Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vodic za emigraciju spanija

[es] :: Vodič za emigraciju :: vodic za emigraciju spanija

[ Pregleda: 4759 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dunjakrk
danijela kocic
arhitekta
santander,spanija

Član broj: 180281
Poruke: 1
..45-36.staticIP.rima-tde.net.

ICQ: 197646051


Profil

icon vodic za emigraciju spanija03.05.2008. u 15:41 - pre 194 meseci
uh, ako neko nesto zna, zamolila bih da mi kaze...stvar je hitna..
u spaniju sam usla sa turistickom vizom pre skoro god dana.nisam otisla nazad jer sam dosla da zivim sa svojim deckom...kako ima svoju firmu, uradio mi je papire, ponudu za posao, na cije razresenje sam cekala 8 meseci.stigla je pre par dana i tamo lepo pise da treba da se vratim u srbiju i regulisem poslovnu i boravisnu vizu u ambasadi spanije u bg-u.plasim se da krenem , jer zbog ilegalnog boravka ovde , na prvoj granici, (spanija-italija-srbija ili spanija-nemacka -srbija,zavisi od aviona) mogu da mi udare pecat zabrane izlaska iz zemlje na 5 ili 10 god, kako su mi neki rekli.verujte mi da sam u radnom odnosu od prvog dana i radim u svojoj struci(ilegalno, jer sam imala "super" srece, inace arhitekta sam i ne bih zelela da izgubim sve to jer mi je odlicno ovde.plan b je takodje vencanje,na koje smo spremni oboje i ako brak sklopimo ovde, zanima me da li opet treba da idem u srbiju i regulisem rezidenciju ili sve to moze ovde da se uradi.oni su mi odredili rok da regulisem papire mesec dana, jer se smatra da sam u srbiji, ali nisam.da li neko zna ili je imao neko slicno iskustvo na ovu temu, molila bih ako je sto pre moguce za nekakav odgovor.hvala unapred..
danijela kocic
 
Odgovor na temu

dintel011
Beograd

Član broj: 19822
Poruke: 221
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: vodic za emigraciju spanija04.05.2008. u 13:14 - pre 194 meseci
Poslao sam ti pp!
 
Odgovor na temu

sanea
profesor

Član broj: 187814
Poruke: 1
..-202.dynamicIP.rima-tde.net.



Profil

icon Re: vodic za emigraciju spanija14.07.2008. u 12:36 - pre 192 meseci
Ja imam isti problem i hocu da poludim heheh:) s tim sto ja nemam odobreno od spanske vlade radnu dozvolu ali to i nije toliko problem. recimo da smislim foru , ima ih raznih pricali smo sa advokatom ja i moj decko i kad ti dobijes to treba ponovo u srbiju a tamo mogu da ti kazu ne il na granici ili u ambasadi. Ja sam ovde godinu dana i radim ilegalno za dve akademije, teaching english. Imam hrvatski pasos i ulazim bez vize kao turista, za sada sam se vracala svaka tri meseca u srbiju na par dana i nisam imala problema ali to naravno ne moze u nedogled , prvo financijski drugo sto postaje sve jasnije da ne zivim u srbiji.
Volela bih ako je iko zna na koji nacin funkcionise nas zakon da mi kaze koje probleme mogu da imam u srbiji ako dobijem dozvolu za rad ovde i kasnije trazim radnu vizu u srbiji. ili u slucaju udaje da li mora se ide u srbiju da se to sve potvrdi ili sta ti ja znam ili postoji nacin da se sve zavrsi u spaniji...u sto sumljam ali moram da pitam:)
 
Odgovor na temu

gooranpet
Goran Petkovic
srbija

Član broj: 194564
Poruke: 2
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: vodic za emigraciju spanija20.09.2008. u 16:59 - pre 189 meseci
Vidim da je "dintel011" odgovorio na pitanje "dunjekrk" pa ako mu nije tesko da postavi
poruku na forumu posto posto i mene to bas interesuje....ako moze i par saveta od "dunjekrk"
posto vidim da je arhitekta i dobila je radnu dozvolu, ja sam zavrsio saobracajni fax i
planiram uskoro da odem na kanarska o. kod brata i tamo bih radio kao konobar za pocetak( a
mozda i ceo zivot haha)..brat(konobar) inace ima radnu dozvolu u Italiji ali hoce da se preseli u
Spaniju pa mora sve ispocetka,inace je njegov poslodavac predao zahtev za dobijanje radne
dozvole i sad ceka....Pa vredi li nesto diploma tj. vredi li je pominjati uopste prilikom
predaje zahteva ( mislim pominjati je u smislu odgovarajuceg posla i da li si ti zatrazila radnu
dozvolu kao arhitekta ili nesto drugo) ili u mom slucaju ograniciti se na konobarisanje..
Ovo sto pisem je mozda lupanje zato sto ne znam situaciju na terenu a brat nezna oko ovih stvari
sto se tice diplome...Inace u svetlu novih dogadjaja oko imigranata vidim da neradi link za
preuzimanje formulara i zahteva za izdavanje radne dozvole na sajtu spanske ambasade?????
pozdrav i unapred hvala....
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: vodic za emigraciju spanija

[ Pregleda: 4759 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.