Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kolika je G sila na enterpise ili nekoj slicnoj spravi u luna parku

[es] :: Fizika :: Kolika je G sila na enterpise ili nekoj slicnoj spravi u luna parku

[ Pregleda: 2749 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ki111er

Član broj: 158867
Poruke: 381



+53 Profil

icon Kolika je G sila na enterpise ili nekoj slicnoj spravi u luna parku04.07.2008. u 22:04 - pre 192 meseci
Kolika je G sila na enterpise ili nekoj slicnoj spravi u luna parku.Bas me puno zanimna a ne znam ni od prilike.
ti propadaš, ti propadaš jer se opijaš
ti propadaš, ti propadaš jer se drogiraš
 
Odgovor na temu

A.H.

Član broj: 29389
Poruke: 149
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Kolika je G sila na enterpise ili nekoj slicnoj spravi u luna parku20.07.2008. u 15:08 - pre 191 meseci
Cao,

Ja ne volim da kazem G sila. Pre bih rekao inercijalna sila koja deluje na tebe usled normalnog i tangencijalnog ubrazanja.
Ja ne znam sta je to "enterprise" ali ako se taj objekat krece u horizontalnoj ravni (bez tangencijalnog ubrzanja) onda je inercijalna sila koja deluje na tebe tvoja masa pomnozena sa V^2/R , gde je V kruzna brzina kojom se krece tvoja sedeljka a R je poluprecnik objekta. Tu silu majstori za ves masine vole da zovu "centrifugom". Uglavnom tvoja G sila je verovatno normalno ubrazanje (V^2/R).

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ki111er

Član broj: 158867
Poruke: 381



+53 Profil

icon Re: Kolika je G sila na enterpise ili nekoj slicnoj spravi u luna parku20.07.2008. u 21:07 - pre 191 meseci
Zemljace znam ja to da izracunam ali nemam nikakav podatak o njoj. Znam samo da je precnik 35m i to je sve.Ali kolika je brzina stvarno nemam pojma ali je nenormalna, jer me zalepi za sediste toliko da ne mogu da pomerim ruku.Bukvalno te zakuca za sediste. Ajde ako neko zna brzinu neka kaze.Stvarno me interesuje.
ti propadaš, ti propadaš jer se opijaš
ti propadaš, ti propadaš jer se drogiraš
 
Odgovor na temu

[es] :: Fizika :: Kolika je G sila na enterpise ili nekoj slicnoj spravi u luna parku

[ Pregleda: 2749 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.