Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ves masina, maksimalna duzina creva za dovod i odvod vode.

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Ves masina, maksimalna duzina creva za dovod i odvod vode.

[ Pregleda: 29129 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

komunikator
BG

Član broj: 147000
Poruke: 7
83.136.177.*



Profil

icon Ves masina, maksimalna duzina creva za dovod i odvod vode.28.07.2008. u 13:10 - pre 191 meseci
Javila se potreba da izmestim ves masinu par metara od mesta na kome se nalazi cesma za dovod vode u masinu. Pitanje je da li se creva za odvod prljave i dovod ciste vode mogu nastavljati, tj. produziti. Sveukupna duzina svakog creva ne bi trebalo da predje 3-3.5 metra.

Hvala na svakom predlogu i objasnjenju.
Ima li kraja ovome?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.lukoil.co.yu.



+10255 Profil

icon Re: Ves masina, maksimalna duzina creva za dovod i odvod vode.28.07.2008. u 13:18 - pre 191 meseci
Ako ne nađeš dovoljno dugačko crevo, možeš da produžavaš do mile volje, spajajući kraća creva. U svakoj radnji vodovodskog materijala možeš da kupiš "dupli nipl" koji ti je potreban za nastavljanje creva za dovod vode.
Što se odvoda tiče, tu je već jednostavnije, jer voda nije pod pritiskom. Obična šelna će biti dovoljna. Pazi samo da visina odvodnog creva ne pređe propisan nivo.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

komunikator
BG

Član broj: 147000
Poruke: 7
83.136.177.*



Profil

icon Re: Ves masina, maksimalna duzina creva za dovod i odvod vode.28.07.2008. u 13:19 - pre 191 meseci
Hvala za Javu...
Ima li kraja ovome?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ves masina, maksimalna duzina creva za dovod i odvod vode.29.07.2008. u 02:18 - pre 191 meseci
Citat:
Java Beograd: U svakoj radnji vodovodskog materijala možeš da kupiš "dupli nipl" koji ti je potreban za nastavljanje creva za dovod vode.
Mislim da ova informacija nije tacna. Navoj na onim ojacanim gumenim crevima za prikljucenje masine za pranje rublja / posudja je finiji od navoja na "duplim niplovima", na kojima je klasican 1/2 - colski navoj, tako da ne moze da posluzi. Ja sam licno produzavao - spojio dva creva ali jednim drugim komadom, koji sa jedne strane ima ovaj klasicni a sa druge onaj finiji navoj. To su neki komadi kojim se baterija za toplu / hladnu vodu montira na instalaciju i obicno su ekscentricni. Njihovom kombinacijom sa obicnim 1/2 colskim kolenom ili mufom se moze onda produziti.

Znaci takva dva komada usrafis onim navojima od 1/2 cola u obicni muf ili koleno i onda ti ostanu na oba kraja oni fini navoji za creva.

Osim toga, problem bi bio i sa zaptivanjem, cak i da odgovara "dupli nipl" jer se creva zatpitavaju ceono, sa gumicom, a dupl nipl je sa cela neobradjen masinski, jer je on namenjen da zaptiva sa strane - navoj je blago konican, pa se na njega jos navije i ona predjica (kucina) i onda tu zaptiva.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.lukoil.co.yu.



+10255 Profil

icon Re: Ves masina, maksimalna duzina creva za dovod i odvod vode.29.07.2008. u 08:37 - pre 191 meseci
Mašala. Nema šta, izvinjavam se na slobodnoj interpretaciji skromnog znanja. Ono "dupli nipl" sam zapamtio prošlog leta, kad su majstori pohodili moj dom.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ves masina, maksimalna duzina creva za dovod i odvod vode.29.07.2008. u 12:44 - pre 191 meseci
Sta sad da radimo, posto problem DOVODNE cevi nismo resili? (za odvodnu si mu tacno rekao - vazna je samo visina - mora da ima priblizno oznacenu visinu, ni mnogo manje, ni mnogo vise, jer ako je mnogo vislja, onda verovatno pumpa teze izbacuje vodu, a ako je mnogo niza, onda masina nikako da se napuni vodom - na odvodu nema ventila, pa voda curi i bez pumpe ako spustis odvodnu cev)

@komunikator: Mozda bi najbolje bilo da prvo pitas u prodavnicama vodoinstalacionog materijala imaju li nesto slicno, ali bas sa tim navojem. Druga varijanta je da pitas nekog majstora da ti da one komade koje sam ja koristio, od neke stare baterije. Mozda ti se cak isplati i da kupis neku jeftinu bateriju u tu svrhu, ali obavezno proveriti navoj u radnji. Eventualno da ti neki strugar napravi nesto slicno klasicnom duplom niplu, od debljeg mesinga. Zaista ne znam. Prilozicu i sliku ovih komada, da znas o cemu se radi.

Na slici je klasicno 1/2 cola koleno, u koje su usrafljena dva mesingana komada, ova o kojima smo pricali. Ne garantujem da su na svim baterijama bas takvi! Skoro da se vidi i slobodnim okom da su navoji razliciti.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

komunikator
BG

Član broj: 147000
Poruke: 7
83.136.177.*



Profil

icon Re: Ves masina, maksimalna duzina creva za dovod i odvod vode.29.07.2008. u 15:14 - pre 191 meseci
Juce nisam bio lenj i pitao sam u radnji za spajanje creva za dovod, i prodavac mi je pokazao nesto sto lici na pomenuti 'dupli nipl' sa navojem od 3/4 koji valjda pase na navoj od creva za dovod, tako da bi resenje bilo kupiti jos jedno crevo i nastaviti tim navojima dva creva.
Prodavac mi je pokazao i koleno koje je poslao tdjokic, kao jeftinije resenje.

Posto ste me zainteresovali predlozima i azurnoscu, ponovo cu da svratim do radnje da se uverim da taj 'dupli nipl' moze da se zavije na crevo, javicu vam svakako kako je prosla provera.

Hvala jos jednom.


Ima li kraja ovome?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ves masina, maksimalna duzina creva za dovod i odvod vode.29.07.2008. u 15:56 - pre 191 meseci
Ponesi i moju sliku, za svaki slucaj. Ti navoji, koji su na slici slobodni, garantovano pasuju na creva. Ako nadjem neko crevo na brzinu, bas cu i to da slikam, da lakse vide oni u radnji sta te muci. Odoh da trazim crevo ...

Nisam nasao bas celo crevo, ali sam nasao prikljucak, koji lici na crevo.


DA, U PRAVU SI - TO JE 3/4 COLSKI NAVOJ! JA BIH GLAVU DAO DA NIJE, ALI KOMADI POKAZUJU DA JESTE! Jedva nadjoh jedan komad od 3/4 cola i evo jos jedne slike.

Sad te ceka samo jos jedan problem. Ako su ti dupli niplovi radjeni na strugu, onda se moze desiti da su sa cela lepo obradjeni i da ce lepo nalegati na gumicu u onom prikljucku, ali ako su ovakvi kao ovo koleno / luk, nesto kao liveno (ne znam precizno kako se to radi - celicni liv, nesto takvo) onda sa cela nije obradjeno i moraces sam da to doteras turpijom sto bolje mozes.

Uglavnom, problem resen zajednickim snagama :-) a i onaj prodavac je tacno znao. Ja se vec duze ne bavim time, pa sam malo i zaboravio, sta ces.

Java, bio si u pravu. Mene su zaveli upravo ovi komadi koji su mi svojevremeno pomogli da resim svoj problem, jer imaju na sebi 2 razlicita navoja.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 29.07.2008. u 17:42 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Ves masina, maksimalna duzina creva za dovod i odvod vode.

[ Pregleda: 29129 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.