Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta moze biti razlog naglim oscilacijama konekcije?

[es] :: SOHO Networking :: Sta moze biti razlog naglim oscilacijama konekcije?

[ Pregleda: 2270 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aco77
Aleksandar Dragicevic
instalacija bezicnog interneta,Dasto
Semtel
BiH

Član broj: 104511
Poruke: 52
213.196.64.*

Sajt: ww.papagen.org


Profil

icon Sta moze biti razlog naglim oscilacijama konekcije?07.04.2008. u 20:38 - pre 194 meseci
imam jedan mali problemcic nazovimo ga tako,pa me zanima dal ima kakvo rijesenje!?

naime napravio sam sebi malu kucnu mrezu,a evo kako,imam pc i u njemu lan karticu u koji ulazi kabal sa aces pointa,imam i PPOE konekciju s kojom izlaim na net,i jos jednu wirelees kartu koja mi odasilje signal na laptop,e ja sam tu PPPOE konekciju serovao i imam konekciju i na laptopu,i sve je to radilo dobro prva 2 dana,a posle je pocela da me zeza brzina(protok) na laptopu dok je na pc uvijek dobar i konstantan,imam ogromne oscilacije na laptopu sto se tice brzine,ponekad pada,da jednostavno nemogu otvoriti ni jednu stranicu,ispod 20 kbs,nema sta nisam pokusavao,i kakve sve dobijao savjete,ali ne vrijedi.

al dok kartica na laptopu radi na 11mps onda je dobro,al to nije stalno,jer ona stlano mijenja tu svoju brzinu,cas je na 1 mps,pa na 2,pa na 5,5 mps,a tada bude uzasno losa brzina,jedino kada ona sama proradi na 11mps onda je ok,al to se treba nacekati,pokusavao sam i da je fiksiram na 11mps al to ne pomaze,dok ova na pc wireles karta koja sluzi kao odasiljac stalno radi na 11 mps,ima li kakav savjet,ili pomoc za moj problem?

veliki pozz Aco
 
Odgovor na temu

Ivan_HR

Član broj: 87291
Poruke: 142
*.xnet.hr.



Profil

icon Re: Sta moze biti razlog naglim oscilacijama konekcije?08.04.2008. u 13:28 - pre 194 meseci
Nesto ti ometa wlan signal i zato ti pada brzina, makni wlan uredjaje od bilo kakvig metalnih površina i drugih električnih uređaja bar minimalno 20cm... probaj tako...
...trying to do my best...
 
Odgovor na temu

aco77
Aleksandar Dragicevic
instalacija bezicnog interneta,Dasto
Semtel
BiH

Član broj: 104511
Poruke: 52
213.196.64.*

Sajt: ww.papagen.org


Profil

icon Re: Sta moze biti razlog naglim oscilacijama konekcije?09.04.2008. u 00:02 - pre 194 meseci
hvala na odgovoru,ali nista od tih uredjaja nije blizu Wifi,tako da to nepravi smetnju,poludicu od ovog svog problema!
 
Odgovor na temu

Ivan_HR

Član broj: 87291
Poruke: 142
*.hr
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Sta moze biti razlog naglim oscilacijama konekcije?09.04.2008. u 09:33 - pre 194 meseci
Ha onda stvarno ne znam sto bi moglo biti, nesto je do tih mreznih uredjaja definitivno... Kod wlan-a ili ti nesto ometa signal ili su odasiljac/antena neispravni....
...trying to do my best...
 
Odgovor na temu

plastic2live
Beograd

Član broj: 178178
Poruke: 3
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Sta moze biti razlog naglim oscilacijama konekcije?10.04.2008. u 07:49 - pre 194 meseci
Iz mog skromnog iskustva uvek je problem u drajveru ili softweru za wlan adapter. Sinoc do kasno sam se mučio sa asus usb wlan adapterom i pored svih podešavanja protok mi varira i to samo na jednom računaru. Na laptopu i drugom je ok, svi imaju različite wlan adaptere...
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Sta moze biti razlog naglim oscilacijama konekcije?

[ Pregleda: 2270 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.