Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde da ukljucim eksterna kucista za HDD i CD-ROM (struja)?

[es] :: Ostali hardver :: Gde da ukljucim eksterna kucista za HDD i CD-ROM (struja)?

[ Pregleda: 2894 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Gde da ukljucim eksterna kucista za HDD i CD-ROM (struja)?07.04.2008. u 13:55 - pre 195 meseci
Poznato mi je, da na trzistu ima bezbroj kablova za sve i svasta. Medjutim, nisam primetio da postoje kablovi koji sa jedne strane idu u UPS a da na drugoj strani imaju izlaz za uobicajeni kucni utikac - Suko ili slican. Znam da to moze da se napravi, i jedan takav sam napravio za svoj ADSL modem, jer imam vec godinama probleme sa naglim i svako-nocnim oscilacijama napona, pa tezim da sto vise uredjaja prikljucim na UPS. Znam i to, da je UPS uredjaj ogranicenih mogucnosti, pa recimo stampac ni ne prikljcujem na njega, ni neki slican veci uredjaj.

Ipak, smatram da je vrlo glupo tretirati hdd koji je fiksno montiran u PC- u na jedan nacin, a kad je u prenosnoj fijokici na drugi i ubosti utikac bilo gde. Sad moram vec da pravim i razvodnik, sa 3 uticnice - modem, hdd, cdrom. Onaj jedan preradjeni kabl je bez uzemljenja, pa bih morao da menjam onu naknadno ugradjenu uticnicu. U svakom slucaju pitanje ostaje - ima li to da se kupi gotovo, prave li fabrike nesto slicno?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Gde da ukljucim eksterna kucista za HDD i CD-ROM (struja)?07.04.2008. u 23:36 - pre 195 meseci
Ima fabricki napravljeno - evo ga: http://www.disking.co.uk/produ..._id=0&products_id=98774229 ali je za englesku struju. Uglavnom, pravi se, sad samo jos da nadjem za nasu struju i fino.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Gde da ukljucim eksterna kucista za HDD i CD-ROM (struja)?08.04.2008. u 01:01 - pre 195 meseci
Kod nas UPS nije mnogo raširen sport pa i nema potrebe za ovim. Ja sam u startu znao šta mi je potrebno, kupio sam par standardnih produžnih kablova i isto toliko onih utikača i za po sata sam imao dva produžna kabla sa po 5 utičnica. To mi završava posao, pored kompa sam uključio modeme, rutere, ISDN završetak, telefon pa i stonu lampu. Ako se zateknem, imam dovoljno vremena da sve uredno pogasim i da se ništa ne prekine nasilno.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Gde da ukljucim eksterna kucista za HDD i CD-ROM (struja)?08.04.2008. u 03:04 - pre 195 meseci
Citat:
calexx: Kod nas UPS nije mnogo raširen sport pa i nema potrebe za ovim.
Da, relativno je retko i na netu. Kao sto rekoh, vec pre godinu dana i vise sam napravio takav kabl za ADSL modem - od nekog starog monitora, oni sto se nisu ukljucivali "u zid" nego u napajanje racunara, sam uzeo komad kabla sa IEC C14 prikljuckom, tako se zove ona strana sto ulazi u UPS, i na nju stavio neki polovan Shuko kuplung. Uzemljenje je nesto bilo osteceno, sta li, pa sam ga izbacio, a nije mi ni tebalo jer je adapter za modem isto tako bez uzemljenja.

Sada su mi se potebe prosirile i uzeo sam isti taj kabl, uklonio ovaj Shuko kuplung, a na njegove mesto montirao jedan standardni razdeljivac sa 3 uticnice i to je to sto mi treba. Sad ima i uzemljenje, sve je po propisu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Gde da ukljucim eksterna kucista za HDD i CD-ROM (struja)?08.04.2008. u 15:54 - pre 195 meseci
Ne samo da smo resili licne probleme, nego smo problem resili i globalno . Trik je u tome, da se u poznatim prodavnicama delova za elektroniku i bliske aktivnosti prodaje i potreban prikljucak, kojim se bilo koji standardni razdeljivac vrlo lako pretvara u UPS razdeljivac. Odseces Suko utikac i montiras ovaj (sve je na sraf) i gotovo.

Cena 40 - 70 dinara, kako gde.

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Gde da ukljucim eksterna kucista za HDD i CD-ROM (struja)?08.04.2008. u 17:26 - pre 195 meseci
Ja sam to i napisao, možda nisi pažljivo čitao. Prvo sam hteo da nađem dovoljno muško ženskih kablova za monitore ali to rešava samo deo potreba. Onda sam mislio da jedan od njih upotrebim za ovo što sam pravio ali sam na kraju pronašao samo utikač sa slike gore i jednostavno zamenio postojeći na produžnom kablu.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Gde da ukljucim eksterna kucista za HDD i CD-ROM (struja)?08.04.2008. u 21:14 - pre 195 meseci
E, tu pomazu slike!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Gde da ukljucim eksterna kucista za HDD i CD-ROM (struja)?

[ Pregleda: 2894 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.