Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sony KV-21M3D , tamna slika i plavo/crvena, OSD ok boje...

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Sony KV-21M3D , tamna slika i plavo/crvena, OSD ok boje...

[ Pregleda: 3057 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Sony KV-21M3D , tamna slika i plavo/crvena, OSD ok boje...07.04.2008. u 22:25 - pre 195 meseci
Potrebna mi je hitno pomoc.Naime, crkla su mi dva TV-a.Velikom je crkao ekran, ovaj mali je bio u rezervi.Kad sam ga ukljucio (ne znam da li je radio pre, poklonili su mi ga) slika je bila tamna, sa crvenom i plavom bojom (tako mi se cini, ustvari, vise kao da ide u negativ).Displej na ekranu je u redu, ima normalne boje, mogu da udjem u meni, i kad se setam kroz meni sve boje na meniju prikazuje kako treba.Kad spojim cist RGB signal na TV (probao sam prirucno sa jednim sat risiverom koji daje RGB signal) onda ima normalnu sliku.Ali, kad dovedem signal sa tjunera, ili kompozitni video, slika je takva, tamna i sa rasturenim bojama.
Zamenio sam IC MC44002P koji je RGB (iako nisam bio siguran da je on) i situacija se nije promenila.Proverio sam sve diode oko skarta, kao i tri/cetiri tranzistora koji mesaju kompozitni video sa signalom iz tjunera (DTC144,2SC1740 i jos nekoliko).Proverio sam skoro sve napone, sve mi deluje ok.Stvarno sam u corsokaku sa ovim cudnim TV-om.Ako je neko imao ovakav problem molim pomozite ovde ili na PM.

P.S. TV normalno reaguje na promenu kontrasta,osvetljenja,jacine boje.Kad smanjim boju na minimum, slika nestane, ali verujem da je to zato sto nesto drugo gusi kompozitni signal.Kad mu dovedem RGB onda regulise sliku bez problema.
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
79.101.14.*



+5 Profil

icon Re: Sony KV-21M3D , tamna slika i plavo/crvena, OSD ok boje...08.04.2008. u 08:21 - pre 195 meseci
pa sve si lepo i ispravno rekao...
problem i jeste u kasnjenju ..... ja bih probao sa zamenom linija za kasnjenje (ne gledam u semu ako je to u tom kolu koje si rekao onda je bas za***)

a ako nije onda probaj sva ta kola koja su u RGB stepenu. obicno kod sony-ija ima IC koji radi posao linija za kasnjenje.

i jos ti samo ostaje da probas DUMP ali to mu dodje onako kao slamka za davljenika...


nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
91.132.46.*

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Sony KV-21M3D , tamna slika i plavo/crvena, OSD ok boje...08.04.2008. u 14:38 - pre 195 meseci
Sudeci po semi signal sa tjunera i kompozitni video signal se mesaju zajedno preko dva integralna kola koja su ustvari samo prekidaci, i idu direktno u RGB matricu.To je ono sto me ustvari buni, sto mislim da nema veze sa linijom za kasnjenje (zamenio sam MC44140 liniju za kasnjenje sa jednog starog TV-a,da li je moguce da ima isti problem?) .Sto se eproma tice, mislim da je ovo stariji TV,i da nema podesavanja u epromu koja bi dovela do ovakvog efekta.Osim toga TV reaguje normalno, trazi kanale, zvuk je ok, menja osvetljenje, kontrast.
RGB sam zamenio, a sve upucuje da je problem PRE integralca.Primetio sam i da je slika pomerena u desno jedno 2cm, ne znam da li ima veze sa ostalim.Probacu da pogledam sta se desava u servisnom meniju.Ako je neko imao ovakav problem, uputite me u nekom pravcu...

[Ovu poruku je menjao PPZ dana 08.04.2008. u 16:02 GMT+1]
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
79.101.14.*



+5 Profil

icon Re: Sony KV-21M3D , tamna slika i plavo/crvena, OSD ok boje...08.04.2008. u 16:45 - pre 195 meseci
mesaju ??? signali se ne mesaju vec switchuju ... ili ... ili...

moze i to kolo da pravi problem.....

probaj .....
nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Sony KV-21M3D , tamna slika i plavo/crvena, OSD ok boje...08.04.2008. u 23:54 - pre 195 meseci
Pa to sam hteo da kazem, postoji dva integralna kola, jedno koje switchuje prednji AV ulaz ili skart kompozitni, i drugi (neki TEA ako se dobro secam) koji odabira ili tjuner ili kompozitni signal.Sad me jede da li je mozda onaj Delay Line koji sam stavio sa starog TV-a bio u istom stanju kao moj, tj. neispravan, pa zat to radi.Pokusacu da ga zamenim novim, pa da vidim sta se desava...




Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Sony KV-21M3D , tamna slika i plavo/crvena, OSD ok boje...12.04.2008. u 11:43 - pre 195 meseci
Samo da javim - konacno je problem bio u dumpu.Programiran eeprom, i sredjena stvar.Posle programiranja nisu sve vrednosti bile "default" (mozda je tome kriv moj dump) ali posle reseta NVRAM-a i ponovnog podesavanja parametara, kao i geometrije ekrana, TV radi odlicno....
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Sony KV-21M3D , tamna slika i plavo/crvena, OSD ok boje...

[ Pregleda: 3057 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.