Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LCD Monitor (Savjet oko kupovine) NA koje karakteristike obratiti pažnju?

[es] :: Video karte i monitori :: LCD Monitor (Savjet oko kupovine) NA koje karakteristike obratiti pažnju?

[ Pregleda: 7905 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

klima
Tuzla

Član broj: 85002
Poruke: 55
*.PPPoE-5199.sa.bih.net.ba.

Sajt: www.klima.dza.ba


+1 Profil

icon LCD Monitor (Savjet oko kupovine) NA koje karakteristike obratiti pažnju?22.04.2008. u 13:05 - pre 193 meseci
Kratko i jasno, zanima me, na koje karakteristike monitora LCD prilikom kupovine treba obratiti maksimalno pažnju. Da li je bitan kontrast samo, ili odziv ili i jedno i drugo u kombinaciji? Da li je ok monitor sa manjim odzivom a većim kontrastom i obratno!

Recimo da želim LCD monitor na kojem će se lijepo vidjeti i boje i prelazi prilikom igranja nekih igara ili gledanja filmova, a samim time će biti taj monitor ok i za svakodnevnu upotrebu onda.

Eh šta sada gledati od toga?

I koje marke proizvođača smatrate kvalitetnim i pouzdanim što se ovog područja tehnike tiče? Ja koliko se sjećam Philips je prvi pokrenuo ovu tehnologiju, a sada da li je i vodeći, mislim da ne. Volio bih čuti razna mišljenja!
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
77.46.193.*



+39 Profil

icon Re: LCD Monitor (Savjet oko kupovine) NA koje karakteristike obratiti pažnju?22.04.2008. u 13:50 - pre 193 meseci
Sto veci kontrast, sto manji odziv, vrsta panela, klasa (osnovni, premium, gaming...).
Ovo su neke od karakteristika a mislim da na forumu imas dosta kvalitetnih informacija i objasnjenja, tako da ti je moja preporuka da pretrazis forum.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.eunet.yu.



+5 Profil

icon Re: LCD Monitor (Savjet oko kupovine) NA koje karakteristike obratiti pažnju?30.04.2008. u 18:52 - pre 193 meseci
A kako da znam koji su paneli dobri tj. kako se oni klasifikuju!??
Naime, uzeo bi neki od 22inc ali kada je moj drugar pre dva meseca hteo da kupi nov ponitor navedene dijagonale nije imao srece! Iks puta je uzimao i vracao ali uvek jedan te isti problem, mrtvi pikseli! Bio je u 2-3 radnje, donosio kuci Samsung, LG i mislim Asus (ne secam se tacno koji je treci proizvodjac bio) ali uvek jedna te ista prica! U servisima su mu rekli da se od 10 monitora vrati 7 i da je krajnji zakljucak da su paneli koji se ugradjuju u monitore od 22 inch najgori moguci. Ja licno imam samsung 940bf i pokazao se odlicno, znam gomilu ljudi koji imaju 17-tice i nijedne primedbe nema, a 24 inc su bas skupi!
U prolazu....
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: LCD Monitor (Savjet oko kupovine) NA koje karakteristike obratiti pažnju?30.08.2008. u 21:05 - pre 189 meseci
Vec mesec dana imam Samsung 223BW i stvarno na sliku, kontrast boja i osvetljenost nemam zamerku, odnosno nisam primetio nista meni razlicito u odnosu na monitor koji sam imao i pre toga! Ovo kazem jer je moje znanje i osecaj za procenu kvaliteta slike veoma sturo i daleko od dovoljnog da bi bilo vredno paznje!
Ono sto mi se bas i ne svidja jeste zavrsna obrada! Plastika koja je koriscena izgleda kao da je po kvalitetu dosta ispod one koja je recimo na 940BF, deluje tanje, krho i jeftino....kako na pogled tako i na dodir! Takodje mesta na kojima je plastika spajana tj. tamo gde se dodiruje nisu u ravni i jednostavno 'zvacu' prilikom dodira! Dugmici za podesavanje slike su takvi da svaki put kad ih pritisnem imam utisak da ce mi neki ostati na prstu!
To je ono sto sam primetio i sto me malo nervira ali kao sto vec rekoh slika je super!
U prolazu....
 
Odgovor na temu

bobcat

Član broj: 185070
Poruke: 9
212.200.164.*



Profil

icon Re: LCD Monitor (Savjet oko kupovine) NA koje karakteristike obratiti pažnju?04.09.2008. u 17:13 - pre 189 meseci
Samsung 232BW je odlican monitor..Model posle njega (2322BW) je fenomenalan,tako da neces da se pokajes koji god da uzmes.
Samsung T200 je takodje zanimljiv i dobar jedino ako ti ne smeta sto je 20-ica
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: LCD Monitor (Savjet oko kupovine) NA koje karakteristike obratiti pažnju?

[ Pregleda: 7905 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.