Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kolika vam je potrošnja goriva?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kolika vam je potrošnja goriva?

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 863431 | Odgovora: 2196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.02.2019. u 09:35 - pre 63 meseci
Ponovo si pogrijesio. Taj broj koji ti gledas nije trenutna potrosnja vec ukupna...
Trenutna potrosnja je izrazena sa grafikom odnosno crtom koja na skali ide lijevo-desno ispod tog broja koji ti gledas...
Dakle pri 80 km/h ne trosi 8.3 nego 4.0
Pri 100 km/h trosi 4.5
Pogledaj bolje.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6809
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.02.2019. u 10:12 - pre 63 meseci
Ma o čemu ti pričaš čoveče ta trenutna potrošnja je izmišljena samo za zamlaćivanje očiju i mozga, potpuno je nebitna i po meni apsolutno besmislena i opasna kao informacija u automobilu jer zaokupi vozača umesto da prati put. To se pojavilo umesto ekonomajzera koji je bio odlična stvar a ovo je besmisleno.

Kada završiš vožnju šta si potrošio? Ono što piše kao ukupna potrošnja nikakva trenutna. pri brzini od 80 kmh troši 8,3 litara na 100 km je meni apsolutno neprihvatljiva potrošnja. Da je neki kamion pa i da razumem ili kombi ali ovo je putnički automobil.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.02.2019. u 10:22 - pre 63 meseci
Ti si strasno bezobrazan i ne shvatas da je ta trenutna potrosnja veoma precizna na audiju...
Recimo kad bi ga vozio brzinom 130 km/h po autoputu sat vremena potrisio bi 6.2 litara nafte...
Ova ukupna potrosnja koju ti posmatras nije tacna osim posle vece kilometraze.
Ako upalis auto ujutro i ponistis potrosnju, on onda stoji a trosi, pa ce na toj ukupnoj pokazati maksimalnu potrosnju... kada krenes da vozis pisace da trosi 30 ili 50 litara ali se to odma smanjuje jer su krenuli kilometri i ispegla se na tacnu potrosnju posle vise predjenih kilometara...
Ali tebi nesto objasnjavati je uzaludno jer ti kazes da auto koji ima 200 konja i kvatro pogon trosi u gradu 5.5 litara sto nije tacno jer trosi dosta vise... a tebi je i tih 5.5 mnogo...
U videu je fino objasnjeno koliko trosi na kojoj brzini a bukvalno sve sto si napisao je netacno...
Ja ne znam kako si uopste mogao zavrsiti bilo koji tehnicki fakultet ako ti ovo nije jasno...
To sto kazes da trosi 8.3 pri 80 km/h nije tacno... tada trosi 4.0 i kada bi nastavio da se krece tom brzinom od 80 km/h ta ukupna potrosnja koju ti posmatras bi se brzo smanjila i dosla ispod 5 litara...


 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.02.2019. u 10:23 - pre 63 meseci
Tako je, nocni je u pravu.

Ja sam jutros resetovao merac potrosnje iz NS ka BGD, vozio sam 130kmh. Prvih 10 minuta je stajalo 7,4 L da bi na kraju prosek bio 5.9 litara na 100km (u to ulazi i gradska voznja)! Ispod 50km nema smisla prosecna potrosnja jer uzorak nije dovoljan.

Dakle, ne mozes prosecnu potrosnju gledati tek tako.

A trenutna potrosnja mene najvise zanima jer vozim duge relacije konstantnom brzinom na otvorenom.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6809
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.02.2019. u 10:38 - pre 63 meseci
Kad bi ovo, kad bi ono, JA kada dođem na pumpu sipam onoliko goriva koliko sam potrošio po prosečnoj potrošnji na bord kompjuteru. Kratko i jasno, trenutna potrošnja je samo za zamlaćivanje širokih narodnih masa, ovo vozilo troši mnogo i po meni nije rentabilnije od nekog benzinca sličnih gabarita. Uostalom šta piše po brošurama trenutna potrošnja ili prosečna potrošnja? Kakvo je ovo zamlaćivanje? Smešni ste brkate babe i žabe.

I vidim koliko je ta trenutna potrošnja strašno precizna, neke male kockice treba ti lupa da proceniš koliko guta. Da gnjuraš u volan svakih par minuta dok voziš. Pogledaj malo bolje snimak budi malo realan kada već zamazuješ ljude sa "tjuningom"
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.02.2019. u 10:48 - pre 63 meseci
Bordžija, neverovatno koliko si se nalupetao, možda najviše do sada.

Naravno da je na kraju vožnje relevantna ukupna potrošnja, ali ovaj auto nije imao jednaku trasu tokom cele vožnje!

Prvo je išao sat-dva u gustoj gradskoj vožnji na kojoj mu je prosek bio preko 9 litara, pa je tek nakon toga izašao na otvoren drum gde je počeo da detaljnije da snima i prikazuje.
Zato je u tim slučajevima bitna trenutna potrošnja, jer je to potrošnja tačno sa tih trasa koju vidiš na pojedinačnim snimcima.

Dakle, ukupna prosečna potrošnja, ta kojaa je označena brojem na boardu, je prosek teške gradske vožnje koja je vožena u prvom delu trase i koja je vrlo malo prikazana na snimku (a dugo je trajala i nabila veliki prosek, preko 9l), i tog manjeg dela na otvorenom na kome je mala trenutna potrošnja koja se prikazuje u više navrata.

Zaključak: snimak je sasvim ok i auto veoma malo troši.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.02.2019. u 10:49 - pre 63 meseci
Prosecna potrosnja se ne meri kompjuterom ako oces precizno. On je odokativan svakako. Samo od cepa do cepa. Meni je takva potrosnja 5,7 L na 100km.

Trenutna je meni licno NAJBITNIJA. To sto tebi nije bitna ne znaci da nekom nije bitna. Meni je bitna jer 80 posto vozim brzinom od 130kmh na autoputu gde vetar ima JAKO veliku ulogu u potrosnji, te prateci TRENUTNU potrosnju mogu lepo da korigujem brzinu na tipa 127 ili 132 na tempomatu da bih ostvario IDEALNU TRENUTNU potrosnju. Ako resetujem kompjuter na autoputu TRENUTNA i prosecna su mi, gle cuda - IDENTICNE, jer sam 80 kilometara vozio na tempomatu.

Ko vozi mnogo razlicitih relacija, njemu je naravno bitna PROSECNA.

Dakle, ono sto je Nebojsa rekao, potrosnja je potpuno irelevantna od korisnika do korisnika jer niko ne vozi u istim uslovima.

Ako bi svi vozili na istoj deonici 100km uporedo, onda bi mogli da pricamo o potrosnjama na nasim autima. Ovako nema smisla.

Sto se tice snimka, Nocni je u pravu. Pri tom Audi ima i prikaz trenutne potrosnje u brojevima ako bas zelis.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.02.2019. u 10:56 - pre 63 meseci
Upravo za voznju autoputem kao u ovom videu je najvazniji podatak koliko trosi na kojoj brzini sto je i predstavljeno...
Sa tim audijem se na 150 km/h trosi ispod 7 litara i to je ta putna brzina kojom se vozi...
Vozeci se tako za 2 sata ces preci 300 kilometara i potrosices 21 litar nafte... sto je odlicnan podatak za tako jak auto sa kvatro pogonom.





[Ovu poruku je menjao Nocni dana 11.02.2019. u 14:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6809
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.02.2019. u 11:03 - pre 63 meseci
Prosek teške gradske vožnje? Jel mi gledamo isti video? Ja vidim otvoren put i raštrkane kućice, poneki automobil. Ovo je po meni u najboljem slučaju neka periferija daleko je to od grada. Trenutna potrošnja je očigledno samo za dizanje morala i samopouzdanja. Ovo vozilo mnogo troši, iako je dizel. Eto vam objašnjenja zašto sve više proizvođača odustaje od proizvodnje vozila sa dizel agregatima. Baš sam se razočarao gledajući ovaj video, očekivao sam mnogo više od nemačke autoindustrije posle ovoliko godina.

Nije ni čudo što su ih amerikanci proterali iz države.

Bord na vw je izuzetno precizan, bio i pre 30 godina u gram, koliko napiše toliko sipam, mereno stotine puta sipanjem do čepa jer sam samo tako sipao gorivo.

Da, ceo svet je pretekao nemačku auto industriju:



[Ovu poruku je menjao bordzija dana 11.02.2019. u 12:18 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.02.2019. u 11:21 - pre 63 meseci
Mi gledamo isti video ali ti ne primjecujes razne stvari...
Na pocetku je krenuo da vozi popodne (pogledaj sat na tabli) onda je sjutradan ponovo snimao djelove videa na autoputu vozeci se satima... predstavio je koliko trosi na kojoj brzini ali ta ukupna potrosnja koju ti posmatras u nekom dijelu nije relevantna za ovu voznju odnosno za ovaj video...
Postoji jos jedan problem... ne citas dobro i ne uvazavas tudje misljenje... a veoma si daleko od toga da kazes "vi ste u pravu ja sam pogrijesio" ... pitanje je jesi li ikad ikome to rekao u zivotu.
Nije lako ni frizeru reci "ne svidja mi se kako ste me ošišali" a kamoli nama ovdje na forumu "u pravu ste".
Vidis li ti sta pises... fiat 1.3 mjtd je porazio njemacku autoidustriju jer sa svojih 75 konja trosi 3.7 pri 110 km/h a 50% tezi audi kvatro od 190 konja pri 110 trosi 5 litara?

[Ovu poruku je menjao Nocni dana 11.02.2019. u 12:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6809
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.02.2019. u 11:41 - pre 63 meseci
Opet ćorak, fiat croma 1.9 150 ks troši 3,8 litara



Ili opet ne vidim dobro?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.02.2019. u 11:55 - pre 63 meseci
A sta je tačno ćorak? Raspala fiat kroma iz proslog milenijuma je porazila njemačku autoindustriju?
Dobro su tebi rekli... tebi je najbolje da uzmeš ono biciklo sa dodatkom baterije, sa njim ces najvise smanjiti troskove? Nisi ti cist 100%.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6809
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.02.2019. u 12:14 - pre 63 meseci
Sve u svemu nemci mogu u budućnosti samo kosilice za travu da prave, pod uslovom da nekako reše potrošnju goriva jer verujem da bi i tu bili u zaostatku. Dok su oni smišljali kako da prevare eko test i muljali, ostatak svetske auto industrije je radio na razvoju modernih automobila, nisu se zadržavali samo na redizajnu farova i lajsni kao vw. Znam da je kvalitet i pouzdanost na strani nemačkih proizvođača ali mene kao krajnjeg korisnika zanima samo: Prosečna potrošnja automobila i dužina garantnog roka. Sve ostalo je manje bitno danas u vreme kredita na 5 godina. Zato je je vw i propao.



Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.02.2019. u 12:25 - pre 63 meseci
'Bemtilebac na šta liči ova tema od kako je Bordžija počeo redovno da troluje.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.02.2019. u 12:38 - pre 63 meseci
Citat:
bordzija:
Opet ćorak, fiat croma 1.9 150 ks troši 3,8 litara
Ili opet ne vidim dobro?


Ne razumem, u cemu je fora? Moj auto trosi toliko u V stepnu prenosa, a ova Croma ima VI stepen prenosa (pogledaj broj obrtaja). Toliko ce svaki auto, pa cak i onaj od 2500 kubika da ti trosi u VI stepenu prenosa na 100kmh na ravnom putu, konstantnom brzinom.

Svaki dizel koji sam vozio, trosio je do 4 litre maksimum na 100kmh, u najvisem stepenu prenosa. Ako imas vetar u ledja, nekad pokazuje i 2.9 do 3.1 litre, bar kod mene.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.02.2019. u 13:34 - pre 63 meseci
U pravu si... permutovao sam... na 200 km ce potrositi 14 a na 300 km ce potrositi 21 litar.

Veoma vazan podatak je i vrijeme za koje se stize na odrediste... Vecinom se na autoputevima vozi 150 km/h... preko toga krecu kazne a hoce i presretac da startuje...
@bordzija bi vjerovatno vozio tog audija 90 km/h u desnoj traci i ustedio 10 eura na tih 300 km...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.02.2019. u 13:34 - pre 63 meseci
Potrošnja na ravnom putu je uzrokovana samo otporom vazduha. Težina je nebitna, tj. utiče koeficijentom trenja kotrljanja, koje je oko 2% težine.
Otpor vazduha raste kvadratom brzine.
Motor će da troši onoliko goriva, koliko je potrebno da se savlada pomenuti otpor vazduha.


Snaga motora na pr. 200 KS znači da taj motor može toliko da isporuči prenosu u maksimalnom režimu, a ne znači da će u svakom režimu rada da ostvaruje toliku snagu. Daleko bilo.

Potrošnja u gradskoj vožnji pretežno je uzrokovana težinom auta.
Kreni - stani sa 2 tone nije isto što i kreni-stani sa 800 kg. Ako neko misli da postoji motor koji će 2 tone da ubrza sa 4l/100km spaljenog goriva grdno se vara.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
77.222.25.*



+1232 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.02.2019. u 15:17 - pre 63 meseci
Nije tezina nebitna... da je to tako ugradjivali bi motor od 100 a ne od 500 konja u sleper od 30 tona+truk...
Tezina je itekako bitna... sta se desava na uzbrdici sa potrosnjom? Za ravan autoput je ovo isto samo donekle tacno... vise ce trositi sleper pun nego prazan a imaju isti otpor vazduha... Postoji nesto sto se zove optimalna putna brzina... jedino se Cosmo dotakao toga u onom sto je rekao.

[Ovu poruku je menjao Nocni dana 11.02.2019. u 16:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.02.2019. u 18:22 - pre 63 meseci

Ko je spominjao uzbrdicu?!?

Evo jedan dokument oko otpora kotrljanja (i ostalih otpora kretanja)
http://mehanizacija.ftn.uns.ac...DV-TKDV-03-otpori-kretanja.pdf

Ja sam napisao, po sećanju, "oko 2%". A u ovom dokumentu kaže oko 1%.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Kolika vam je potrošnja goriva?11.02.2019. u 18:56 - pre 63 meseci
Upravo se iz ovog tvog dokumenta vidi da je potrebna sila za kretanje od koje zavisi potrosnja uzrocno vezana sa silom tezine koja cijelo vrijeme djeluje upravno na podlogu...
Ili narodski, probaj da guras utovaren kombi kilometar po ravnom putu ili praznog smarta... Kada ces se vise umoriti? Pri toj maloj brzini otpor vazduha je nebitan... a odnos sila je isti i pri velikoj brzini, (isti je i otpor vazduha za isto vozilo puno/prazno)... Jedino treba vise snage odnosno goriva cijelim putem.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kolika vam je potrošnja goriva?

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 863431 | Odgovora: 2196 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.