Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa instalacijom - Leadtek WinFast TV2000 XP Global

[es] :: Video karte i monitori :: Problem sa instalacijom - Leadtek WinFast TV2000 XP Global

[ Pregleda: 2684 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.veze.net.



+3 Profil

icon Problem sa instalacijom - Leadtek WinFast TV2000 XP Global05.05.2008. u 10:30 - pre 195 meseci
Imam problem sa instalacijom ove kartice. Prvo, kada sam pokusao da je instaliram na kraju instalacije za Video drajver mi je prijavio "Access denied". Onda sam resetovao WinXP u Safe modu i instalirao je. Kada sam usao u Win sve je radilo super (citaj gledao sam i pretrazivao kanale), u Device Manageru mi ne prijavljuje nikakve probleme sa instaliranim drajverima. Medjutim, cim sam resetovao racunar i sledeci put usao u njegov program WinFast PVR2 ne prikazuje mi ni jedan kanal - samo sum na svim kanalima koje sam memorisao (a nista nisam prebacivao u medjuvremenu tipa kablovska/antenta i sl.) a u "Device Manageru" je sve u redu, postoje uredno drajveri bez greske. Drajvere i ovu aplikaciju sam skinuo sa sajta proizvodjaca, tj. njihove poslednje verzije. Sta je pitanju ?

Samo da dodam da sam naravno prijavljen kao Administrator i pokusao sam svaki file koji je naveden u njegovom drajveru da uklonim i vratim iz Windows/system32 i nigde mi nije prijavio zabranu, tako da mi uopste nije jasno zasto dobijem na kraju instalacije ovaj "Access denied". Pretpostavljam da mi zbog ovoga ne radi kako treba.

[Ovu poruku je menjao milas dana 05.05.2008. u 12:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.veze.net.



+3 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom - Leadtek WinFast TV2000 XP Global05.05.2008. u 12:47 - pre 195 meseci
Jedino kako sam mogao da instaliram karticu jeste da odem u Safe mod i tamo uradim install, i cak i tamo dobijem na kraju "Access denied", ali onda ponovo resetujem u Safe mod-u i on kaze na pocetku da je Device installed. Potom kada udjem standardno u Windows sve radi, medjutim kada se ponovo resetuje vise ne radi iako u Device manageru prikazuje sve kako treba (nema greske).

Sa sajta sam skinuo ovaj drajver, tamo pise da je najnoviji za ovu kartu: 4.0.107.3210.XP.WHQL

Da li neko zna u cemu je problem ?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom - Leadtek WinFast TV2000 XP Global06.05.2008. u 00:26 - pre 195 meseci
Nažalost, ne znam o čemu se tačno radi.

Ono što znam su dve stvari - Leadtek je strašno počeo da fušeriše sa softverom od izlaska Viste (znam da Ti koristiš XP, al' čitaj dalje). Da l' su se nešto spetljali ili šta, tek pojavljuju se neverovatni problemi sa osnovnim softverom. Što novija verzija, to gore.

Pošto već kažeš da Ti se drajveri odazivao sasvim korektno, probaj da instaliraš DScaler (besplatan softver za sve tunere, a definitivno jedan od najboljih) i njime proveriš da li sve funkcioniše OK po pitanju drajvera. Naravno, neophodno je da karticu maltretiraš što više, jer se anomalije često ne ispoljavaju odmah.

Meni je ta kartica napravila grdne probleme kada sam pokušao da je nateram da radi pod Vistom, iako je na ISTOJ mašini sasvim korektno funkcionisala u XP-u. Prvo je sve proradilo kako Bog zapoveda. Radilo je tako par sati, dok sam ja instalirao neke druge sitnice, a nakon što sam jednom restartovao - ni da bekne! Javlja razne gluposti i odbija da radi. Da zlo bude veće, ne pomaže ni uninstall, ni System Restore, ni WinRescue itd.

Onda sam lepo instalirao samo DScaler (inače koristim oba) i zaboravio na to Leadekovo đubre od softvera.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.veze.net.



+3 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom - Leadtek WinFast TV2000 XP Global06.05.2008. u 12:19 - pre 195 meseci
Resio sam problem. Nasao sam resenje na jednom forumu, jer ovo "Access denied" tokom instalacije drajvera nije samo vezano za ovu TV karticu vec za razlicite uredjaje. Problem se u stvari javlja zbog nedozvoljenog upisa u Registry bazu i potrebno je otici u Registry i izabrati Full kontrol na Permissions (takodje birajuci u Advanced prozoru da se ukljuce svi child noded) za aktuelno prijavljenog korisnika (Administratora) na HKEY_LOCAL_MACHINE i onda sve prodje i radi odlicno!
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Problem sa instalacijom - Leadtek WinFast TV2000 XP Global

[ Pregleda: 2684 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.