Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako izmeriti odziv hosting servera koji je u Americi?

[es] :: Hosting :: kako izmeriti odziv hosting servera koji je u Americi?

[ Pregleda: 2747 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lyrijan
vojni strucnjak

Član broj: 185269
Poruke: 30
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon kako izmeriti odziv hosting servera koji je u Americi?19.07.2008. u 11:12 - pre 192 meseci
Imam jedan hosting nalog kod namecheap-a, i primecujem cesto da mi je odziv podizanja sajta spor. Brzo on ucita celu stranu (slike, tekst i ostalo), ali dok se "seti" da pocne da ucitava treba mu nekoliko sekundi. Mislim da se to zove odziv.

Da li postoji neki program kako to da izmerim?


Mozda se ja samo tripujem, pa me zanima koliki je prosek za odziv? Kako da uporedim?

Thnks.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: kako izmeriti odziv hosting servera koji je u Americi?20.07.2008. u 20:17 - pre 192 meseci
Da li si probao ping?

Takodje, odziv sajta zavisi i od nekih drugih faktora kao sto je opterecenje servera. Ako je server preopterecen dzaba i da ti je server u drugoj sobi, opet ces imati timeout na pocetku dok se ne smiluje da ucita (servira) sadrzaj...
 
Odgovor na temu

Lyrijan
vojni strucnjak

Član broj: 185269
Poruke: 30
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: kako izmeriti odziv hosting servera koji je u Americi?21.07.2008. u 11:19 - pre 192 meseci
sto se tice pinga evo kako stoje stvari:

Minimum = 184ms, Maximum - 1616ms, Average = 543ms

za google mi je average 369ms...... sto kad pogledam i nije neka velika razlika. A opet dosta duze mi ucitava moj sajt, nego google.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: kako izmeriti odziv hosting servera koji je u Americi?22.07.2008. u 01:55 - pre 192 meseci
Average = 543ms je dosta veliki ping.
Medjutim ocigledno je do tebe problem tj. do tvoje konekcije, kada ti je i google 370ms. Meni je google 142ms average. Naravno ne gadjamo isti IP od googleta, ali razlika je drasticna.


Napisi URL svog sajta pa da probamo ping, ako je normalan onda je definitivno do tvoje konekcije/provajdera.
 
Odgovor na temu

Lyrijan
vojni strucnjak

Član broj: 185269
Poruke: 30
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: kako izmeriti odziv hosting servera koji je u Americi?26.07.2008. u 14:25 - pre 191 meseci
Ne mogu da ti dam URL, barem ne još uvek. Sajt je u fazi testiranja, i nisam ovlašćen da drugima dajem njegovu adresu. Ne zameri mi zbog toga.

Što se tiče odziva, ja sam prilično zadovoljan brzinom gugla, a ovog sajta nisam. Definitivno je do njih, a ne do mene.

 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: kako izmeriti odziv hosting servera koji je u Americi?

[ Pregleda: 2747 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.