Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moraju li Komplementarni tran. da budu bas kompaktibilni...?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Moraju li Komplementarni tran. da budu bas kompaktibilni...?

[ Pregleda: 2552 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.eunet.yu.



+7 Profil

icon Moraju li Komplementarni tran. da budu bas kompaktibilni...?28.04.2008. u 21:30 - pre 194 meseci
Zanima me ako imam za stereo pojacivac recimo PNP tranzistore AD469 ili jace , a za NPN tranzistore uzmem ne oni sto odgovaraju vec drugi koji su po pojacanju(beta) isti-priblizni ali drugacijih-jacih vrednosti(struja,napon CE,disipacija) ali istog pojacanja, i disipacija i napon napajanja ne bi presao vrednosti dozvoljene za PNP-slabiji tranzistor.
Dali bi to moglo da funkcionise-teorijski(prakticno).
Lupicu primer: BD 140 pnp i 2N3055 ili BD 439, a snaga i disipacija i napon prilagodjeni za BD 140!-pojacanje recimo da je upareno-isto???Radoznao sam,moze li to da fercera ili niht?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: Moraju li Komplementarni tran. da budu bas kompaktibilni...?28.04.2008. u 21:41 - pre 194 meseci
Zavisi sta ocekujes od njih. Pojam "radi" je u ovom slucaju jako relativan, zvuk ces (nekakav) dobiti ali je stabilnost takvog stepena pod znakom pitanja. Rad nekog (quasi)komplementarnog izlaznog stepena nije uslovljen samo pojacanjem tranzistora a npr. radni napon, ako je u granicnim vrednostima, ne igra nikakvu ulogu. Konkretno, u tvom primeru, neke karakteristike zavise i od disipacije tj. temperature i promenljive su sa njom tako da i tu mozes ocekivati neke promene karakteristika i probleme itd. itd. Najkrace receno, ne radi se tako i odgovor je blizi onom "ne moze".
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Moraju li Komplementarni tran. da budu bas kompaktibilni...?28.04.2008. u 23:30 - pre 194 meseci
Ma sve moze, ali kako ce to da radi?

Sto bi uopste morio mozak sa tim?

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Moraju li Komplementarni tran. da budu bas kompaktibilni...?29.04.2008. u 09:36 - pre 194 meseci
Ok ljudi, pitao sam jer se radilo o malim snagama od recimo 4-6W,ali buduci sve sto imam tranzistore su da sklopim po jedan kanal nikako stereo, pa bi trebalo da dokupujem ,da uparim tranzistore.....
Pa sam mislio za male snage nece se osetiti izvesna izoblicenja,ili temperaturne nestabilnosti, vi vec mnogo bolje znate sta sve tu utice ,da ja ne lupam,hteo sam da dobijem pojacivac koji iako recimo ima PNP/NPN tranzistore izlazne ipak nisu oni koji treba da budu,recimo umesto bd139-bd140, a ja stavim umesto bd139(npn) - bd439(npn)koji je dosta jaci tranzistor,razlicita disipacija,napon, a recimo isto pojacanje? ....
A pretpostavio sam da je to sizifov posao i vise pisi otpisano nego da cu biti zadovoljan.
Hvala umapred,nemojte se ljutiti ipak i dalje ucim, uciti treba do god mozemo!
Pozdrav i hvala.
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Moraju li Komplementarni tran. da budu bas kompaktibilni...?29.04.2008. u 10:17 - pre 194 meseci
Ako je tako onda OK.

Napravi sve na Proto- bordu, pa ako ne valja lako ces sa njim, znaci samo sa eksperimentisanje.

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Moraju li Komplementarni tran. da budu bas kompaktibilni...?

[ Pregleda: 2552 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.