Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prebrojavanje po kriterijumu bez duplikata

[es] :: Office :: Excel :: Prebrojavanje po kriterijumu bez duplikata

[ Pregleda: 4350 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

primemanager
Ledolomac

Član broj: 151113
Poruke: 29
212.200.115.*



Profil

icon Prebrojavanje po kriterijumu bez duplikata19.06.2008. u 13:09 - pre 192 meseci
Ovako...
U tabeli imam kolone:
spisak aktivnosti, sifra aktivnosti i izvrsilac aktivnosti. Aktivnosti i izvrsioci se ponavljaju periodicno, s tim sto uz odredjenu aktivnost( sa uvek istom sifrom) uvek ide isti izvrsilac.
Kojom formulom je moguce prebrojati koji je izvrsilac izvrsio koliko aktivnosti, s tim da duplikate ne racuna(znaci iako se aktivnost ponavlja bitno mi je da je broji samo jednom).
Nadam se da sam bio dovoljno jasan.
Thanks!
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Prebrojavanje po kriterijumu bez duplikata19.06.2008. u 14:53 - pre 192 meseci
Citat:
primemanager:spisak aktivnosti, sifra aktivnosti i izvrsilac aktivnosti. Aktivnosti i izvrsioci se ponavljaju periodicno, s tim sto uz odredjenu aktivnost( sa uvek istom sifrom) uvek ide isti izvrsilac.
Ne znam zašto nisi postavio primjer ovdje da vidimo o čemu se konkretno radi ?
Evo jedan moj primjer kako sam ja shvatio što želiš.

Citat:
Kojom formulom je moguce prebrojati koji je izvrsilac izvrsio koliko aktivnosti,
Iskoristi funkciju COUNTIF, =COUNTIF($C$2:$C$13;E1)

Citat:
s tim da duplikate ne racuna(znaci iako se aktivnost ponavlja bitno mi je da je broji samo jednom).
koristi nešto slično kao =IF(COUNTIF($C$2:$C$13;E1)>1; "ponavlja se"; "NE")
vidi attach
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

primemanager
Ledolomac

Član broj: 151113
Poruke: 29
212.200.115.*



Profil

icon Re: Prebrojavanje po kriterijumu bez duplikata20.06.2008. u 12:36 - pre 192 meseci
Nismo se najbolje razumeli...
Jasno je meni sa COUNTIF f-jom da prebrojim. Medjutim ne zelim da mi broji aktivnosti koje se ponavljaju, nego samo da ih prebroji kao 1.
A podatak da li se nesto ponavlja ili ne mi je apsolutno nebitan...
Da bi se razumeli evo primera.
Hvala unapred.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Prebrojavanje po kriterijumu bez duplikata20.06.2008. u 15:43 - pre 192 meseci
Citat:
primemanager:  nego samo da ih prebroji kao 1.
Eh ! Što da ti kažem,
Ne znam hoće li te zadovoljiti ovo rješenje koje imaš u attachu, ali za sada ne znam drugo i nemam vremna za istraživanje ( ali vjerujem da se nekom drugom formulom ) može naći rješenje.

Možda se netko još javi.

Evo kako sam zamislio rješenje ( naravno ako to možeš izvesti u svom dokumentu )

1. U attachu je tablica
2. Formula za ćeliju E1 izgleda ovako =COUNTIF($H$14:$H$25;E1)
3. Selektiraš ćeliju A2 tj. prvu ćeliju tablice podataka
4. Data => Filter => Advance Filter
5. Na novootvorenom prozoru aktiviraj opciju "Copy to another location" i potvrdi "Unique Records Only"
6. Za "List Range" odaberi raspon svih ćelija sa podacima $A$1:$C$19
7. Selektiraj ćeliju na istom listu gdje ćeš kopirati filtrirane podatke npr: $F$13 ( uzet će ti u obzir i naslove podataka, a možeš to izbjeći ako u koraku 6 izabereš range od A2:C19 )
8. Potvrdi filter
9. Sada imaš filtrirane podatke i u ćelijama koliko se puta pojavilo ime sa određenim radnjama ( ali izbačene one koje se ponavljaju )

Što sam u stvari uradio?
Filtrirao sam podatke iz tablice i kopirao ih u drugu tablicu ali tako da su dupli zapisi ignorirani. Na osnovu te kopirane tablice izvukao sam broj ponavljanja ( bez duplikata )

Problem je što to moraš uraditi prilikom svake promjene u osnovnoj tablici.

Malo sam zakomplicirao stvar, no procedura radi, a vjerujem da se može rješiti jednostavnije nekom kombinacijom funkcija.
No evo za sad toliko, pa ako može pomoći dobro a ako ne sačekaj nekoga još.

btw: pogledaj ako ti išta može pomoći
http://excelancije.bloger.hr/p...ite-se-duplih-unosa/50015.aspx
http://www.elitesecurity.org/t169062-Excel-Kako-naci-duple-zapise
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Prebrojavanje po kriterijumu bez duplikata22.06.2008. u 10:27 - pre 191 meseci
Ja sam pokušao da prvo pročistim pitanje od "smeća" tj svega što je suvišno, i dobio nešto ovako:
Citat:
primemanager: Kojom formulom je moguce prebrojati ... s tim da duplikate ne racuna

što se očigledno svodi na problem prebrojavanja unikata.

Rešenje je ovo:
Code:
=SUMPRODUCT(1/COUNTIF(Sifra; Sifra))

A inače, tema o kojoj je već bilo reči ovde: Prebrojavanje faktura od više kupaca, gle čuda, od istog autora..

@Ivek:
Za neke ti nikakakva "obavezna" uputstva neće vredeti. ;)
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Prebrojavanje po kriterijumu bez duplikata

[ Pregleda: 4350 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.