Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kojie vrste poreza placa doo

[es] :: Vodič za posao :: kojie vrste poreza placa doo

[ Pregleda: 15594 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ealing
vlado raf
novi sad

Član broj: 93554
Poruke: 51
*.cable-2.sattrakt.net.

Sajt: www.realhousenekretnine.c..


Profil

icon kojie vrste poreza placa doo23.03.2008. u 19:51 - pre 194 meseci
Supruga i ja smo osnovali DOO.
Posto nememo zagarantovane kllijente pa tako ni zagarantovane prihode na pocetko necemo se prijaviti za PDV.
Interesuje me u tom slucaju koje vrste poreza cemo placati i koje uopste sve dadzbine nas kace.
london
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.11.*



+228 Profil

icon Re: kojie vrste poreza placa doo23.03.2008. u 22:36 - pre 194 meseci
Ako ne placas PDV,ne mozes ni da odbijes PDV od troskova koje napravis.

Ako ne placas PDV osteje ti sleece :

Firmarina ( mislim da je to opstinska taksa) i treba se proveriti kolko iznosi u tvojoj opstini.
DALJE :

Porez na dohodat( dobit) preduzeca - ako u toku godine ostvaris nekakav prihod, a nemas rashode u toj godini. Znaci da
si ostvario cistu dobit od XYZ dinara i na taj iznos treba da platis porez.
Ako ne zaradis nista ili ostvaris zagubu, ne placas nista.

Ako uzimas platu: sa svakom isplacenom platom treba i da platis odredjene doprinose drzavi.
Procenat doprinosa zavisi od vise faktora, kao sto su : visina plate, delatnost preduzeca, osnova zaposljavanja itd.
Ako ne uzimas platu, prosto, ne placas nikakve doprinose.

Ako zelis iscrpniji odgovor, postavi preciznije pitanje.


P.S. malo sam kasno video tvoju lokaciju. Ako pitas za Srbiju to sto sam gore napisao vazi, ako pitas za London (pretostavljam UK ) , zaboravi.
 
Odgovor na temu

ealing
vlado raf
novi sad

Član broj: 93554
Poruke: 51
*.cable-2.sattrakt.net.

Sajt: www.realhousenekretnine.c..


Profil

icon Re: kojie vrste poreza placa doo23.03.2008. u 23:09 - pre 194 meseci
Pitam naravno za Srbiju.
Da li se taj porez placa na mesecnom ili godisnjem nivou.
Ako se prijavim na pdv kakva je onda situacija,sta je tvoj predlog.
london
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.11.*



+228 Profil

icon Re: kojie vrste poreza placa doo23.03.2008. u 23:49 - pre 194 meseci
POREZU NA DOBIT PREDUZEĆA - kao sto samo ime kaze je porez na dobit koju ostvari pravno lice u toku jedne kalendarske godine i placa se jednom godisnje. Odnosno placa se posle podnosenja zavrsnog racuna za proteklu godinu.

Poreska osnovica je PRIHOD - RASHOD

Isti je slucaj i kod PDV ( pricam za novo osnovana preduzeca ili za preduzeca koja imaju relativno mal obrt )
znaci, ako se registrujes za placanje PDV, PDV ces placati po ostvarenom prometu, ako nema prometa nema
PDV.
Ali je zato dobro kod novo osnovanih preduzeca prijaviti se za PDV, ako se planira kupovina opreme i obrtnih sredstava.Ovo je iz prostog razloga sto ces ti opremu platiti sa PDV, a posto nemas ostvareno velik promet, po obracunu za PDV mozes traziti od drzave da ti vrati razliku koja je nastala.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: kojie vrste poreza placa doo24.03.2008. u 19:00 - pre 194 meseci
Citat:
Ako ne uzimas platu, prosto, ne placas nikakve doprinose.

Mozda to vazi u Makedoniji, u Srbiji su doprinosi obavezni uzimao ne uzimao platu...
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.12.*



+228 Profil

icon Re: kojie vrste poreza placa doo24.03.2008. u 22:59 - pre 194 meseci
Citat:
u Srbiji su doprinosi obavezni uzimao ne uzimao platu


Mozda se nesto promenilo u Srbiji, znam da su nam zakoni skoro identicni, jedina razlika je bila u jeziku na koji su napisani.
To moze lako da se proveri. Odes kod prvog knjigovodju kojeg nadjes i pitas o nacinu placanja doprinosa.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: kojie vrste poreza placa doo04.08.2010. u 13:26 - pre 166 meseci
OK, imam nepotpune i potencijalno kontradiktorne informacije pa iako je mozda receno, nisam siguran.
Ono sto me tacno zanima je - ako DOO nije u sistemu PDV-a, na koji nacin placa porez ako ga placa? Da li je pausalno (isto kao preduzetnici) ili neki drugi nacin?
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: kojie vrste poreza placa doo04.08.2010. u 19:32 - pre 166 meseci
Nije PDV jedini porez koji se plaća. Sve doo firme plaćaju porez na dobit koji se utvrđuje na kraju godine iz završnog računa a plaća u mesečnim ratama. Takođe imaš i druge poreze koji zavise od imovine i delatnosti firme (porez na imovinu, porez na kapitalne dobitke, porez na prenos apsolutnih prava, akcize...), ko ima radnike plaća za njih porez na zarade, onda imamo doprinose (za pio, zdravstveno, nezaposlenost), pa onda postoje razne lokalne komunalne takse (za isticanje firme, za građevinsko zemljište...) i druge republičke takse (ekološta taksa i drugo...). Dakle kao što vidiš firma može biti opterećena različitim vrstama nameta, sve zavisi čime se bavi.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: kojie vrste poreza placa doo05.08.2010. u 01:19 - pre 166 meseci
Svi ti ostali nemati su mi poznati (ok, vecina :)). Ali, ono sto me zanima je da li postoji neki ekvivalent pdv-u za one koji nisu u sistemu pdv-a. Kod preduzetnika je to pausalno oporezivanje.
Eto, npr, firma XY je u sistemu pdv-a i od poreza placa: pdv, porez na dobit, doprinose i porez na zaradu i komunalnu taksu.
Firma AB se od XY razlikuje samo po tome sto nije u sistemu pdv-a. Jasno je da placa porez na dobit, doprinose i porez na zaradu i komunalnu taksu.
Da li firma AB placa jos nesto pored navedenog?
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: kojie vrste poreza placa doo05.08.2010. u 06:10 - pre 166 meseci
Firma koja nije u PDV-u ne plaća PDV i ne znam šta više da ti odgovorim. PDV je vrsta poreza i nema ekvivalent. Paušalno oporezivanje sa PDV-om nema nikakve veze a teza da je to neki ekvivalent je velika zabluda.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: kojie vrste poreza placa doo06.08.2010. u 03:52 - pre 166 meseci
Ok, shvatih, znaci nema nista sto se placa umesto pdv-a, vec samo ono sto je navedeno.
Zahvaljujem :)
 
Odgovor na temu

Alek70

Član broj: 198333
Poruke: 32
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: kojie vrste poreza placa doo08.08.2010. u 18:33 - pre 166 meseci
Interesuje me kada ti knjigovodstvena agencija vodi knjige za doo, gde se nalaze
glavne knjige kod njih ili u sedistu firme?
Kako funkcionise kada je u pitanju ebanking,ko daje naloge za uplatu?
Hvala
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: kojie vrste poreza placa doo08.08.2010. u 21:22 - pre 166 meseci
Sve može biti stvar dogovora. Glavna knjiga obično stoji kod knjigovođe mada ima i slučajeva da knjigovođa povremeno dolazi do firme i knjiži u toj firmi na njihovom softveru. Elektronsko bankarstvo uglavnom stoji u firmi mada ima i slučajeva da knjigovođa vrši plaćanja (naravno na osnovu dogovora sa vlasnikom firme).
 
Odgovor na temu

Alek70

Član broj: 198333
Poruke: 32
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: kojie vrste poreza placa doo10.08.2010. u 14:23 - pre 165 meseci
Ok Hvala, Interesuje me okvirna cena za vodjenje knjigovodstva za doo sa 2 zaposlena
 
Odgovor na temu

kvva
Komercijalni direktor
Bgd

Član broj: 209967
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: kojie vrste poreza placa doo11.08.2010. u 00:08 - pre 165 meseci
Jel moze neko da rezimira i da da sledece odgovore:

- da li moze da se osnuje d.o.o. koji nece imati zaposlene? da li direktor mora biti zaposlen u tom d.o.o? Npr. d.o.o. nema nijednog zaposlenog, vec koristi usluge agencije za menadzment koja u njeno ime ugovara obavlja sve poslove?
- da li moraju da se placaju ikakvi doprinosi po osnovu zaposlenosti (pio, zdravstveno itd.) i koliko orijentacioni oni iznose?
- koliko u beogradu orijentaciono kosta mesecno knjigovodja za d.o.o. bez zaposlenih (ako je to moguce) ili sa jednim zaposlenim i sa npr. 1-2 fakture mesecno? da li knjigovodje naplacuju isto i dok firma nema prometa, npr. prvih nekoliko meseci?
- da li neko zna koliko kosta firmarina u novom beogradu i gde se to moze proveriti?
- Rezime - koliki su troskovi posedovanja d.o.o. - minimalni troskovi, doprinosi, porezi, takse i sl. koje neko mora da placa, radila mu firma ili ne?
- Zna li neko pouzdanog knjigovodju u beogradu za preduzece kao ovo?
- Da li je pametnije da unesem u d.o.o. novcani ulog pa kupim osnovno sredstvo, npr, kompjuter ili da kupim komp, pa da ga unesem kao nenovcani osnivacki ulog?

Verujem da bi ovo dalo jasnu sliku svima koje ovo zanima...

Hvala unapred entuzijasti koji ponudi odgovor...!


 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: kojie vrste poreza placa doo11.08.2010. u 06:22 - pre 165 meseci
- može; ne mora; može
- doprinosi se plaćaju za zaposlene, 36% od njihove plate, što se tiče direktora bolje ga zaposliti u doo na minimalnu platu i plaćati doprinose nego da je nezaposlen jer se tada doprinosi, čini mi se, plaćaju na ukupnu dobit firme
- to varira od agencije do agencije, reko bih 50-100e mesečno; stvar dogovora sa njima
- ne znam, pogledaj na www.finansijebgd.org
- teško je reći, oko 50-100e mesečno + knjigovođa
- to može da ti radi bilo koji knjigovođa, imaš agencija u Beogradu koliko hoćeš
- svejedno
 
Odgovor na temu

kvva
Komercijalni direktor
Bgd

Član broj: 209967
Poruke: 5
217.26.78.*



Profil

icon Re: kojie vrste poreza placa doo13.08.2010. u 11:59 - pre 165 meseci
sajo, hvala puno, video sam na sajtu tvoje podatke, pa cemo se cuti iduce sedmice... pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: kojie vrste poreza placa doo

[ Pregleda: 15594 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.