Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ATX napajanje - konstantno pucketanje

[es] :: Ostali hardver :: ATX napajanje - konstantno pucketanje

[ Pregleda: 3535 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Robinzon Kruso

Član broj: 41475
Poruke: 191
*.adsl2.versatel.nl.



Profil

icon ATX napajanje - konstantno pucketanje25.04.2008. u 16:03 - pre 193 meseci
Dragi forumasi,

Imam mali probelm, nadam se da je mali... Komp radi super ali se cuje neko konstatno pucketanje iz ATX napajanja kao kad ventilator pomalo zakacinje o neku zicu i menja se u zavisnosti od opterecenja napajanja... Otvorio sam ga i ventilator je ok... ali kad malo prstom pomeram trafo onda se i pucketanje menja menja se zvuk ali ne prestae...... ne vidim da postoji neki gladan lem na njemu... ima li neko iskustva sa ovim....

Hvala unpared...

Pozdrav...

 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: ATX napajanje - konstantno pucketanje25.04.2008. u 16:20 - pre 193 meseci
Moja preporuka ti je hirna zamena napajanja. Zvuk jako lici na povremene prekide u radu napajanja. Uzrok toga moze biti lose stanje elektrolita u kontrolnom delu, ostecenje jezgre trafoa ili povremena preopterecenja a posledica, divljanje napajanja i ko zna sta sve ne.
 
Odgovor na temu

nid
Nikola Ristic
Beograd (Dorcol)

Član broj: 50271
Poruke: 174
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.limundo.com/ref/nid


Profil

icon Re: ATX napajanje - konstantno pucketanje01.05.2008. u 22:07 - pre 193 meseci
Citat:
buljko: Moja preporuka ti je hirna zamena napajanja. Zvuk jako lici na povremene prekide u radu napajanja. Uzrok toga moze biti lose stanje elektrolita u kontrolnom delu, ostecenje jezgre trafoa ili povremena preopterecenja a posledica, divljanje napajanja i ko zna sta sve ne.

Apsolutno se slazem za @buljko-m... najjeftinije je da kupis novo napajanje...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

mihecc
tehnicar
Nis

Član broj: 173751
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ATX napajanje - konstantno pucketanje01.05.2008. u 23:16 - pre 193 meseci
Najjeftinije je zameniti napajanje, najskuplje je ako podaci sa hard diska odu u nepovrat...
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: ATX napajanje - konstantno pucketanje

[ Pregleda: 3535 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.