Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Insert vise izabranih stavki iz npr.listbox-a u bazu C#

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Insert vise izabranih stavki iz npr.listbox-a u bazu C#

[ Pregleda: 3483 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
82.117.195.*

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Insert vise izabranih stavki iz npr.listbox-a u bazu C#28.07.2008. u 10:31 - pre 191 meseci
Ovo pitanje je vec bilo ranije ali nije odgovoreno na njega pa ako neko ima vremena i nije mu tesko da odgovori bar linkovima ka odgovoru nesto mi slabo ide pretraga (pod pritiskom)
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
*.teol.net.



+42 Profil

icon Re: Insert vise izabranih stavki iz npr.listbox-a u bazu C#29.07.2008. u 07:00 - pre 191 meseci
Posto si vrlo skrto opisao problem, nisam siguran da li si mislio na ovo:
Stavi ovo na aspx stranicu
Code:

<asp:ListBox ID="List1" runat="server" SelectionMode="Multiple">
            <asp:ListItem Text="Pero" Value="Pero" />
            <asp:ListItem Text="Djuro" Value="Djuro" />
            <asp:ListItem Text="Simo" Value="Simo" />
</asp:ListBox>
        <br />
<asp:Button ID="Button1" runat="server" Text="Button" onclick="Button1_Click" />


A u CodeBehind stavi ovo
Code:

 protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
    {
        int t;
        for (t = 0; t < List1.Items.Count; t++)
        {if(List1.Items [t].Selected ==true) Upis(List1.Items [t].Value ); }
    }

    private void Upis(string tekst)
    {
        SqlConnection veza = new SqlConnection("Data Source=localhost;Initial Catalog=moja_baza;Integrated Security=True");
        SqlCommand kom = new SqlCommand("INSERT into moja_tabela(ime) values('"+ tekst +"')", veza);
        try
        {
            if (veza.State != ConnectionState.Open) veza.Open();
            kom.ExecuteNonQuery();
            kom.Dispose();
            veza.Close();
        }
        catch (SqlException ex)
        {
            Response.Write(ex.Message);
        }
    }

Odgovor je prilicno jednostavan, protrcis kroz listu, provjeris da li je selektovana stavka, ako jeste pozoves proceduru koja upisuje u bazu i proslijedis joj vrijednost ListItem-a.
Valjda si na ovo mislio
Pozdrav
 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
82.117.195.*

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: Insert vise izabranih stavki iz npr.listbox-a u bazu C#29.07.2008. u 13:00 - pre 191 meseci
Uh, i ja ne volim nepotpuna pitanja samo sam mislo da nema mnogo dileme kad ubacujesh u bazu sva obelezena polja iz listbox-a, a meni treba i jedan txtbox al to cu sam...
Svejedno bilo bi lepo ako imash vremena da pogledash jos koji put (u narednih dan-dva) ovaj post dok proradi ovo resenje i eventualno da dodash neki predlog jer si ocigledno mnogo jednom recju bolji (iskusniji, talentovaniji, etc...) programer od mene.

P.S. Sve mi se nekako cini da je fora na forumima da ako nadjesh resenje van foruma isto i objasnish na istom, cisto zato da bi se community razvijao jer se njegovim razvojem razvijaju i njegovi clanovi .. Zar ne?
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

toxi_programer
Nemanja Todić
Beograd

Član broj: 104396
Poruke: 464
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.articles411.com


+8 Profil

icon Re: Insert vise izabranih stavki iz npr.listbox-a u bazu C#29.07.2008. u 20:52 - pre 191 meseci
Ja ne kapiram u čemu je sada problem...?

Zar gornji primer ne radi? Koja greška?
 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
82.117.195.*

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: Insert vise izabranih stavki iz npr.listbox-a u bazu C#30.07.2008. u 06:23 - pre 191 meseci
Nema problema, hvala Prokleta_Nedelja


To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
*.teol.net.



+42 Profil

icon Re: Insert vise izabranih stavki iz npr.listbox-a u bazu C#30.07.2008. u 06:58 - pre 191 meseci
Citat:

Svejedno bilo bi lepo ako imash vremena da pogledash jos koji put (u narednih dan-dva) ovaj post dok proradi ovo resenje

I meni nije jasno. Zasto mislis da moj primjer ne radi?
 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
93.86.113.*

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: Insert vise izabranih stavki iz npr.listbox-a u bazu C#01.08.2008. u 22:22 - pre 191 meseci
Potpuni nesporazum, nisam to mislio ni u jednom momentu nego si iskusniji pa rekoh da obezbedim podrsku ako bude problema. Hvala lepo jos jednom for this great piece of code

Peace
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Insert vise izabranih stavki iz npr.listbox-a u bazu C#

[ Pregleda: 3483 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.