Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ubacivanje elektricne energije u EPS-ov sistem

[es] :: Vodič za posao :: ubacivanje elektricne energije u EPS-ov sistem

[ Pregleda: 3839 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlaajaa
Sremska Mitrovica

Član broj: 19507
Poruke: 42
77.46.221.*



Profil

icon ubacivanje elektricne energije u EPS-ov sistem08.03.2008. u 11:33 - pre 196 meseci
Pozdrav svima, zanima me da li nas EPS otkupljuje elektricnu energiju. Ako bih proizvodio struju u vecoj kolicini nego sto mi je potrebno, da li bi bilo moguce visak ubaciti u EPS-ovu mrezu i da li bi bilo placeno za to.


Hvala unapred
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: ubacivanje elektricne energije u EPS-ov sistem08.03.2008. u 12:11 - pre 196 meseci
Koliko je meni poznato zakonom je zabranjeno proizvoditi el. energiju, samo drzava ima monopol nad tim.

Neka me neko ispravi ako gresim.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.ip.telfort.nl.



+41 Profil

icon Re: ubacivanje elektricne energije u EPS-ov sistem08.03.2008. u 14:21 - pre 196 meseci
Nije zabranjeno, ali je potrebno zadovoljiti sve tehnicke detalje kako bi individualno mogao da proizvodis el energiju. Informisi se u EPS-u, na Tv-u je bilo price o tome, ima vec dosta ljudi koji proizvode el.energiju, a visak ubacuju u EPS mrezu. Najcesce su to ljudi koji u blizini svojih imanja imaju potok ili recicu, znaci radi se o hidro elektranama. Imao sam prilike i da vidim jednu takvu mini elektranu, manastir Raca u podnozju planine Tare od pre par godina poseduje jednu, takodje visak vracaju u sistem.
 
Odgovor na temu

Krle
Pančevo

Član broj: 4519
Poruke: 125



+2 Profil

icon Re: ubacivanje elektricne energije u EPS-ov sistem08.03.2008. u 15:55 - pre 196 meseci
Evo izjave nekih stručnjaka...


Da bi država odobrila izgradnju privatne elektrane, potrebno je izvaditi 26 raznih dozvola,
što građevinski, bezbednosnih, što drugih, energetskih. Zapravo, potrebno ih je 25,
pošto je država proizvođače sa snagom manjom od jednog MW oslobodila
energetske dozvole. U Agenciji za energetsku efikasnost smatraju da procedura
mora da bude toliko komplikovana pošto je reč o energetskim postrojenjima, ali se
većina stručnjaka ne slaže sa takvom situacijom. „To su stotine i stotine sati na
šalterima", kaže profesor Rajaković smatrajući da to odbija svakog investitora. „To
je potpuna glupost", smatra inženjer sa dugogodišnjim iskustvom u izgradnji
hidroelektrana Bogoljub Stojmirović, nekadašnji tehnički direktor izgradnje
Hidroelektrane "Đerdap", a sada direktor Hidroenergije, specijalizovanog biroa za
projektovanje i inženjering malih hidroelektrana. „Ništa se neće desiti dok se od
strane Evropske unije ne uslovi da se umesto 26 dozvola, vadi jedna i to u jednom
nadležnom ministarstvu", smatra Stojmirović.


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: ubacivanje elektricne energije u EPS-ov sistem

[ Pregleda: 3839 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.