Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc oko pisanja programa za vizuelizaciju grafova

[es] :: Art of Programming :: Potrebna pomoc oko pisanja programa za vizuelizaciju grafova

[ Pregleda: 2560 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slavkokg
PMF Kragujevac

Član broj: 178194
Poruke: 1
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Potrebna pomoc oko pisanja programa za vizuelizaciju grafova10.04.2008. u 13:27 - pre 194 meseci
Potrebna mi je pomoc oko pisanja programa. Prvo, ne znam ni u kom programskom jeziku bih pisao program. Dalje, ni problem ne mogu da resim do samog kraja. Do sada sam programirao u FORTRANU i PASCALU. U pascalu sam malo koristio grafiku koja je za moj novi program neophodna. Savladao sam neka najosnovnija znanja u vezi sa C++.

Problem koji bih hteo da resim je da napravim program koji bi za unetu matricu susedstva datog grafa crtao taj graf. Nadam se da je neko upoznat sa grafovima (kao matematickim objektima). Siguran sam da je ovakav problem resavan.

Ako neko ima neki savet ili ideju, bio bih mu zahvalan.
 
Odgovor na temu

cikaIvan
programer

Član broj: 166031
Poruke: 4
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko pisanja programa za vizuelizaciju grafova03.05.2008. u 00:14 - pre 193 meseci
Verovatno je sada malo kasno, ali mozda ovo pomogne jos nekome ko bude zainteresovan.

Java ima Visual Library, koji, izmedju ostalog, sluzi bas za pravljenje grafova.
Evo linka na video koji objasnjava koriscenje VL u Netbeans IDE-u. Ja sam bio odusevljen.

http://www.netbeans.org/downlo...60/jl_preso_vislib/player.html

Obrati paznju na deo 9 - 1st demo - Visual Library Examples .
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Potrebna pomoc oko pisanja programa za vizuelizaciju grafova

[ Pregleda: 2560 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.