Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako brzo preimenovati file u ime vec postojeceg file-a u istom folderu

[es] :: Windows aplikacije :: kako brzo preimenovati file u ime vec postojeceg file-a u istom folderu

[ Pregleda: 4145 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon kako brzo preimenovati file u ime vec postojeceg file-a u istom folderu04.05.2008. u 14:31 - pre 194 meseci
npr, imam u folderu celu sezonu friendsa sa imenima epizoda i isti broj odgovarajucih titlova cije ime nije isto kao ime filmcica.

posto moj dvd cita samo titlove istog naziva kako filmovi ja klasicno preimenujem titlove - klik na film, novi klik na film, copy, klik na titl, novi klik na titl, paste.

to i nije mnogo komplikovano ali je dooooooosadno ako to radim hiljadu puta, a radim :)

e ja sad zamisljam da postoji neka caka. npr. nesto kao da levim klikom "uzmem" film, dovucem do titla koji hocu da se isto zove i pustim drzeci npr. "ctrl", i kompjuter preimenuje titl da se zove kao film.

ili neki program za preimenovanje (skinuo sam gomilu ali nisam nasao tu opciju)?

postoji li tako nesto?

hvala
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: kako brzo preimenovati file u ime vec postojeceg file-a u istom folderu04.05.2008. u 15:55 - pre 194 meseci
Total Commander ima odličnu alatku zvanu Multi-Rename Tool. Kako se koristi naći ćeš pretragom po forumu. Ali... Uvek postoji to ALI... Ne znam kako izgledaju imena tih filmčića, ali pretpostavljam da ćeš prvo morati preimenovati sve filmčiće u određenu formu (npr. Friends_001, Friends_002 i tako redom), a tek zatim i titlove u istu formu.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: kako brzo preimenovati file u ime vec postojeceg file-a u istom folderu04.05.2008. u 16:09 - pre 194 meseci
gledao sam i tu funkciju ali mi ne zavrsava posao.

zelim npr ovo:


imam
1x01 Friends - bla bla bla
1x02 Friends - truc truc truc
i
friends subtitle 1-01
friends subtitle 1-02


a da dobijem
1x01 Friends - bla bla bla
1x01 Friends - bla bla bla
1x02 Friends - truc truc truc
1x02 Friends - truc truc truc

 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: kako brzo preimenovati file u ime vec postojeceg file-a u istom folderu04.05.2008. u 18:55 - pre 194 meseci
Probaj:

Pfrank for XP 2.18

Pfrank for Vista 2.18

Citat:
PFrank is an acronym for Peter's Flexible RenamiNg Kit. This is a Freeware bulk file renaming program that runs under Windows. With this tool you can easily organize your music files, picture files, or any other types of files. PFrank comes equipped with many features, some of which you won't find on any other renaming program. The beauty of this tool is it's flexibility. You can easily build any renaming command sequence you like, preview all of the results, press the rename button, and you're done.






[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 04.05.2008. u 21:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: kako brzo preimenovati file u ime vec postojeceg file-a u istom folderu04.05.2008. u 19:21 - pre 194 meseci
Win explorer vec ima ugradjenu alatku za multi rename

Selektujes sve fajlove kojima zelis da promenis ime zatim pritisnes F2 i otkucas novo ime, i svi selektovani fajlovi ce dobiti nova imena uz dodatak rednog broja.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: kako brzo preimenovati file u ime vec postojeceg file-a u istom folderu

[ Pregleda: 4145 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.