Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A7V8X-X Asus (po ko zna koji put). Cudan zvuk i cesto resetovanje pri opterecenju...

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: A7V8X-X Asus (po ko zna koji put). Cudan zvuk i cesto resetovanje pri opterecenju...

[ Pregleda: 4350 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dach0
Pg/NS/Woodbridge,VA

Član broj: 24989
Poruke: 57
77.222.10.*



Profil

icon A7V8X-X Asus (po ko zna koji put). Cudan zvuk i cesto resetovanje pri opterecenju...10.04.2008. u 16:50 - pre 194 meseci
Dakle kao sto sam vec gore rekao, cesto se cuje neki cudan zvuk. Ako se racunar optereti malo vise...resetuje se sam. Istestirao sam napajanje, DVD, HDD tako sto sam ih prebacio na svoj racunar i sve radi ok. Citao sam slicne teme po forumu. Da li je moguce da je problem u memoriji ili grafickoj kartici? Kakva ste vi imali iskustva?

Zahvaljujem u naprijed na pomoci.
U tom slucaju svi ostali ce moci da stanu pod jedan maslacak, i to bez da se guraju!
 
Odgovor na temu

Skaarj
Novi Sad

Član broj: 21463
Poruke: 365
79.101.171.*



+3 Profil

icon Re: A7V8X-X Asus (po ko zna koji put). Cudan zvuk i cesto resetovanje pri opterecenju...10.04.2008. u 19:36 - pre 194 meseci
Kakav je taj cudni zvuk?

Da te ne plasim ali meni je takva ploca pocela sa resetima a onda jednog dana zamrzla i nikad vise se nije probudila. Pogledaj u kakvom stanju su kondenzatori na ploci pogotovu oni oko procesora...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-4.sezampro.yu.



+3778 Profil

icon Re: A7V8X-X Asus (po ko zna koji put). Cudan zvuk i cesto resetovanje pri opterecenju...10.04.2008. u 20:16 - pre 194 meseci
Ne odgovaram dok ne cujem odgovor na Skaarjevo pitanje. Asus A7V8X-X je inace krsh ploca iz Asus-ove po shkartu poznate X serije maticnih ploca.
 
Odgovor na temu

Dach0
Pg/NS/Woodbridge,VA

Član broj: 24989
Poruke: 57
85.94.121.*



Profil

icon Re: A7V8X-X Asus (po ko zna koji put). Cudan zvuk i cesto resetovanje pri opterecenju...11.04.2008. u 21:40 - pre 194 meseci
Vidis zaboravio sam da kazem za kondenzatore. To je prvo sto sam pogledao, i bili su u redu. Vidim, po internetu, da se mnogi zale na ovu plocu. Stvarno strasno da ASUS sebi dozvoli ovako nesto...
Inace, meni se nije desavalo da cujem zvuk dok sam testirao komponente, ali mi je vlasnik, ako se dobro sjecam, rekao da je zvuk jedan, i malo duze traje.
U tom slucaju svi ostali ce moci da stanu pod jedan maslacak, i to bez da se guraju!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3778 Profil

icon Re: A7V8X-X Asus (po ko zna koji put). Cudan zvuk i cesto resetovanje pri opterecenju...12.04.2008. u 18:14 - pre 194 meseci
Da li je zvuk brujanje ventilatora ili POST beep (ono kada ploca pisti usred neke hardverske greske)?
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.madnet.sohosistem.net.



+6 Profil

icon Re: A7V8X-X Asus (po ko zna koji put). Cudan zvuk i cesto resetovanje pri opterecenju...12.04.2008. u 21:05 - pre 194 meseci
Verovatno je neki elektrolit , iskusni majstori samo mogu na pogled da procene koji treba da se menja , mnogi su donosili racunare kod mene i pricali su da nema naduvene elektrolite a ja skoro uvek da nadjem po neki

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: A7V8X-X Asus (po ko zna koji put). Cudan zvuk i cesto resetovanje pri opterecenju...12.04.2008. u 23:21 - pre 194 meseci
Citat:
Dach0: Vidis zaboravio sam da kazem za kondenzatore. To je prvo sto sam pogledao, i bili su u redu. Vidim, po internetu, da se mnogi zale na ovu plocu. Stvarno strasno da ASUS sebi dozvoli ovako nesto...


ja bas i ne volim asus, ali moram da kazem - to je jedina ploca kojih ja i jos par ljudi imamo vec 4+ godina i rade bez greske. ostale (kobajagi iz srednje klase) su zavrsile u kanti na reklamaciji ili malim oglasima. normalno je da se svi zale na nju kad je u 95% kompova sastavljenih oko 2004. bila ta ploca i xp2000+.
a i sta ste ocekivali od ploce koja je bila najjeftinija od najjeftinijih? vecina ljudi se zali sto im puca bios i sto nece oc da ide kako su zamislili. kada cena ploce pocne da odmice od 100 ka 200evra, pravo na dodatne zahteve raste, ovako nista.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
91.150.112.*



+39 Profil

icon Re: A7V8X-X Asus (po ko zna koji put). Cudan zvuk i cesto resetovanje pri opterecenju...13.04.2008. u 00:26 - pre 194 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac: to je jedina ploca kojih ja i jos par ljudi imamo vec 4+ godina i rade bez greske.


Pridruzicu se Nenadu u konstataciji da ova ploca nije toliko losa, meni takodje radi oko 4 god. u kombinaciji sa Athlon XP 2000+ a i komsija sa istom konfiguracijom nema problema.
Mislim da je najbolje da odneses komp u servis, ja isto volim da sve stvari resim sam ali je ponekad lakse prepustiti problem iskusnijoj i strucnijoj osobi.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

Dach0
Pg/NS/Woodbridge,VA

Član broj: 24989
Poruke: 57
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: A7V8X-X Asus (po ko zna koji put). Cudan zvuk i cesto resetovanje pri opterecenju...19.04.2008. u 23:41 - pre 194 meseci
Citat:
bantes9: Pridruzicu se Nenadu u konstataciji da ova ploca nije toliko losa, meni takodje radi oko 4 god. u kombinaciji sa Athlon XP 2000+ a i komsija sa istom konfiguracijom nema problema.
Mislim da je najbolje da odneses komp u servis, ja isto volim da sve stvari resim sam ali je ponekad lakse prepustiti problem iskusnijoj i strucnijoj osobi.


Pa kako niko nije savrsen serviser za sebe mogu da kazem bar da sam dobar, posto se ovim bavim mozda cak i previse.
Naravno da ima ljudi koji nemaju problema sa ovom plocom, ali samo kazem da je ogroman procenat i ovih drugih, sto se da vidjeti iz jednostavne pretrage Internet-a.

Trenutno komp. nije kod mene, ali ako opet dodje zamijenicemo plocu.

Zahvaljujem na svim komentarima. Ako neko ima nesto da doda...slobodno...
U tom slucaju svi ostali ce moci da stanu pod jedan maslacak, i to bez da se guraju!
 
Odgovor na temu

nid
Nikola Ristic
Beograd (Dorcol)

Član broj: 50271
Poruke: 174
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.limundo.com/ref/nid


Profil

icon Re: A7V8X-X Asus (po ko zna koji put). Cudan zvuk i cesto resetovanje pri opterecenju...01.05.2008. u 22:23 - pre 193 meseci
To je jedan od standardnih kvarova na ASUS plocama.
Pukao je jedan FET koji kontrolise napon za memoriju... To moze da se popravi.
Kontaktiraj me na PP da ti dam adresu i broj kod koga mozes to da sredis.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: A7V8X-X Asus (po ko zna koji put). Cudan zvuk i cesto resetovanje pri opterecenju...

[ Pregleda: 4350 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.