Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji port da zabranim za igranje online igrica

[es] :: SOHO Networking :: Koji port da zabranim za igranje online igrica

[ Pregleda: 4247 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
85.158.34.*



+2 Profil

icon Koji port da zabranim za igranje online igrica29.05.2008. u 12:04 - pre 193 meseci
Imam umrezena dva racunara preko Trendnetovog routera...i htio bi da na drugom racunaru u sobi zabranim igranje online igrica...pa me zanima na koji nacina da to izvedem...
Naime kada udjem u postavke routera odem na Firewall pa na Client Filtering i tu imam slijedecu sliku...pa mi nije bas jasno sta da upisem u preostala tri polja?

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

neur0

Član broj: 84832
Poruke: 135
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Koji port da zabranim za igranje online igrica29.05.2008. u 13:25 - pre 193 meseci
Zavisi od toga koji port koristi igra, a u trece polje moze isto 3 ako je to adresa racunara koji se ogranicava.
 
Odgovor na temu

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
85.158.34.*



+2 Profil

icon Re: Koji port da zabranim za igranje online igrica29.05.2008. u 13:32 - pre 193 meseci
igra je warcraft i 3 jeste broj racunara koji se ogranicava....e sad koji port igra koristi?

 
Odgovor na temu

neur0

Član broj: 84832
Poruke: 135
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Koji port da zabranim za igranje online igrica29.05.2008. u 14:17 - pre 193 meseci
Ovo je malo shira tema i da bi se postigla trazena restrikcija, potrebno je znati odgovore na neka od pitanja:
1. World of Warcraft ili Warcraft 3 ?
2. Lokalne adrese se dobijaju dinamicki ili su staticki podesene?
3. Da li korisnik drugog racunara ima na istom dovoljno privilegija da promeni lokalnu adresu?
4. Da li korisnik drugog racunara zna kako da premosti firewall nekim proxijem i da li ruter ima opciju da to spreci?
...

Ako je u pitanju World of Warcraft (WoW), onda je mozda bolje koristiti mehanizme koje je Blizzard uveo za roditelje a koji mogu da ogranice vreme igranja i jos mnogo toga. Inace WoW koristi TCP port 3724 a Warcraft 3: 6112 - 6119 (mada mislim da server moze promeniti ovo iz opcija)
Ako korisnik racunara moze i ume da svasta uradi na racunaru, onda je mozda bolje ograniciti SVE adrese (od 2 do 254) i SVE portove, a samo odobriti ono sto sme da se radi na racunaru.
Opet, ako je npr racunar 1 iskljucen (pretpostavljam da ima adresu 192.168.0.2) korisnik racunara 2 moze promeniti adresu privremeno u 192.168.0.2 i izbeci restrikcije. Dakle, treba precizno definisati sta treba da se dozvoli/zabrani i pokusati to izvesti s tim ruterom.
Paznja samo kod restrikcije porta 80 na svim adresama, jer moze doci do odsecanja rutera i nemogucnosti kontrole posle cega se ruter jedino moze resetovati na default vrednosti.
 
Odgovor na temu

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
85.158.34.*



+2 Profil

icon Re: Koji port da zabranim za igranje online igrica29.05.2008. u 23:37 - pre 193 meseci
Ovako...prije svega hvala na ulozenom vremenu, trudu i volji da se odgovori na pitanje!
Igrica je WoW.
Lokalne adrese su (mislim IP adrese racunara) tj.192.168.0.1 i 192.168.0.2 i uvijek su takve ...e sad jeli to znaci da su staticke..valjda?!
korisnik na drugom racunaru kojem hocu da zabranim igranje igrica nema nikakve ovlasti kad je u pitanju router...a ni od proxija nema pojma....
a sto se tice toga da promjeni svoju Ip adresu...ni to ne zna! tako da ja mogu slobodno staviti njegovu ip adresu i dati port za igricu i to je to...


 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Koji port da zabranim za igranje online igrica30.05.2008. u 00:27 - pre 193 meseci
World of Warcraft & Burning Crusade use TCP port number 3724 to play.

Stoga zatvori taj port. Ako enebtualno ti ne igras tu igru zatvori port slobodno za sve, neces ga koristiti inace.
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

scenarist

Član broj: 169249
Poruke: 441
85.158.35.*



+2 Profil

icon Re: Koji port da zabranim za igranje online igrica01.06.2008. u 18:34 - pre 193 meseci
Jedan problem rijesen a drugi nastao....
sad hocu da zabranim internet skroz za drugi racunar....iz razloga jer dijelimo saobracaj i kad ga on svoj dio potrosi hocu da mu skroz ukinem konekciju...ali bez da cupam kabl iz routera....opet sam isao na client filtering i stavio njegovu adresu u prvo polje(192.168.0.200) a u drugo polje 254, u trece 22 a cetvrto 39213 (dakle zabranio pristup svim portovima).... ali sve je to bilo nesupjesno...pokusao sam da stavim i HTTP port 80 ali ni to ne prolazi........zanimljivo je to da kad stavim svoju IP adresu sve funkcionise....pa ne znam u cemu bi mogao biti problem...!?

 
Odgovor na temu

neur0

Član broj: 84832
Poruke: 135
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Koji port da zabranim za igranje online igrica01.06.2008. u 19:14 - pre 193 meseci
Ja bi reko da postoje samo 3 moguca razloga za to:
1. Pogresno podesavanje (nije otkaceno enable na kraju i sl)
2. Racunar nema vise adresu .200 (ako dobija od DHCP-a mada verovatno je ukucana staticki cim je doslo do broja 200)
3. Nesto nije u redu s ruterom (probaj restart ili promeni adresu racunara)

Da nema slucajno taj ruter neku drugu opciju za restrikcije pristupa ruteru osim firewall, kao kod mene npr "Access Restriction" ?
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Koji port da zabranim za igranje online igrica

[ Pregleda: 4247 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.