Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se odbraniti od Telekoma na sudu?

[es] :: Fiksna telefonija :: Kako se odbraniti od Telekoma na sudu?

[ Pregleda: 6969 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.vdial.verat.net



+11 Profil

icon Kako se odbraniti od Telekoma na sudu?29.10.2003. u 10:43 - pre 248 meseci
Ima li neko informacije kako se braniti na sudu zbog tuzbe Telekoma zbog neplacenih visokih rcuna? Slucaj je klasican, stigao je enorman telefonski racun, korisnik je odbio da ga plati i trazi da se racun revidira. Uzeo je listing za problematicni period i utvrdio da postoji veliki broj poziva u inostranstvo, na hotline i slicno i uvek u vreme kada ti pozivi nisu mogli biti napravljeni iz stana gde je broj lociran.

Intresantno je da po ovom modelu svako od nas moze da bude zrtva Telekoma. Dovoljno je samo da vam naprave visok racun.

Svaka korisna infomacija je dobrodosla ako moze da pomogne da se zrtva Telekoma spasi bede.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako se odbraniti od Telekoma na sudu?29.10.2003. u 15:34 - pre 248 meseci
Koliko znam, pre neku godinu je neko dobio na sudjenju, jer je valjda pokazao (dokazao) da linije do njegovog stana nisu obezbeđene (tj. može svako da se nakači i razgovara).

U mnogim zgradama je telefonska kutija na prizemlju potpuno otključana, i može stvarno bilo ko da donese neki (banana) telefon i priključi se na bilo čiju liniju.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Kako se odbraniti od Telekoma na sudu?29.10.2003. u 15:52 - pre 248 meseci
Citat:
pisac:
U mnogim zgradama je telefonska kutija na prizemlju potpuno otključana, i može stvarno bilo ko da donese neki (banana) telefon i priključi se na bilo čiju liniju.


Ako se pak ja ne varam, ovo nema veze sa Telekomom. Njihova odgovornost prestaje sa "zadnje strane" te kutije. Svako grananje u zgradi je potpuna odgovornost vlasnika zgrade i zakupca linije.


Marko.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako se odbraniti od Telekoma na sudu?29.10.2003. u 16:18 - pre 248 meseci
Znamo da je telekom taj koji najčešće petlja (prčka) po tim kutijama, a imaju i sve ključeve (otključanih) kutija, pa je logično da je i kutija njihova odgovornost. Uostalom, u takvim kutijama se nalaze i dvojničke "kutije" koje su vlasništvo telekoma. Mislim da je od kutije nadalje odgovornost vlasnika.
 
Odgovor na temu

ImPlant
Panajotis Zamos
bgd

Član broj: 730
Poruke: 238
209.180.61.*

Jabber: aqw137@gmail.com
Sajt: weevify.com


Profil

icon Re: Kako se odbraniti od Telekoma na sudu?30.10.2003. u 08:47 - pre 248 meseci
a za koji period je stigao veliki racun.
meni je za period 01.09.2003 - 01.10.2003 stigao par puta veci racun nego obicno iako sam tog meseca manje koristio tel i obratio sam se korisnickom servis sa primedbom na preveliki iznos. trazio sam listing al ga nisam dobio jer je stara centrala. ona bakuta u bulevaru 84 je proverila na nekom mikrofilmu neke podatke i rekla da je racun ok ali posto sam se ja i dalje zalio dala mi je neki formular da popunim, to je kao neki zahtev za proveru racuna. rekli su mi da ce mi odgovor stici u roku od mesec dana i da u tom periodu ne moram da platim racun.

juce mi je stigao odgovor da je kod njih sve ispravno i regularno te da je moja zalba neosnovana i da imam rok od 7 dana da platim racun ili ce mi iskluciti prikljucak a da ce mi u racunu za sledeci mesec biti obracunata kamata sto nisam platio na vreme (a oni su mi rekli da ne moram da platim dok se racun ne proveri).rekli su i da imam 3 dana fore da se ponovo zalim ali predpostavljam da bi mi opet poslali isti odgovor i da cu onda morati da platim jos vecu kamatu.

nisu neke velike pare u pitanju ali sto bih ja placao tudje razgovore.
od razvodne kutije do moje kuce ima preko 50m (kabal ide preko 3-4 bandere).
takodje sam cuo da radnici u posti (ili telekomu) mogu da se zakace na bilo koji broj i preko njega razgovaraju.

sta raditi u takvim situacijama?
look
closer

DON'T
PANIC
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.vdial.verat.net



+11 Profil

icon Re: Kako se odbraniti od Telekoma na sudu?30.10.2003. u 09:20 - pre 248 meseci
Upravo to sto ti se desilo, desilo se i u slucaju o kom ja pricam, samo sto se ovde radi o enormnom iznosu.

Samo iz svedočenja na ES može se zaključiti da ovakvi slučajevi uopšte nisu retki.

Imam informaciju iz Užičkog MUP-a da oni dobijaju mnogo prijava sličnih postupaka Telekoma ali da se uglavnom radi o sitnim iznosima (dva ili tri puta veći iznos) i da ljudi na kraju ipak dignu ruke i plate. Ali je evidentno da to nije sporadična nego redovna i masovna pojava.

Probaću da pokrenem ovo pitanje kod Udruženja korsinika telekomunikacija da vidim da li su u mogućnosti da pomognu.

Što se tiče tebe, bakutan te je prevario. Naime na računu ti vrlo jasno piše da reklamacija/žalba ne odlaže rok plaćanja, tj. da si bio obavezan da platiš. Ako ne platiš još će ti i isključiti telefon pa i raskinuti pretplatnički odnos sa tobom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Kako se odbraniti od Telekoma na sudu?

[ Pregleda: 6969 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.