Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lcd televizor za pc

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Lcd televizor za pc

[ Pregleda: 3432 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

leonardo
leonardo
B Palanka

Član broj: 4555
Poruke: 18
*.tarkett-ee.com.



Profil

icon Lcd televizor za pc23.04.2008. u 12:52 - pre 194 meseci
Treba u firmi da kupimo LCD tv 32" na kojem bi se u 95% rada koristio PC (za prezentacije).

Dobih zadatak da odaberem model.

Ima li tu nešto na šta treba obratiti pažnju? Naravno mora da ima VGA ulaz, ali da li LCD televizori imaju ograničenja u VGA modu?
Ako nemaju pretpostavljam da mi je svejedno?
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Lcd televizor za pc23.04.2008. u 13:57 - pre 194 meseci
Treba da ima hdmi ulaz, pozeljno dva. Vga ce sigurno imati. Na kakva ogranicenja mislis? Ako ce biti povremeno korisceno, mozda je bolje da se stavi projektor?
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
79.101.14.*



+5 Profil

icon Re: Lcd televizor za pc23.04.2008. u 14:28 - pre 194 meseci
ma koji ce ti VGA pored HDMI ...?


samo ti lepo vidi koji je najskuplji 32" i taj uzimaj , ima firma para , a ti neces pogersiti... i svi sretni....

nemoj da se brukas da im predlozis nekog kineza ........(mislim na sam Brand, jer je i onako unutra sve manje-vise isto)

znaci Philips ili Samsung najnoviji moguci model u datom trenutku i to je to.....


nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

leonardo
leonardo
B Palanka

Član broj: 4555
Poruke: 18
*.tarkett-ee.com.



Profil

icon Re: Lcd televizor za pc23.04.2008. u 14:30 - pre 194 meseci
HDMI Super, ali na taj lcd treba da se kače razni računari (u prolazu) laptopovi... hdmi nije baš česta pojava na računarima... zar ne?
Ograničenja: mislio sam na to da sam recimo na nekim lcd tv video da u vga modu imaju recimo max. rezoluciju 640x480, doduše bio je neki od 51cm.
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
79.101.14.*



+5 Profil

icon Re: Lcd televizor za pc23.04.2008. u 17:26 - pre 194 meseci
e pa komsija , nisi u prvom postu spomenuo RAZNI tj mnozinu , kada si rekao PC

kako da mi sad znamo sta tebi odgovara ?
a prezentacije se obicno obavaljaju u Sali koja je predvidjena za iste, naravno , znam da cesto ljudi nose svoj Lap-top pa sa njega hoce da direktno puste prezentaciju , ali to je selajcka varijanta jer nisu culi za USB memoriju ..... bilo kako bilo ka vec nije predvidjeno da bude na jednom PCiju onda......

kada se pise pitanje onda se postavi sto vise podataka kako bi odgovor bio konkretan.

U tom slucaju gledaj da uzmes LCD koji ima i VGA ulaz, i HDMI

imas gomilu toga na opisu aparata sirom neta ali je mahom dosta toga samo napisano ali u stvarnosti nije bas tako, ako na to jos dodas i to da je kod nas u gradu zaista mali izbor LCD TV-a onda ti jedino ostaje da odvojis jedan dan, odes recimo u NS i od radnje do radnje sa sve olovkom i papirom i sve lepo pregledas na licu mesta i dobro preispitas trogvce na licu mesta ...... kao kada das zeni pare da kupi cipele i onda ona 3 dana seta pogradu od radnje do radnje i probava, probava... i na kraju kupi na pijaci


nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

leonardo
leonardo
B Palanka

Član broj: 4555
Poruke: 18
*.tarkett-ee.com.



Profil

icon Re: Lcd televizor za pc24.04.2008. u 13:58 - pre 194 meseci
Hvala na sugestijama.
Ali i dalje ne znam postoje li ograničenja u rezoluciji sa VGA ulazom?
A, to idi po prodavnicama pa vidi šta ti odgovara... pa nisam baš siguran koliko su trgovci upoznati u tu problematiku.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Lcd televizor za pc25.04.2008. u 03:33 - pre 194 meseci
Postoji ogranicenje, ali ne tako mala. Meni se cini da ces veci problem imati sa velicinom ekrana. Kolika je najveca udaljenost sa koje se gleda?
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Lcd televizor za pc25.04.2008. u 05:04 - pre 194 meseci
Ja bih predlozio da umesto 32" uzmete 37", jer je to ujedno i prva velicina u kojoj mozes naci kvalitetan full HD televizor.Nemoj da se zezas sa ostalima.Svi ti televizori do 32" podrzavaju male rezolucije, do 1024x768 ili slicno (to sto HD ready televizor ima native rezoluciju 1366x768 ne znaci i da obavezno moze da podrzi sliku sa PC-a u istoj rezoluciji).Kupovinom 37" full HD televizora ces moci da spojis PC i da teras normalnije rezolucije, kao sto je recimo 1680x1050 ili 1920x1080.Obrati paznju prilikom kupovine da televizor moze da podrzi te vece rezolucije.Sto se modela tice, u ovom slucaju si malo ogranicen, jer uglavnom svi brand televizori imaju samo HDMI ulaz, mali broj ih ima i VGA.Ako cete koristiti laptopove i PC-e novije generacije, koji imaju DVI izlaz, onda nemate problema da uzmete neki Philips, recimo.Ako ce pak biti spojeni i neki stariji laptopovi sa VGA izlazom, onda preporucujem neki od LG televizora (oni mahom imaju najmanje 2 HDMI i jedan VGA ulaz).

Ipak kao sto je vec spomenuto, najbolje resenje je projektor sa dobrom rezolucijom (od 1024x768 pa navise).
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

izmir

Član broj: 79853
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Lcd televizor za pc26.04.2008. u 22:13 - pre 194 meseci
Citat:
PPZ
Ipak kao sto je vec spomenuto, najbolje resenje je projektor sa dobrom rezolucijom (od 1024x768 pa navise).



To uopste ne mora biti najbolje resenje, jer pod a) projektor zauzima prostor (zavisno od oblika i postavke kancelarije tj sale.) i pod b) recimo da je sala na suncanoj strani.
Ne kazem da je projektor lose resenje jer se stalno sluzim sa njim ali ne mora biti nuzno i najbolje, pogotovo ukoliko su trazili bas LCD. A i cena je otprilike tu negde.

A onaj komentar, da je jedan kompjuter dovoljan a da seljaci nisu culi za USB - boze me sacuvaj i sakloni.
Najbanalniji primer su nekompatibilnosti Office dokumenata pre svega prezentacija, koje na jednom kompjuteru mogu savrseno da rade, a na drugom opet ne moraju, i eto problema.

Generalno, 32" je mali ekran za tako nesto, osim u slucaju da prezentaciji ne prisustvuje vise od 5 ljudi pa mogu lepo da posedaju na 3-4 metra od ekrana - Ovo govorim iz licnog iskustva jer vrlo cesto drzim prezentacije na raznim mestima.
Prednost LCDa je i ta da je slika u smislu ostrine i intenziteta boja mnogo mnogo mnogo bolja nego preko projektora, ali velicina auditorijuma i prostor su ogranicavajuci faktor.

Preporucujem 40 - 42", opet iz iskustva i to LG. Ali ipak ne mora da znaci da ce to odgovarati Vasoj kancelariji.
Sto se tice rezolucije, nema posebnih ogranicenja (bar se ja nisam susretao sa njima) LCD automatski razvuce sliku na svoju rezoluciju, ali to izgleda sasvim pristojno - ja sam bio prijatno iznenadjen kada sam prvi put imao prilike da radim na taj nacin.

Pozdrav



[Ovu poruku je menjao izmir dana 26.04.2008. u 23:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Lcd televizor za pc27.04.2008. u 01:39 - pre 194 meseci
Moram da ti odgovorim

Ovako, Chellawy je rekao da je to SELJACKA VARIJANTA da svako nosi svoj laptop, sto je i istina.Prvo, ako radis prezentaciju, onda svim pozvanima u pozivu napises da svoje prezentacije donesu u odredjenom formatu, ili formatima (koje tvoja masina podrzava).Sto se kompatibilnosti Office-a tice, tu opet nisi u pravu.Sve novije verzije podrzavaju starije, tako da nema problema sa formatima.Problem je ako ti imas stari office a neko ti donese dokumenat koji je napravljen novijim.

Drugo, sto se tice projektora, podrazumeva se da se uzme projektor sa dovoljno lumena za dnevne projekcije, a i ako je sala na suncanoj strani onda se mogu spustiti roletne na prvih par prozora do platna.Znaci opet nema problema.Prednost projektora je u tome da se moze dobiti velika slika, mnogo veca nego sto bi bila na LCD-u, u slucaju potrebe.

Sa druge strane LCD mora imati dovoljno dobru rezoluciju, jer to pretvaranje rezolucije nije najsrecnije resenje.Slika gubi na ostrini i tesko se citaju sitna slova.Zato je najbolje da televizor radi u native rezoluciji sa kompjuterom, a da se zumiranje obavlja na samom kompjuteru.
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
79.101.14.*



+5 Profil

icon Re: Lcd televizor za pc27.04.2008. u 12:20 - pre 194 meseci
@izmir

mozda me nisi dobro razumeo pa da ti pojasnim:

nema toga sto ja necu moci da otvorim na svom racunaru i da pokrenem.
znaci ako sam ja zaduzen za hardver i odrzavanje tj izvedbu prezentacije onda se sigurno nece desiti da bilo sta zashkripi!!!

e sad zasto se problemi desavaju ??
Desavaju se zbog toga sto se nestrucni ljudi obavezuju za taj posao.
Znaci ljudski faktor !!!!

a i za to imam recimo argumente , mada nisu potrebni jer je to fakat.

pre dve godine dok sam radio u domu zdravlja (nisam bio zaduzen za bilo sta sto ima veze sa racunarima, odrzavanje istih i przentacijama) zove me doktor (koji je radio u mojoj radnoj jedinici) navece oko 19:30 i kaze : molit ako mozes dodji , imamo seminar i nekoliko lekara ne moze da pokrene svoje radove kako bi pustili svoja predavanja preko lap-topa na projektor.

i naravno (mada je adno vreme davno zavrseno) odem jer je taj doktor najbolji covek od svih koje sam upoznao tamo.( i samo zbog njega sam i otisao) (onaj ciji je to posao i bio, je naravno nedostupan..)

i naravno problem je bio jer lap-top nije mogao da prepozna USB stick. zasto..? necu da duzim ???

uzmem taj stick , "odletim" (sve odradim za 15minuta , mog privatnog vremena) na svoj PC narezem prezentaciju na svoj CD i odnesem im.
i eto rekli su hvala.

rezime : u nasoj drzavi se sve radi naopako i to je problem
retko gde se mogu sresti odgovorni ljudi i pored toga oni koji znaju da rade svoj posao a uz to jos i hoce da ga rade !!!!




nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Lcd televizor za pc

[ Pregleda: 3432 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.