Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program za capture u MPEG2 preko FireWire-a

[es] :: Video softver :: Program za capture u MPEG2 preko FireWire-a

[ Pregleda: 3160 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.ptt.yu.



+11 Profil

icon Program za capture u MPEG2 preko FireWire-a07.03.2008. u 23:50 - pre 196 meseci
Da li neko zna koji program može da kepčeruje direktno u MPEG2 (720x576, 4:2:0) u bitrate-u većem od 8000 kbps?
Trenutno koristim Pinnacle Studio 8 koji može da snima samo do 8200 kbps. Konverter je povezan na računar preko FireWire-a i ne odgovara mi capture u Premiere-u u DV Avi formatu.

Već kad sam tu da pitam da li ima smisla raditi capture u MPEG2 u više od 8 mega? Tačnije do koliko kbps ima smisla ići. Da li će slika u MPEG2 formatu biti značajno bolja ako capture-ujem u 25 Mb/s u odnosu na recimo 12 Mb/s? Gde je granica za MPEG2 gde dizanje bitrate-a postaje overkill, tj. dokle ima smisla ići? Kapiram da i nema neke razlike između 30 i 35 Mb/s

Hvala svima na odgovorima.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Program za capture u MPEG2 preko FireWire-a10.03.2008. u 13:02 - pre 196 meseci
Nema svrhe ici preko 8 MBps, moze doci i do problema pri reprodukciji na kucnim DVD plejerima jer konstantanim prevelikim bit rejtom rizikujemo gubitak glatke reprodukcije videa.
 
Odgovor na temu

HappyIndividuals
Željko Toševski
Požarevac

Član broj: 166623
Poruke: 88
pozarevac-kovin-at0.mediaworksit.net.

Sajt: https://www.youtube.com/u..


Profil

icon Re: Program za capture u MPEG2 preko FireWire-a12.03.2008. u 20:16 - pre 196 meseci
Standardno radim capture pri 7000kb/s. Mislim da je to neka gornja granica sa kojom bi moglo 99% stand alone DVD playera da se izbori. Tako mi se pokazalo u praksi iz nekog trogodisnjeg iskustva
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
79.101.67.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Program za capture u MPEG2 preko FireWire-a03.05.2008. u 20:37 - pre 194 meseci
Jedno pitanje, kada capturujem sa TV kartice (BT chip - nema hardversiki MPEG2) koji program da koristim da mi slika na standalone DVD-u bude ista (izuzevsi artifakte zbog kompresije) kao na izvornom kanalu sa kog je snimak snimljen?
Da pojasnim, da li ce mi biti bolja slika na TV-u kada snimam u progresiv modu sa odredjenim bitrateom od snimka sa istim tim bitrateom u interlaced modu?
Uradio sam neke testove pa evo da vam kazem, kada snimam u progresiv modu, slika je bolja (manje artifakata/kockica/zamucenja - ili kako li se vec to kaze) ali cini mi se da nije ostra, nema treperenja logoa televizija recimo. U interlaced modu slika ima vise 'gresaka' kompresije ali je slika ostrija. E sad, imam problem sto mi program (PowerVCR II - editovan reg da snima u interlaced) snima u bottom first field order-u i na mom standalone DVD player-u (marka "Base" - obican krs) se jako to lose manifestuje.
Kako da PowerVCR nateram da snima u Top First?
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Program za capture u MPEG2 preko FireWire-a06.05.2008. u 15:14 - pre 194 meseci
Default je Lower/Bottom field first, mislim da promenom na Upper/Top neće biti poboljšanja. Nisam koristio PowerVCR II a field order se obično menja u settings-ima za podešavanje formata u koji se snima ili eventualno postoje preseti-unapred definisani parametri za snimanje i tada treba izabrati odgovarajući preset.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
79.101.67.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Program za capture u MPEG2 preko FireWire-a06.05.2008. u 17:54 - pre 194 meseci
Hvala na odgovoru ali, ovaj program nema mnogo podesavanja, da bi ukljucio da snima u interlaced modu morao sam da se igram sa registry bazom, tako da od podesavanja nema nista osim bitrate-a i nista vise... :(
Koji mi program preporucujes za direct mpeg2 snimanje (cisto softversko jer kartica nema hardverski encoder).
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Program za capture u MPEG2 preko FireWire-a07.05.2008. u 14:03 - pre 194 meseci
Ono što zam da je oduvek dobro odrađivalo posao je softver firme Intervideo, konkretno za softversko snimanje u Mpeg2 program se zove WinCoder, ili tako nekako. Odavno nisam radio ovo o čemu diskutujemo ali i danas iz kontakta sa ljudima vidim da je Intervideo odličan izbor.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Program za capture u MPEG2 preko FireWire-a

[ Pregleda: 3160 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.