Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako pustiti signal kamere u kablovsku???

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: kako pustiti signal kamere u kablovsku???
(Zaključana tema (lock), by 1OXB)

[ Pregleda: 8897 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grozda_88

Član broj: 44785
Poruke: 136
77.46.248.*



+2 Profil

icon kako pustiti signal kamere u kablovsku???10.04.2008. u 15:25 - pre 195 meseci
Pozz svima,

kupio sam malu kamericu i RF oscilator (valjda se tako zove) koji pretvara AV signal u UHF band. Oscilator ima samo izlaz i pitanje je sledeće:

1. Da li samo treba da spojim izlaz oscilatora sa kablom kablovske televizije koji ide do mog stana???
2. Da li ću tada signal kamere da vidim samo ja (jer je na mom kablu, valjda signal nemože da se vrati kroz spliter) ili će signal ići svima u zgradi???

Unapred HVALA
[img]http://www.speedtest.net/result/379655362.png[/img]
 
0

yu1ny
Beograd KN04ET

Moderator
Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.ptt.yu.



+13 Profil

icon Re: kako pustiti signal kamere u kablovsku???10.04.2008. u 17:20 - pre 195 meseci
Video zlaz kamere u RF modulator, iz njega signal (preko splitera) u mrežu kablovske TV.
Od jačine signala sa modulatora zavisiće da li će i ostali u zgradi imati sliku tvoje kamere i kakvog će kvaliteta biti...
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: kako pustiti signal kamere u kablovsku???10.04.2008. u 17:50 - pre 195 meseci
Da ti ne kvarim zabavu, ali to sto radis je ilegalno.
Moras traziti odobrenje od operatera kablovkse, jer to nije dozvoljeno raditi na sopstvenu ruku.
 
0

grozda_88

Član broj: 44785
Poruke: 136
77.46.248.*



+2 Profil

icon Re: kako pustiti signal kamere u kablovsku???10.04.2008. u 19:59 - pre 195 meseci
Bilo bi ilegalno da ja puštam svima taj signal, ali ja puštam samo meni na mom kablu (ne za celu zgradu)!!! i koliko znam on ne može kroz spliter da se vrati da ga vide ostali u zgradi jer npr. Moja zgrada već ima kamericu i ona ide svima u zgradi a kad bi moglo da se vrati kroz spliter onda bi kamericu sa moje zgrade videli oni u sledećoj zgradi koji preko moje zgrade dobijaju kablovsku i sve nadalje.
[img]http://www.speedtest.net/result/379655362.png[/img]
 
0

yugaja
BG

Član broj: 18381
Poruke: 402
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: yugaja.co.nf


+4 Profil

icon Re: kako pustiti signal kamere u kablovsku???11.04.2008. u 08:51 - pre 195 meseci
Citat:
grozda_88: Bilo bi ilegalno da ja puštam svima taj signal, ali ja puštam samo meni na mom kablu (ne za celu zgradu)!!! i koliko znam on ne može kroz spliter da se vrati da ga vide ostali u zgradi jer npr. Moja zgrada već ima kamericu i ona ide svima u zgradi a kad bi moglo da se vrati kroz spliter onda bi kamericu sa moje zgrade videli oni u sledećoj zgradi koji preko moje zgrade dobijaju kablovsku i sve nadalje.


Ako pod spliterom podrazumevas ono sto se inace tako zove i sto se za male pare prodaje na svakom cosku, moram ti reci da je na zalost ta sprava u 99% slucajeva pasivni razdelnik bez izolacije tj sa vrlo losom izolacijom. Kao posledicu toga, imaces "preslusavanje" tvog signala na drugom portu (tamo gde si spojio kabl od kablovske) i tvoja kamerica ce biti vidljiva kod svih komsija koji su prikljuceni na istu granu sa tobom tj do prvog pojacavaca. Ako kojim slucajem emitujes na I podrucju (negde oko 50tak MHz) i ako operater daje uslugu kablovskog interneta, situacija ce biti daleko gora, jer takav signal prolazi kroz celu mrezu sve do CMTS-a operatera, sa svim potencijalnim posledicama po cable internet
E sad resenje je da nekako obezbedis izolaciju izmedju ta dva prikljucka. Mozes koristiti "prave" splittere sa terminacijom(ama), mozda se nesto od toga i prodaje kao gotov proizvod. Takva resenja nisu broadband preko nekoliko oktava, bar ne lagano i jeftino i bez kompromisa. Morao bi da trazis/pravis namensko resenje za opseg frekvencija od interesa. Varijacija na ovu temu bi mogla biti upotreba tzv dipleksera, ako kamerica emituje negde van opsega koji zauzima kablovski operater sa TV kanalima.
Druga varijanta je (mada samo teorijska s obzirom na cenu) upotreba tzv cirkulatora Treca mogucnost je da izmedju splitera i kabla kablovske "lupis" antenski pojacavac i da mu GAIN zavrnes koliko treba tj da ne bude prejak signal. Kako su pojacavaci nereciprocne mreze (tako reci skoro unilateralne) blokirace ti "povratak" signala sa kamerice u ostatak mreze tj do komsija. Njegova "izolacija" bi trebala da bude dovoljna...
Video sam na nekoliko mesta da se prodaje nesto sto zovu "aktivni splitter". Nisam imao priliku da ga otvaram ili merim, ali zdravorazumski mi se cini da bi to moglo biti ono sto tebi treba tj da je to kombinacija splitera i pojacavaca. Doduse morao bi da se spoji malko drugacije...

Pozz

EDIT.
Pretpostavio sam da si splitter spojio tako da ti kombinuje signale sa kablovske i sa kamere tj da radi kao kombajner. Svaka druga varijanta bi bila cak i principski pogresna, osim u slucaju pomenutog "aktivnog spitera"...



[Ovu poruku je menjao yugaja dana 11.04.2008. u 10:27 GMT+1]
R Tape loading error, 0:1
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: kako pustiti signal kamere u kablovsku???11.04.2008. u 11:27 - pre 195 meseci
Citat:
grozda_88: Bilo bi ilegalno da ja puštam svima taj signal, ali ja puštam samo meni na mom kablu (ne za celu zgradu)!!!


Nema veze da li pustas signal samo sebi ili polovini naselja. Ti koristis infrastrukturu provajdera i za to ti je potrebna dozvola. Nemoj da ti bude tesko da nazoves
korisnicki servis i da pitas, da poslje ne bude kasno.
 
0

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: kako pustiti signal kamere u kablovsku???
(Zaključana tema (lock), by 1OXB)

[ Pregleda: 8897 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.