Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li se moze promeniti softver za kucni bioskop samsung HT-DS400?

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Da li se moze promeniti softver za kucni bioskop samsung HT-DS400?

[ Pregleda: 4076 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tuzan_i_Srecan
Zoran Nikolic
Krusevac

Član broj: 176436
Poruke: 8
*.beobug.com.



Profil

icon Da li se moze promeniti softver za kucni bioskop samsung HT-DS400?21.03.2008. u 21:43 - pre 196 meseci
Imam kucni bioskop Samsung HT-DS400. Cita prevod za DIVX filmove samo u dva formata a to su
smi i srt format, i naziv prevoda mora biti identican kao naziv filma! I to je sve ok, ali prevod je
bele boje bez mogucnosti promene, slova su jako sitna takodje bez mogucnosti promene velicine,
nema one senke iza slova pa se cesto desava da se ne vide kad je pozadina filma svetla, i ne prepoznaje
slova iz srpskog jezika č,ć,ž,š,đ, pa je bas tesko citati prevod nekada! Cak sam
primetio i kada je prevod veci od neke odredjene velicine u kilobajtima, kucni bioskop ga jednostavno
ne vidi( otprilike kad je veci recimo od 160KB )! Ja sam cuo da je na netu moguce naci softver za ovaj
kucni bioskop, tako da se ubacivanjem diska u njega reprogramiraju funkcije koje on ima! Tako da
recimo moze da se ubaci zuta boja za slova, da se poveca velicina slova, da se ubaci srpski jezik za
prevod da bi video ona slova itd..Nadam se da me razume neko o cemu sam pisao! Tako da ako neko
zna kako ove stvari mogu da se rese neka mi odgovori, bicu mu zahvalan! Pozdrav za sve od Zokija.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Da li se moze promeniti softver za kucni bioskop samsung HT-DS400?01.06.2008. u 02:47 - pre 193 meseci
Mislim da se upgrade firmware-a ne moze tek tako odraditi na HT sistemu... to bi moralo da se nosi u servis, a pitanje da li i postoji firmware koji popravlja takav 'bug'... dakle napravljen je da cita samo taj format titla, i samo u toj basic boji posto na zapadu termin divix film sa ulice za 100 din ne postoji, cak u nekim zemljama zapadne Evrope su pre par godina zabranjivali uvoz plejera sa divx podrskom, jer su retardi mislili da divx automatski znaci piraterija... a sto ljudi volu da se snimaju goli svojom home kamerom, i da to salju rodjacima u divx formatu koji su preko okeana nisu mislisli

Inace slova su stvarno mucenje za oci... ta divx kompatibilnost vredi samo za gledanje koncerata i ostalih sadrzaja kojima ne treba titl (domaci filmovi..). Prvo prerezivanje svakog diska (dobro danas se to vecinom nabavlja na drugi nacin..)

BTW, kako te sluzi ovaj nesrecni samsung? Ja sam do sada vec par puta hteo da ga bacim u mutno dunavo... prvo mu crkla cela ploca (posle samo godinu i kusur, naravno garancija tek istekla..), pa isao na servis (transplantacija od drugog modela) i to evo vec 2 godine radi OK, medjutim sad je poceo da kaslje sa citanjem diskova... audio nece nikako, divx takodje sece, dvd jos nekako i cita ali i tu je poceo da brljavi... djubre neopevano. 300 evara svojevremeno placen, cim se pojavio... uzas.

Evo nasao sam, ima samo 1.0 firmware (fabricki)...
http://www.samsung.com/downloa...&filetype=FM&language=

Medjutim PDF How to upgrade (ver.1.0) ima samo na poljskom jeziku.... :roll:
Dakle izgleda je ipak moguce, jos neko da prevede i da nadjemo noviji F/W

[Ovu poruku je menjao Mister Big Time dana 01.06.2008. u 04:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Da li se moze promeniti softver za kucni bioskop samsung HT-DS400?

[ Pregleda: 4076 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.