Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko naplatiti programce od stotinak redova koda ?

[es] :: Access :: Koliko naplatiti programce od stotinak redova koda ?

[ Pregleda: 3543 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Koliko naplatiti programce od stotinak redova koda ?21.06.2008. u 11:51 - pre 193 meseci
Programče je skoro završeno, čovek mi je dao neke obrasce, proračun protoka kroz cevi i takve stvari, ja to samo da prekucam u VBA, obezbedim neke textboxove za ulazne veličine, ne treba ništa da se čuva, samo da se izračuna.

Ja često postavljam takva pitanja, ali šta ću kad ne znam Uvek me je zanimalo koliko se naplaćuju najprostiji programi, a za prostiji od ovoga, bar sa programerske strane, ja ne znam.
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

vlayco74
Indjija

Član broj: 140962
Poruke: 29
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Koliko naplatiti programce od stotinak redova koda ?21.06.2008. u 16:46 - pre 193 meseci
Sve iznad 20 E je bezobrazluk.
TO DARE IS TO WIN
TOTTENHAM HOTSPUR LONDON
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Koliko naplatiti programce od stotinak redova koda ?21.06.2008. u 16:54 - pre 193 meseci
Ja sam mislio 2000 dinara... Ostaću pri tome... Mislim da je vreme da i mi programeri budemo nekad bezobrazni.
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
87.252.144.*



+8 Profil

icon Re: Koliko naplatiti programce od stotinak redova koda ?21.06.2008. u 19:14 - pre 193 meseci
iznad 20 eura bezobrazluk .... ????
ma to je besramno malo vlayco74

domaci_ i ja sam bio kao ti, al vise u tri pm
odem frizerki da me osisa i uzme mi 40 kuna, oli ti oko 6 eura

poslije me zove , kupili kompjutor samo crna slika na ekranu i slovo C:

i onda ja metnem im windozw krekirane, postelam sve sredim i kazem 100 kuna
jebi se TRTKO, nečeš više , 300 kuna ili 40 eura ssamo za instalaciju, ( ošišala me za 10 minuta)
a kamo li tek kad napraviš program, nek si sami naprave ak znaju il nek pišu na papir
Zato sam odlučio , pit ču pivu ispod oraha u hladu i neču se zamarat za 15 eura nekome stroja sredjivat.
nek kupe orginale.

Programeri svih zemalja ujedinite se , hehehe

pozdrav tebi domaci, i nedaj ispod 2000 dinara ( koliko je to u eurima)
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Koliko naplatiti programce od stotinak redova koda ?21.06.2008. u 20:58 - pre 193 meseci
Trle, to je 25 €
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

ljbm

Član broj: 39797
Poruke: 38
80.93.236.*



Profil

icon Re: Koliko naplatiti programce od stotinak redova koda ?23.06.2008. u 08:24 - pre 192 meseci
NISTA NE SME da kosta manje od 100 E, ali bas NISTA.

P.S to vam kao sto taksisti imaju START. Taj ce te zvati jos 100 x kad krene da radi sa programom. Vrlo je bitno da te ceni na pocetku rada.
 
Odgovor na temu

Air Live
Srbija

Član broj: 162278
Poruke: 410
89.146.187.*



Profil

icon Re: Koliko naplatiti programce od stotinak redova koda ?23.06.2008. u 11:35 - pre 192 meseci
To ti je 100 evra i gotova stvar,nemoj pocjenjivati svoj rad,zatosmo mi programeri spali na niske grane pa ljudi manipulisu sa nama kako im se prohtije zbog niskih cijena.A onda imas vise intervencija i nonstopno izvolijevanje klijenta kako de mu još ovo samo još ovo nadogradi it...Kasnije ti kaze kao bilo je to u dogovoru.Bez obzira koliko to izgledalo lako za napraviti nedaj svoj trud uzalud.

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Koliko naplatiti programce od stotinak redova koda ?23.06.2008. u 13:49 - pre 192 meseci
Air live je u pravu. To sto si uradio je injzenjerski proracun (proticaj vode kroz cevi) i koristice ga neko u komunalnom preduzecu ili projetnoj firmi. Nije tesko da se uradi, ako znas. To se u Excelu radi za 5 mnuta, i inzenjeri koji to ne umeju da urade u Excelu, treba da plate. Ko ne zna, neka plati. Ako si ipak napisao 100 linija cistog koda, to u uslovima punog zaposlenja traje 3-4 dana. To sto si ga ti uradio za jedno vece mozda, ne nzaci nista. ne mozes biti kaznjen zato sto brzo radis. Realna minimalna cena 100 linija koda je dakle 3-4 inzenjerske dnevnice.

S druge starne, jednostavan program koji proracunava proticaj kroz cevi i nije bog zna kako koristan, za sve postoje tablice, pa ako im se ucini skupo, nece ga ni uzeti. Dilema je uvek tu - da li uzeti 15 E zasigurno ili reskirati pa traziti 100 i ne dobiti nista. Zavisno od tvoje situacije, mozes ili ne mozes da podneses odredjeni rizik.

Ako je proracun kompleksniji, na primer cevne mreze, onda na cifru koju je dao Air Live dodaj jednu ili dve nule, slobodno, tu nema popusta. Da im to das za 1000, i to je poklonjeno, ali 1000 je ipak 1000. Tu ne mogu da se izvuku uz pomoc tablica.

Srecno.
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Koliko naplatiti programce od stotinak redova koda ?23.06.2008. u 16:24 - pre 192 meseci
To ispade da inžinjeri otkucaju 30 redova koda na dan... ? Šta rade posle toga, idu na pivo ?
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Koliko naplatiti programce od stotinak redova koda ?23.06.2008. u 21:56 - pre 192 meseci
30 redova koda je veliko. Analizirano, testirano, mozda cak i dokumentovano. Testirano ne znaci jedan prost primer sa 'normalnim' podacima. Testirano na sve moguce kombinacija nula, negaivnih brojeva, NULL vrednosti, nelogicno velikih i nelogicno malih brojeva, tekst u numericko polje i obrnuto. Onda, testiran interfejs - da li su polja dovoljno velika ili prevelika, da li se kursor pomera u logicnom redosledu, moze li sve tastaturom ili treba mis, da li su boje OK za dugotrajan rad, da li print-out radi, da li je lako izlaz cut/paste u druge aplikacije, da li SAVE radi, kakve se poruke javljaju ako nesto nije u redu.... Onda 30 linija koda postane poveliki posao.

Inzenejrski programi su ozbiljna stvar. Ovde je atomska centrala morala da se preracuna jer je deo posla poslet negde u Evropu na doradu, a niko se nije setio da izmedju incha i santimetra postoji sitna razlika..... Da li si testirao kako tvoj program radi kad se proticaj zada u litrima u sekundi a kako kako se zada u kubnim metrima na sat? Iam li na formi nesto sto kaze da se moraju unositi litri a ne kubni metri? Kako program prepozna da si greskom uneo u pogresnim jedinicama?

A pivo se naravno podrazumeva. U stvari, projektanti cini mi se radije piju vinjak, pivo se pije na gradilistu.

:-
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: Koliko naplatiti programce od stotinak redova koda ?24.06.2008. u 07:51 - pre 192 meseci
programeri ipak piju pivo,
al kad sam drink stvari se same od sebe riješe.

15 eura je premalo , to bi kod mene ispalo oko 105 kuna ,
a gajba pive košta 90 kuna

a da radiš za gajbu pive !! neeeeee
nek si sami programiraju

 
Odgovor na temu

Gashpar78
Gashpar Andrash
Programer
Kovin

Član broj: 180904
Poruke: 18
91.150.114.*



Profil

icon Re: Koliko naplatiti programce od stotinak redova koda ?01.07.2008. u 16:14 - pre 192 meseci
Bez 50 evra nista! I mi programeri moramo da zivimo od necega! Ako mu je potrebna aplikacija, platice!
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Koliko naplatiti programce od stotinak redova koda ?

[ Pregleda: 3543 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.