Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kupovina nekretnine

[es] :: Vodič za emigraciju :: kupovina nekretnine

[ Pregleda: 3143 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikson8

Član broj: 147433
Poruke: 20
195.66.191.*



Profil

icon kupovina nekretnine17.06.2008. u 18:35 - pre 192 meseci
moze li neko reci nesto na temu uslova za kupovinu nekretnine:zemlja , kuca , stan: u evropi i australiji, i koji uslovi vaze za nas , bez stranog drzavljanstva.hvala
 
Odgovor na temu

kantona
Skoplje, Makedonija

Član broj: 132669
Poruke: 61
*.btc-net.bg.



Profil

icon Re: kupovina nekretnine17.06.2008. u 22:59 - pre 192 meseci
Zavisi sta tacno zelis da uradis. Ja sam do pre godinu dana radio u UK sa radnom vizom, znaci nemam UK citizenship. Nakon 2god tamo kupio sam stan bez problema (samo mi je moj finansijski savetnik pomogao malo i slagao o primanjima da bi dobio dovoljno veliku sumu). Ali to je manji prekrsaj. Samo to je bilo pre 3god kada ova kreditna kriza nije jos pocela i banke nisu radile stroge provere pa zato je bilo moguce. I ja sam vec bio tamo 2god, imao credit history, znaci redovno placene racune, kartice, i slicno. To im je vaznije nego tacna visina primanja.

Ako i druge evropske zemje rade na isti nacin kao UK, i ako mislis da kupis kreditom (hipotekom) onda verovatno nije moguce jer neces imati credit history. A to ti ne mogu bas tako izmisliti, to je vec tezak prekrsaj.

A ako imas da kupis kesom (blago tebi), onda googlaj malo o uslovima za kupovanju za strance za doticnu zemlju. Ako nema ogranicenja za citizenship, nema problema. Naravno, pod uslovom da mozes dokazati legalno poreklo novca, to ce trebati zbog zastite od pranja novca.

Evo sta google kaze za UK: http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080527114115AADtN27

Neki tip iz Meksika pita bas isto.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: kupovina nekretnine

[ Pregleda: 3143 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.