Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

odkako stavih pastu na procesor .. ne upalih ga vise ...

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: odkako stavih pastu na procesor .. ne upalih ga vise ...

[ Pregleda: 1865 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

the_bbojan
bojan dautovic
beograd

Član broj: 175212
Poruke: 2
*.eunet.yu.



Profil

icon odkako stavih pastu na procesor .. ne upalih ga vise ...08.03.2008. u 20:16 - pre 196 meseci
Konfiguracija: AMD 2200+ , MSI k7n2 Delta , DDR 512 RAM ... nvidia fx5200 .. hdd 160gb

Znachi .. jeste da je malo starija mashinica .. ali je shljakala kull .. znachi ovako:

Odluchio sam da malo pochistim komp od prashine i zamenim pastu od procesora .. i to sam i uradio .. i nakon shto sam upalio ... upravo sastavio mashinu kao pre .. i stisnuo POWER .. nista se ne deshava .. ne chuje se onaj bios beeep... znachi ne pishti nista .. nikakvih signala na monitoru nema .. sve shto ima jeste da na tastaturi zhmigaju sva ona tri locka .. caps lock .. num lock i scrool .... Neznam do chega mozhe da bude.... dali mozhe da bude do napona recimo .. iako on daje struje da se pokrene ventilacija i ovaj shit na tastaturi .. Za ovo ostali mi je nelogichno da mozhe bilo sta da je riknulo jer .. Sve je fino radilo i fino sam ga ugasio .. i onooo.. :)))
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-4.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: odkako stavih pastu na procesor .. ne upalih ga vise ...08.03.2008. u 22:19 - pre 196 meseci
... napisa pokretac teme i grohotom se nasmeja Salim se Koliko si paste metnuo na procesor i da li si siguran da si sve vratio kako je stajalo. Lepo Ameri kazu: "If it ain't broke, don't fix it."
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: odkako stavih pastu na procesor .. ne upalih ga vise ...08.03.2008. u 22:22 - pre 196 meseci
Kao sto kaze kolega Binary Mind provjeri jel sve na svom mjestu i dali ima dobar kontakt.
Moze biti da memorija ili nesto nije dobro usjelo pa se nece upaliti.
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: odkako stavih pastu na procesor .. ne upalih ga vise ...09.03.2008. u 11:52 - pre 196 meseci
Ne želim da Te plašim, ali - bojim se da postoji velika verovatnoća da si oštetio jezgro procesora prilikom montaže, što uopšte nije redak slučaj za Socket A procesore, nažalost.

Druga mogućnost je da zaista nešto nije povezano kako treba, a tu pre svega mislim na dodatni konektor za napajanje (aux 12v, 4-pinski, koji se nalazi pored ATX konektora), koje ploča zahteva, kao i položaj grafičke u odnosu na slot. Takođe, izmenjaj mesta memorijskim modulima (ako ih imaš više; a ako je samo jedan, menjaj mu mesto u ostala dva slota).

Dalje, izvadi SVE što nije neophodno za inicijalno pokretanje (nisi naveo šta od hardvera imaš, ali ovo podrazumeva da je u mašini samo MB/CPU/RAM i GPU. Sve ostalo je višak - cilj je da dobiješ BIOS), izvadi bateriju CMOS-a na 10-ak sekundi (uz prethodno otkačeni ATX konektor sa ploče!), pa je vrati.

Probaj sve navedeno, pa javi.

Pozdrav i srećno!
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: odkako stavih pastu na procesor .. ne upalih ga vise ...09.03.2008. u 12:14 - pre 196 meseci
Citat:
StORM48: Ne želim da Te plašim, ali - bojim se da postoji velika verovatnoća da si oštetio jezgro procesora

Postoji verovatnoca da je to , a postoji i velika verovatnoca da si neku komponentu pokvario kad si ga cistio od prasine , cime si ga cistio od prasine ??? Znas da na maticnoj ima dosta osetljivih komponenata koje se mogu ostetiti statickim elektricitetom !
pozdrav i javi sta si uradio

Marko
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: odkako stavih pastu na procesor .. ne upalih ga vise ...

[ Pregleda: 1865 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.