Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 194 195 196 197 198 199 200

[ Pregleda: 1181797 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sheikh
bankar
beograd,srbija

Član broj: 337733
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.12.2017. u 22:53 - pre 76 meseci
Pozdrav narode,novi sam na forumu pa imam nekoliko pitanja za sve koji ste ovo prosli?

1.Sta sve od dokumentacije treba popuniti da bi prilozio za dobijanje radne vize(koji obrasci,formulari,itd....) na sajtu ambasade je to veoma zakomplikovano?
2.Imam dokumentaciju od poslodavca,ali ne znam da li nju licno nosim u ambasadu kad budem imao termin za predaju dokumentacije ili poslodavac mora to da posalje u ambasadu postom ili mejlom,ili neko drugo mesto?

Hvala unapred na odgovorima.
 
Odgovor na temu

klepetalo
bez posla
bez posla
Kikinda

Član broj: 322872
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.12.2017. u 18:42 - pre 76 meseci
Udjes na sajt ambasade, opcija "Vize", skines pdf fajl " zahtev za podnosenje vize radi dugorocnog boravka preko 90 dana", odstampas i popunis, ili u agenciju odneses da popune. Zatim ispod toga otvoris jezicak "Zaposljavanje". Pronadjes se u odgovarajucoj rubrici, zakazes termin i odstampas ponudjeni informator za svoje zaposljavanje na kom ti pise sta treba jos da prilozis u ambasadi.
Od poslodavca uzmi ugovor i Gewerbe i to nosis u ambasadu.
Ne predaje poslodavac nista za tebe, Ambasada odradjuje Zustimmung.
Srecno!
 
Odgovor na temu

miconi555
montexpress
Niksic,montenegro

Član broj: 296695
Poruke: 4
*.dsl.tropolys.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.04.2018. u 23:28 - pre 72 meseci
Pozdrav svima,
Dobio sam ulaznu vizu preko jedne firme u Njemackoj ali su oni u medjuvremenu dok ssm ja zavrsavao vizu zaposlili drugog covjeka jer nisu mogli da cekaju. Ja sam dosao, prijavio se na adresu nekih rodjaka, dobio ID nummer, bank conto i evo nasao drugi posao. Moze li mi neko reci i pomoci da li mogu da promijenim vizu na drugog poslodavca a da kod ovog nisam ni poceo da radim i kakva je procedura. Da li to moze u Njemackoj da se zavrsi?
Hvala unaprijed na odgovoru
Pozdrav
 
Odgovor na temu

rainymanyu

Član broj: 82964
Poruke: 128
Via: [es] mailing liste



+15 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.04.2018. u 06:31 - pre 72 meseci
Ako si dobio vizu, verujem da si imao ugovor sa prvom firmom. Ako si nasao drugi posao, nadam se da imas potpisan ugovor i sa drugom firmom. Javi se u Ausländerbehörde, gde bi i inace morao da trazis produzavanje prve vize (koja je pretpostavljam na 3meseca), ponesi oba ugovora i objasni situaciju. Srecno
 
Odgovor na temu

Embedded
Programer
BMW

Član broj: 338702
Poruke: 3



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.06.2018. u 16:39 - pre 70 meseci
Pozdrav,

Imam jedno pitanje za vas i izvinjavam se ako se vec pricalo o ovome. Radim u jednoj drzavi Evropske Unije i tamo sam dobio Dugorocnu Boravisnu Dozvolu. Nisam siguran da li se tako kaze na nasem jeziku, ali na engleski je Long-Term Residence Permit. Sa njome imam skoro sva prava kao i gradjani te drzave.

Sada hocu da se preselim u Nemackoj i citao sam da se ova dozvola dobijena u jednoj EU drzavi moze prenositi u drugoj, sem ako nije u pitanju Irska, UK ili Danksa. Da li neko ima vise iskustva sa ovime ili moze da me uputi na neki link gde mogu da nadjem vise informacija?

Hocu da nadjem kakva dokumenta su mi potrebna, gde treba da ih predam (na primer u nemackoj ambasadi ili negde u Nemackoj) i da li postoje neki zahtevi koje treba da ispunim (na primer nivo znanja nemackog jezika, dobijanje posla u Nemackoj itd.).

Hvala narode!


[Ovu poruku je menjao Embedded dana 17.06.2018. u 17:50 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Embedded dana 17.06.2018. u 17:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.06.2018. u 22:50 - pre 70 meseci
Ne vazi ti boravisna dozvola jedne EU zemlje za rad u drugoj, vec samo za putovanja. Mora druga zemlja da ti izda novu radnu/boravisnu dozvolu, iz pocetka, kao da dolazis iz Srb. Moj drug je imao situaciju kao ti, i morao je poslodavac da obezbedi vizu.

Jedina razlika je sto ne moras da cekas na termin u beogradskoj ambasadi ko zna koliko, vec instant imas termin u toj EU zemlji.
 
Odgovor na temu

Embedded
Programer
BMW

Član broj: 338702
Poruke: 3



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.06.2018. u 13:26 - pre 70 meseci
Hvala ti Ikac na odgovoru.

Procitao sam nesto na sledecem linku: https://www.migrationsverket.s...dents/Long-term-residents.html

"Persons who have lived in an EU country for at least five years with a residence permit may apply for long-term resident status in that country. Persons who are granted long-term resident status receive a special EC/EU residence permit. This gives them certain rights, similar to those of an EU citizen. This makes it easier for them to move to another EU country in order to work, study, start their own business or live on their pension, for example."

Ovo vazi za Svedsku i predpostavljam da su ista pravila i za Nemacku. Nemacki mi nije problem, samo ne bi da se opet cimam sa vizama i ne znam sta jos.

Da li pricamo o istim dozvolama, tj da li je kod tvog druga bas ovako pisalo, "Osoba sa dugotrajnim boravištem – EZ" ili na engleskom "Long-term resident – EC"?
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.06.2018. u 13:37 - pre 70 meseci
"Dobijanje nemacke boravisne vize"
Pa to je lako. Step bay step:

-Registruješ iskrenu firmu u Srbiji,
-Nakon toga registruješ takvu sličnu firmu kod Angele, u GMBH,
-Odeš u ambasadu nemačke u Beograd (na vodi) i uzmeš "Detašmane" za tvoju firmu u DE.
-Opihhhčiš 100 radnika,
gurneš ih u provaliju, da tamo montiraju milion metara kabla, u betonu.

Znaći sve se može, samo kad se hoće :)

(Jedino što će da imaš mnogo poginulih u toj vožnji)
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.06.2018. u 07:48 - pre 70 meseci
Citat:
Embedded:Radim u jednoj drzavi Evropske Unije i tamo sam dobio Dugorocnu Boravisnu Dozvolu. Nisam siguran da li se tako kaze na nasem jeziku, ali na engleski je Long-Term Residence Permit. Sa njome imam skoro sva prava kao i gradjani te drzave.

jel ispunjavas i uslov za drzavljanstvo?
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.net.upcbroadband.cz.



+69 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.06.2018. u 20:04 - pre 70 meseci
Long term residence ti je normalno ime za boravišnu vizu preko 90 dana, i važi godinu il dve.
Da bi dobio državljanstvo, prvo treba da imaš 5 godina boravka, pa onda tražiš trajni, kad tu napuniš 5 godina, onda stičeš pravo na državljanstvo, verovatno posle polaganja nekih testova tipa poznavanje opšte istorije, geografije itd države gde živiš, i/ili jezički deo.
Ovako je za većinu EU država, mada ima izuzetaka za visoko kvalifikovane radnike, ili ako imaju neki drugi program.

Mislim da ako imaš trajni boravak, i menjaš zemlju boravka u okviru EU, onda dobiješ odmah automatski boravak kod njih, naravno pošto ispunih sve ostale kriterijume, posao, stan itd.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.06.2018. u 10:07 - pre 70 meseci
ja sam ukapirao da Embeded ima neogranicenu vizu u nekoj zemlji, jer kaze da ima skoro sva prava kao i gradjani te zemlje? zato sam pitao da li ima prava i na drzavljanstvo jer obicno ako neko ima prava na perrmanent nije mnogo jos duzi period i za drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.dip0.t-ipconnect.de.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.06.2018. u 10:26 - pre 70 meseci
Citat:
zato sam pitao da li ima prava i na drzavljanstvo jer obicno ako neko ima prava na perrmanent nije mnogo jos duzi period i za drzavljanstvo.


Ja sam dobio trajnu boravišnu dozvolu nakon dve i po godine (DE), a za državljanstvo je potrebno najmanje sedam ako se dobro sećam (što je dva puta toliko :-) ).
 
Odgovor na temu

Embedded
Programer
BMW

Član broj: 338702
Poruke: 3



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.08.2018. u 14:31 - pre 68 meseci
Hvala svima na odgovorima.
Citat:
član:
Citat:
Embedded:Radim u jednoj drzavi Evropske Unije i tamo sam dobio Dugorocnu Boravisnu Dozvolu. Nisam siguran da li se tako kaze na nasem jeziku, ali na engleski je Long-Term Residence Permit. Sa njome imam skoro sva prava kao i gradjani te drzave.

jel ispunjavas i uslov za drzavljanstvo?

Ne ispunjavam uslove za drzavljanstvo.
Citat:
fade:
Long term residence ti je normalno ime za boravišnu vizu preko 90 dana, i važi godinu il dve.
Da bi dobio državljanstvo, prvo treba da imaš 5 godina boravka, pa onda tražiš trajni, kad tu napuniš 5 godina, onda stičeš pravo na državljanstvo, verovatno posle polaganja nekih testova tipa poznavanje opšte istorije, geografije itd države gde živiš, i/ili jezički deo.
Ovako je za većinu EU država, mada ima izuzetaka za visoko kvalifikovane radnike, ili ako imaju neki drugi program.

Mislim da ako imaš trajni boravak, i menjaš zemlju boravka u okviru EU, onda dobiješ odmah automatski boravak kod njih, naravno pošto ispunih sve ostale kriterijume, posao, stan itd.

Long term residence je zapravo trajni boravak po tvom opisu, dobija se nakon 5 godina rada. Pravo na drzavljanstvo zavisi od drzave, u nekima je moguce da se stice nakon 5 godina, ali mislim da u vecini slucajeva treba puno vise da se ceka i zavisi od nekoliko faktora. Na primer, postoje zemlje EU koje imaju kao uslov da se ceka vise ako si drazvljanin neke zemlje van EU, u poredjenju sa drzavljanima koji dolaze iz neke druge zemlje EU.

Da li mozda znas da li treba prvo da apliciram za posao (tj. da dobijem plavu kartu za koje postoje odredjeni kriterijumi vezane za platu itd.) pa nakon toga da menjam trajni boravak, ili mogu prvo da menjam zemlju boravka i nakon toga da trazim posao (tako ne bi vise imao nikakve uslove vezane za posao)?
 
Odgovor na temu

Perke5190
RadnaSkela
Berlin

Član broj: 34177
Poruke: 3
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.08.2018. u 09:19 - pre 68 meseci
Postovani,

Na razlicitim mestima nailazim na razlicite odogovore pa bih hteo da dodjem do ispravne informacije
po pitanju spajanja porodice non EU - non EU, Srbija u pitanju.

Ja sam nosioc plave karte u Nemackoj.

Da li porodica moze izvrsiti spajanje direktno ovde u Nemackoj, bez posete ambasadi u Beogradu?

Cak i u ovoj temi postoje oprecne izjave oko ovoga pitanja a u svetlu višemesečnog čekanja na ambasadu u Beogradu, ovo postaje goruća tema.


Pozdrav
 
Odgovor na temu

JoLoLo
Student
Beograd

Član broj: 202280
Poruke: 18
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.08.2018. u 15:38 - pre 67 meseci
Zdravo ljudi,

Da li neko ima informaciju koliko se trenutno ceka na spajanje porodice? Mi smo aplicirali krajem maja, i tada je bila prica da je cekanje 3-4 meseca.
 
Odgovor na temu

michaelk
Michael Kopljan
Software developer
Frankfurt am Main

Član broj: 85498
Poruke: 131
87.190.48.*



+26 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.08.2018. u 12:45 - pre 67 meseci
Citat:
Burgos:
Citat:
zato sam pitao da li ima prava i na drzavljanstvo jer obicno ako neko ima prava na perrmanent nije mnogo jos duzi period i za drzavljanstvo.


Ja sam dobio trajnu boravišnu dozvolu nakon dve i po godine (DE), a za državljanstvo je potrebno najmanje sedam ako se dobro sećam (što je dva puta toliko :-) ).


To vazi samo za nosioce plave karte!
Normalno je tek posle pet godina ne prekidnog rada i boravka (moras imati 5 godina uplate u penzioni fond) moguce dobiti trajnu boravisnu dozvolu (Niederlassungerlaubnis). I za to je potrebno, takodje da imate odredjeni prihod po glavi clana porodice, B1 nivo znanja nemackog.... Bitna napomena za ljude koji dobiju trajnu boravisnu dozvolu u DE, je da to ne znaci da mozete otici na godinu dana u Srbiju i vratiti se nazad u DE; nego morate u godinu dana imati 6 meseci + 1 dan boravak u DE u suprotnom gubite pravo na boravak!!!


Za DE drzavljanstvo je potrebno 8 godina boravka, B1 nivo znanja nemackog, Einburgerung test i jos par sitnica. Uslov od 8 godina se moze smanjit na 7 ako imate certifikat iz Nemackog jezika B1 nivoa i polozen Integracioni test.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.09.2018. u 21:31 - pre 67 meseci
Citat:
Perke5190:
Postovani,

Na razlicitim mestima nailazim na razlicite odogovore pa bih hteo da dodjem do ispravne informacije
po pitanju spajanja porodice non EU - non EU, Srbija u pitanju.

Ja sam nosioc plave karte u Nemackoj.

Da li porodica moze izvrsiti spajanje direktno ovde u Nemackoj, bez posete ambasadi u Beogradu?

Cak i u ovoj temi postoje oprecne izjave oko ovoga pitanja a u svetlu višemesečnog čekanja na ambasadu u Beogradu, ovo postaje goruća tema.


Pozdrav


Ne moze. Samo za EU - non EU moze u DE.

Tako su mi rekli u migracionom.
 
Odgovor na temu

dacha85
Paracin, Srbija

Član broj: 336362
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.09.2018. u 22:27 - pre 67 meseci
Pozdrav. Da li mi moze neko reci da da ugovor i sve ostale zahteve za ambasadu potpisati cirilicom kao sto mi i u pasosu stoji ili latinicom?
 
Odgovor na temu

Djuka82
Ivan Djukanovic
Duisburg

Član broj: 46675
Poruke: 95
*.opera-mini.net.

ICQ: 204789866


+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.09.2018. u 23:22 - pre 67 meseci
Možeš i na arapskom. Tvoj potpis je tvoj lični potpis i nikoga ne zanima na kojem pismu pišeš, da li koristiš puno ime i prezime ili nešto drugo
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.09.2018. u 22:47 - pre 67 meseci
Najbolje (najsigurnije) ti je da svugde imas isti potpis kao na validnom pasosu, nevezano na kom je pismu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 194 195 196 197 198 199 200

[ Pregleda: 1181797 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.