Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako spojiti indikator (sklopka) za kupatilo prema slici

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako spojiti indikator (sklopka) za kupatilo prema slici

[ Pregleda: 69604 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mcisko
Ismar Mandra
student
Sarajevo

Član broj: 168911
Poruke: 10
85.158.35.*



Profil

icon Kako spojiti indikator (sklopka) za kupatilo prema slici26.03.2008. u 00:23 - pre 195 meseci
Pozdrav,

Prilikom spajanja indikatora (sklopke) za kupatilo naisao sam na problem. Mada sam na ovoj stranici primjenio shemu sa linka http://www.elitemadzone.org/t262815 nije mi poslo za rukom uspjesno spajanje, osigurac svaki put prijavljuje kratak spoj izbacivanjem.

Uradio sam nabrzinu sliku indikarota+situaciju razvodne kutije, pa ako neko ima strpljenja da pojasni kako to spojiti. Ja sam prikazao cijelu situaciju koju moram spojiti dok onaj ko bude objasnjavao moze uzeti da objasni samo spajanje bojlera i sijelice, jer je princip spajanja ostala 2 trosila isti.

Hvala svima koji doprinesu rjesenju problema. Na linku http://sport-vogosca.ba/indikator_kupatilo.zip mozete preuzeti dokument koji je radjen u corelu (draw).

Evo i slike:






[Ovu poruku je menjao mcisko dana 26.03.2008. u 01:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Kako spojiti indikator (sklopka) za kupatilo prema slici26.03.2008. u 06:59 - pre 195 meseci
Pokusacu da ti pomognem, sigurno cemo nesto napraviti.

Koliko ja vidim na prvi pogled bice problema sa tinjalicama, al dobro, to je sekundarna stvar.

Reci mi samo pre nego sto pocnemo, taj napojni kabal u kutiji ti je 5x2,5 i to ti jedini napojni kabal koji dolazi u kutiju? Da li si svetlosne krugove u stanu/kuci razdvajao od uticnica ili sve ides iz istih razvodnih kutija?

Jel imas grejalicu u kupatilu ? Ves Masina? Ova uticnica u kupatilu ti je za ves masinu ili ona kod ogledala ili nesto trece.

Molim te da mi odgovoris na ova pitanja da bi jasno znao sta hoces, samo spajanje bojlera je trivijalno ali hocu da vidim sta mozemo izvuci iz cele postavke.


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Deker
Beograd

Član broj: 94948
Poruke: 169
*.eps.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Kako spojiti indikator (sklopka) za kupatilo prema slici26.03.2008. u 08:19 - pre 195 meseci
Pokušaću ja da vam pomognem. Prvo razvodna kutija.

U-uzemljenje (na skici žuta) spojiti: dovodni kabl, bojler, utičnica u kupatilu, svetlo, kabl za 4 uređaja i jednu koja ide na indikator (zbog priključnice na istoj).

N - nula spojiti: dovodni kabl, bojler, priključnica u kupatilu, svetlo, kabl za 4 uređaja, kao i jednu žicu N koja ide ka indikatoru (zbog napajanja tinjalica).

L1 - faza spojiti: dovodni kabl L1, indikator sijalica L1 i indikator kabl za 4 uređaja L1.

L2 - faza spojiti: dovodni kabl L2, indikator bojler L1.

L3 - faza: dovodni kabl L3, indikator za utičnicu L1.

Povratne veze:

bojler: bojler N i indikator bojler N;

utičnica u kupatilu: utič. u kupatilu N i indikator utičn. u kupatilu N;

svetlo: svetlo N i indikator svetlo N;

kabl za 4 uređaja: kabl za 4 uređaja N i indikator kabl za 4 uređaja.

Na kraju, trebalo bi da ostanu dve slobodne žice koje idu ka indikatoru. Tinjalice dobijaju fazu preko odgovarajućeg prekidača, a nula po objašnjenju. Pošto imate 4 potrošača, a tri faze, sijalicu koja je najmanji potrošač vežite po svom nahođenju, možda je najbolje rešenje sa priključnicom na indikatoru.

Pozdrav



 
Odgovor na temu

mcisko
Ismar Mandra
student
Sarajevo

Član broj: 168911
Poruke: 10
85.158.37.*



Profil

icon Re: Kako spojiti indikator (sklopka) za kupatilo prema slici26.03.2008. u 18:43 - pre 195 meseci
Hvala sto se odgovorili na post..

sinoc kasno nakon postanja teme, dosao sam do rjesenja kako ovo spojiti. prema gornjoj slici ja sam to spojio ovako:

u ovom primjeru cu uzeti spajanje samo za bojler radi citkijeg pregleda slike:

fazu dovodim direktno na jedan konektor prekidaca, a sa drugog povratnog kabla vracam direktno na fazu potrosaca. zatim sa istog konektora premostim tinjalicu tako da ce ona raditi samo onda kada je bojler upaljen. drugi konektor tinjalice spojiti na nulu kako bi se zatvorio strujni krug. nula moze biti dovedena i sa treceg provodnika koji ide na prekidac (najcesce zuto-zelene boje), samo pazite da ne pomijesate sta je sta :). ostaje nam jos nula sa potrosaca spojiti na nulu iz dovodnog kabla i uzemljenje sa uzemljenjem. tako ce biti zatvoren strujni krug i kolo ce raditi.

slika vrijedi 1000 rijeci pa evo slike :).


 
Odgovor na temu

MILIC
Dusan Milic
Francuska

Član broj: 9408
Poruke: 182
*.164.141-88.rev.gaoland.net.

ICQ: 162726934


+1 Profil

icon Re: Kako spojiti indikator (sklopka) za kupatilo prema slici16.04.2008. u 21:17 - pre 194 meseci
Posto nisam video PP danas sam procitao tvoju poruku "mcisko" pa koliko vidim po slici ukapirao si kako to izvesti evo ti i pojasnjenje uz tvoju sliku.[img][/img]
 
Odgovor na temu

dejandidic

Član broj: 91760
Poruke: 2
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Kako spojiti indikator (sklopka) za kupatilo prema slici12.09.2010. u 19:48 - pre 165 meseci
Samo me interesuje da li je ova sema dobra.ili ako nije sta ne valja.....

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako spojiti indikator (sklopka) za kupatilo prema slici

[ Pregleda: 69604 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.