Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Seminarski rad - Savremeni programski jezici.Hitno!!!

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski rad - Savremeni programski jezici.Hitno!!!

[ Pregleda: 4860 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Captain Kirk
Milutin Mitrovic
Student

Član broj: 184218
Poruke: 9
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Seminarski rad - Savremeni programski jezici.Hitno!!!10.06.2008. u 00:34 - pre 193 meseci
Zdravo svima!
Nadam se da nisam pogrešio deo foruma za ovo pitanje(ako jesam uputite me na pravo mesto).
Moram da u što skorijem roku uradim seminarski za školu. Tema je : "Pregled savremenih programskih jezika".
U radu bi trebalo da na 15 do 20 strana obuhvatim sve bitnije savremene programske jezike, da predstavim njihove karakteristike, uporedni prikaz...
Da li neko može da me uputi na neki sajt ili knjigu gde sa sličnom temom sa nekim uopštenim stvarima o svim bitnijim programskim jezicima na jednom mestu ili bilo šta što bi moglo da mi pomogne u pisanju rada?
Jako mi je hitno!

[Ovu poruku je menjao Captain Kirk dana 10.06.2008. u 13:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.adsl.beotel.net.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Seminarski rad - Savremeni programski jezici.Hitno!!!10.06.2008. u 09:12 - pre 193 meseci
Pa teško da postoji knjiga koja upredo prikazuje jezike. Možda ipak nešto nađeš u: http://www.amazon.com/Code-Com...&qid=1213085364&sr=8-1

Najbolje je da sam odabereš par jezika i da kreneš u istraživanje. Ja ti preporučujem python, možda heron kao zvanično najmlađi. Tu su groovy, scala itd.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

Captain Kirk
Milutin Mitrovic
Student

Član broj: 184218
Poruke: 9
91.150.84.*



Profil

icon Re: Seminarski rad - Savremeni programski jezici.Hitno!!!10.06.2008. u 12:29 - pre 193 meseci
Lepo bi bilo kad bih mogao da izaberem par jezika i da se držim njih ali ja moram da počnem od mašinskog jezika i asemblera pa da na prvom mestu obuhvatim sve ove poznatije jezike(koji se uče u školama kao što su C,C++,C#,Java,PHP...) pa da tek onda pređem na ove ostale "nove" jezike.
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.adsl.beotel.net.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Seminarski rad - Savremeni programski jezici.Hitno!!!10.06.2008. u 13:00 - pre 193 meseci
To šta je savremeno je relativan pojam. Npr. PHP, Java i C# su vremenski noviji od Python-a :)

Kao pomoć nek ti budu ovi grafici programskih jezika: http://www.levenez.com/lang/
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

Captain Kirk
Milutin Mitrovic
Student

Član broj: 184218
Poruke: 9
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Seminarski rad - Savremeni programski jezici.Hitno!!!12.06.2008. u 00:29 - pre 193 meseci
Ma jasno! Pogrešna reč. Ovo "novi" više znači novi za mene.
Hvala za linkove.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski rad - Savremeni programski jezici.Hitno!!!

[ Pregleda: 4860 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.