Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hilti,Bosch,Dewalt,Makita ili Hitachi

elitemadzone.org :: TechZone :: Hilti,Bosch,Dewalt,Makita ili Hitachi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 43682 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ji 4Tze
BG, palilula

Član broj: 45120
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Hilti,Bosch,Dewalt,Makita ili Hitachi11.03.2008. u 18:23 - pre 196 meseci
Da dodam, ima i vecih SDS Plus burgija, do 25mm, mada su najjaci modeli busilica deklarisani do 32mm precnika busenja u betonu (burgijom), verovatno ih ima i do tih 32mm.



Postoji i SDS Max > SDS Plus adapter.



Na SDS prihvate je moguce staviti nastavak, pa na njega navrnuti glavu za obicne burgije. To u kvalitetnijoj izvedbi kosta 3-4k dinara, samo glava je do 2k



Noviji modeli udarnih busilica, tj. pneumatskih cekica, tj. rotacionih cekica, tj. hiltija, tj. elektropneumatskih busilica, kako ih ko zove :) imaju i brzo izmenjujucu glavu - sa SDS ili obicnim prihvatom, npr. novi Hitachi DH 24PM



ili DeWalt-ov 25114K, imaju u ponudi naravno i bosch i makita i svi ti veci proizvodjaci.

SDS je inace Bosch-ov patent od pre 33 godine a skracenica znaci Special Direct System a u originalu, tj. opisu patenta je stajalo Steck–Dreh–Sitz tj. ubaci-zavrni-ostani.
SDS Plus je 10mm precnika a SDS Max 18mm, sam prihvat.

Ima par tema o ovome na forumu tj. eto ih dole kao Srodne teme. I nesto malo na wikipediji lepo objasnjeno, doduse na engleskom, ja sam preneo samo delic.

 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Hilti,Bosch,Dewalt,Makita ili Hitachi12.03.2008. u 06:03 - pre 196 meseci
@VeljkoE i Ji 4Tze, Hvala puno momci na objasnjenju, sada je sve jasno.


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Budimir
Beograd

Član broj: 772
Poruke: 176
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Hilti,Bosch,Dewalt,Makita ili Hitachi12.03.2008. u 07:53 - pre 196 meseci
Samo da dodam i ja nesto. Ja sam imao burgiju 32mm sa SDS Plus prihvatom ali nisam uspeo da izbusim ni jednu celu rupu sa njom. Problem je sto je ona previse teska za tanak vrat od SDS Plus-a pa se vrlo brzo tu iskrivi i pocne da baca. E sad jedino sto se radilo o ruskoj burgiji koju sam uzeo jer mi je bilo jeftinije da je kupum na pijaci nego da se vracam kuci po veliku hilti ali na kraju pogadjate sta je bilo. Ne verujem da bi puno bolje prosla ni neka renomirana marka jer sto ne ide, ne ide. Za to ipak sluzi SDS Max koji sam najmanji video mislim 12 ili 14 mm sto takodje ne ide :)
 
Odgovor na temu

RubenManjano
Ing. Komercijalista

Član broj: 177526
Poruke: 1
77.46.212.*



Profil

icon Re: Hilti,Bosch,Dewalt,Makita ili Hitachi02.04.2008. u 22:23 - pre 195 meseci
Pozdrav!

Na linku dole ima lepo objasnjene karakteristike na srpskom jeziku za hilti busilice Makita i Bosch.

Bosch GBH 5-40 DE
http://www.lastadoo.com/?s=proizvod&id=159

Makita (Vise modela)
http://www.lastadoo.com/?s=proizvodi&kat=93

 
Odgovor na temu

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.175.eunet.yu.



Profil

icon Re: Hilti,Bosch,Dewalt,Makita ili Hitachi07.04.2008. u 16:02 - pre 195 meseci
Da li neku posebno preporucujete za skidanje plocica?
Da li se neka dobro pokazala na tom planu?
Hvala!!!
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Hilti,Bosch,Dewalt,Makita ili Hitachi20.08.2008. u 18:42 - pre 190 meseci
Jest da je tema mal starija al ajd mozda ce treba nekom
Za skidanje plocica ti nije losa makita HR2450 ili BOSCH 2-24 DFR , ja imam ovu bosch-ovu a komsija ima ovu makitu .

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Hilti,Bosch,Dewalt,Makita ili Hitachi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 43682 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.