Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa rezanjem DL diskova

[es] :: Storage :: Problem sa rezanjem DL diskova

[ Pregleda: 2900 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deka

Član broj: 18218
Poruke: 65
79.101.145.*



+2 Profil

icon Problem sa rezanjem DL diskova16.05.2008. u 23:39 - pre 193 meseci
Imam problem sa rezanjem DL diskova.Naime probao sam sa vise razlicitih diskova od 4x-8x da rezem ali bezuspesno.nista brze od 2x ili 2.4x.Podizao sam i sistem i stavio zadnji firmware 1.24.U pitanju ja Asus 1608p3s.Isti ti diskovi rade kod drugara na Pioniru 115 normalno.Inace sve ostalo je besprekorno.Da, jedino nisam probo Verbatimov dvd dl.Na istoj grani mi je i combo koji je slave.Kablovi su novi.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa rezanjem DL diskova16.05.2008. u 23:49 - pre 193 meseci
Da li obične DVD reže normalno? Možda su ti 4-8x u stvari lažnjaci, ja sam tek pre neki dan našao Verbatim 8x, do sada su bili samo oni 2,4x. Jedini brži koje sam video su bili Traxdata 8x, sve ostalo je bilo 2,4x. A razne noname ne računaj ozbiljno.
 
Odgovor na temu

koko75
kosta simbov
Makedonija

Član broj: 23729
Poruke: 167
80.77.150.*



Profil

icon Re: Problem sa rezanjem DL diskova17.05.2008. u 07:40 - pre 193 meseci
Moj savjet je upotrebljavaj DL samo u onaj slucaj kad moras da snimis neki koncert ili film koji traje nepunih 3 sata jer razlika u kvalitetu slike se primecuje ako kompresujes onoliko da cjeli materijal stavis na obican DVD.I koristi isklucivo DL Verbatimove iako i oni nisu bog zna sta ali u svakom slucaju su mnogo bolji od ostalih.Sve ostalo je ckart.Problem je u tome sto nijedan proizvodjac osim Verbatim nije uspeo da napravi koliko toliko solidan DL kako ne bi pucao na samom prelazu od jedan na drugi layer.DL tehnologija po meni jos nije usavrsena kao sto je obicna DVD.Prije neki dan uzeo sam 5 komada DL+2.4x DATAWRITE TITANIUM po 1 euro od komad i svi 5 su bili tesko citljivi u onaj dio gde zavrsava prvi layer i pocinje drugi.Svi 5 su bili snimljeni na razlicitih DVD snimaca.Kad sam skenirao na Nero CD DVD Speed svi 5 su imali prilicno mnogo POF error gresaka na kraju prvi layer i na pocetku drugi.Kad sam svi 5 pustio na DVD player kod dva diska pojavilo se kocenje slike. A sto je najgore jedan DL Verbatim kosta izmegju 2.5 i 3 eura.
kosta
 
Odgovor na temu

deka

Član broj: 18218
Poruke: 65
79.101.146.*



+2 Profil

icon Re: Problem sa rezanjem DL diskova17.05.2008. u 19:29 - pre 193 meseci
Jasno je meni da kvalitet kosta.Princo do 35 din DL reze na 2x i to rad bez pucanja, a ostale koje sam proverio na drugom kompu na kom rede kao sto je deklarisano 8x, na mom rezu samo 2.4x.e to mi nije jasno, a rezac je kvalitetan.bar je trebalo da bude po performansama.
 
Odgovor na temu

koko75
kosta simbov
Makedonija

Član broj: 23729
Poruke: 167
77.29.13.*



Profil

icon Re: Problem sa rezanjem DL diskova17.05.2008. u 22:50 - pre 193 meseci
Ma rezac je u redu.Diskovi ne valjaju.Da budem iskren nikad nisam koristio Princo DL jer nikad nisam vidio da ih ima u prodaji bar kod nas.Cim kazes da mogu da progju potrazicu ih pa cu da ih probam kod mene.
kosta
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Problem sa rezanjem DL diskova18.05.2008. u 00:21 - pre 193 meseci
alternativno resenje je da hjsplitom podelite fajl, pa ga tako snimite na obicne diskove, a po potrebi spajate na hardu.
ja retko snimam nesto na dl, pa iako nemam problema napravim bekap na klasicnim dvd-ima.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

dusanissimus

Član broj: 48542
Poruke: 478
*.adsl.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Problem sa rezanjem DL diskova18.05.2008. u 21:46 - pre 193 meseci
asusi su u sustini pioneeri, a pioniri imaju jedan maaaalecki problem.
lose rade ili uopste ne rade kad nisu sami na ata grani.
ovo sam sam iskusio sa mojim 110d.
probaj da razes disk kad je sam na grani. znaci iskljuci kombo u tvom slucaju. meni je to resilo problem.
e da ja koliko sam skapirao, a nemoj da me drzis za rec je da je problem oko kombinacije pioneer/asus rezaca i nvidia, a moyda i via cipseta. koliko sam ja skapirao sa intel cipsetovima se ov ne javlja kao problem.
nadam se da pomazem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Problem sa rezanjem DL diskova

[ Pregleda: 2900 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.