgovor na temu

Nemsi86
Nemanja Kurdt

Član broj: 167009
Poruke: 12
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Kako da ''nastimati''i pojacalo i el.gitaru da zvuci onako kako treba?27.02.2008. u 00:18 - pre 196 meseci
E Aco bas ti hvala na odgovoru,sve si ti to meni lijepo docarao i sad mi je dosta toga jasnije ;) pozzz sve najbolje!
 
Odgovor na temu

Wesco
Veselin Vujičić
Gitarista
Zrenjanin

Član broj: 179609
Poruke: 2
79.101.237.*

Sajt: www.stevaudiolab.com


Profil

icon Re: Kako da ''nastimati''i pojacalo i el.gitaru da zvuci onako kako treba?25.04.2008. u 16:14 - pre 194 meseci
Gotovo svi čuveni svetski gitaristi iz sveta jazz, blues i rock gitare od polovine 60-tih godina XX veka pa do danas su imali TREBLE BOOSTER (oni koji danas više nisu među živima), ili ga imaju i koriste ga kao osnovu u strukturi građenja svog jedinstvenog tona gitare. Počev od Jimi Hendix-a, Eric Clapton-a, Jeff Beck-a, Peter Green-a, Ritchie Blackmoore-a, Rory Gallagher-a, Jimmy Page-a, David Gilmoure-a, Brian May-a, Robert Fripp-a, Pete Townshand-a, Andy Summers-a, Gary Moore-a, Eric Johnson-a, Tony Iommi-a, Wishbone Ash-a, The Kinks-a, The Rolling Stones-a itd. itd.
Pre-amp zaslužuju prvenstveno vrhunski gitaristi viskog nivoa znanja i veštine sviranja na gitari, iako za gitariste skromnijeg znanja može predstavljati ogroman motiv za napredovanje u učenju sviranja gitare. Sa ovom napravom, kada se pravilno podesi i uskladi sa pojačalom, ton prosto „oživi“. Oni koji su imali priliku da isprobaju ovu napravu, osim oduševljenja bojom tona, rekli su da imaju osećaj da sviraju bez naprezanja i lako. Nadam se da sam ti delimicno pomogao da znas sta da trazis...
Jel' imao neko prilike da ga koristi i kakve? Zeleo bih da cujem Vasa misljena na ovu temu.... I da li je neko cuo za treble booster StevAudioLab? Sta mislite o tome, ako jeste?
Gitaristi, javite se!!!

Vesa iz Zrenjanina
Wesa iz Zrenjanina
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
89.110.203.*

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Kako da ''nastimati''i pojacalo i el.gitaru da zvuci onako kako treba?27.04.2008. u 08:39 - pre 194 meseci
Moram da priznam da nisam cuo za ovaj uredjaj, iako preko 30 godina sviram gitaru, mada sam oduvek voleo takav zvuk . I dok sam svirao na Vox-u ac30, a posle i na Fender Super Reverb 50 koji je izuzetno pojacalo, nisam mogao da dobijem taj karakteristicni zvuk o kome pricas. Nesto slicno da ali nije bilo to to. Sada svirkam za svoju dusu, ostala mi je samo akusticna pa sam sto se tice elektricne gitare, potpuno van fazona.
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Kako da ''nastimati''i pojacalo i el.gitaru da zvuci onako kako treba?

[ Pregleda: 8668 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.